Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 20:21, 20 mar 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Wafel napisał(a)
Wow, wiosna aż miło, też dziś zauważyłam, że krzewy puszczają listki i sasanki ruszają powolutku


O! Sasanek zazdroszczę. piękne są i długo kwitną. Mojej gleby niestety nie zaakceptowały.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:23, 20 mar 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Judith napisał(a)
Haniu, piękne widoki wszystkie, jednak magnolia wymiata . Ile kwiatów! Cudnie .
U mnie z nowych przejawów wiosny pierwszy kwiatek barwinka . Ale już widzę, że będzie szaleństwo barwnikowe - masa pąków kwiatowych jest .


W poprzednim miejscu zamieszkania mieliśmy pod blokiem skarpę obsadzoną barwinkiem. W okresie kwitnienia trudno było przejść obok obojętnie. Kwiaty barwinka przyciągały wzrok niczym magnes.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:25, 20 mar 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Kordina napisał(a)
Nieprawdopodobne, żeby magnolia i jagoda kwitły, to zdjęcie z tego roku???


Jagody kamczackie owocują u mnie w okolicach połowy maja. Zawsze kwitną o tej porze. Jedynie magnolia się pospieszyła. Wczoraj sprawdzałam folder ze zdjęciami z poprzedniego sezonu. Kwitnienie rozpoczynała po 10 kwietnia.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:30, 20 mar 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Gosialuk napisał(a)
Piękne wiosenne kwiaty. Magnolia też mnie zadziwiła, bo dziewczyny wstawiały magnolie jeszcze w pąku, a do tego otulone futerkiem.
Jutro u nas ma być słońce i zamierzam to wykorzystać.


Ubiegły tydzień był bardzo ciepły, co przyspieszyło otwieranie się pąków. Kiedy zobaczyłam prognozy na początek obecnego tygodnia z nocnymi przymrozkami do -4 stopni, to wiedziałam, że trzeba działać, aby ocalić kwiaty. W niedzielę owinęliśmy magnolię białą włókniną. Szczelne to okrycie nie było, ale pomogło ocalić trochę kwiecia.
Dobrze, że magnolka ma jeszcze w miarę kompaktowe rozmiary.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Makao 21:04, 20 mar 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4363
Ależ cudnie wiosennie. Overdam już taki duży? Ja też uwielbiam go na takim etapie.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
TAR 21:26, 20 mar 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7618
A ja mam sasanki. Bardzo je lubie. I sadze duzo w kazdym ogrodzie. Lubia piaszczyste podloze bardziej suche. Ale i u mnie na mokrym daly rade. Najbardziej lubie te podstawowe fioletki.
Poza tym sa niezwykle fotogeniczne
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 21:27, 20 mar 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7618
Hania az trudno uwierzyc ze mieszkamy w tym samym kraju. U mnie tak bedzie za miesiac najwczesniej. Pieknie
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Helen 22:08, 20 mar 2024


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8361
Napasłam oczy harmonią, porządkiem i cudną wiosną Gratulacje
____________________
Helen - Hortensjowo
Wafel 22:10, 20 mar 2024


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 1021
U mnie sasanki też rosną na glebie raczej gliniastej, ale rozluźnionej, unikałam podlewania w ich okolicy i zdrowo sobie rosły. Jedna wypadła, albo ma jakieś opóźnienie. Wzięłam 3 na próbę.

Odnośnie oświetlenia jeszcze, to fajne są po prostu czujki ruchu i wtedy przy ulicy światło zapala się tylko na moment. Też lubię delikatne, subtelne podświetlenie roślin na rabatach wieczorem lampkami solarnymi lub świece na tarasie.
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Magara 23:15, 20 mar 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6823
Haniu, wiosna się u Ciebie spisuje na medal w swoim pierwszym dniu
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies