Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 21:30, 18 maj 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22250
ryska napisał(a)
Lubię czytać Twoje przemyślenia, dziękuję, że się nimi z nami dzielisz

Rysko, oj przemyśleń ci u mnie dostatek. Tylko z olbrzymią ich częścią nie wiadomo, co zrobić. Gdzie znaleźć upust?
Dzięki forum rodzina już nie cierpi z powodu moich przemyśleń ogrodowych. Wynurzam się z nimi tutaj, a oni mają względny spokój. Ale co z resztą?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:32, 18 maj 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22250
Makusia napisał(a)
Ano widzisz- przyrosty już masz na rodkach, a u mnie lipton...

Twoje trzeba uznać za sadzone wiosną tego roku, skoro je wysadzałaś w celu potrzepania. Ruszą z kopyta, zobaczysz!
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Bogdzia 23:00, 18 maj 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Zdjecia obejrzałam , piękny masz ogród i cieszę sie ze Cię poznałam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Sonka 06:21, 19 maj 2017


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2269
Przyszłam do Ciebie za wątkiem u Bogdzi. Ja też ma Garten DR i też mi od dwóch lat nie kwitnie, pąki przemarzają. To jest wczesny Rh i w czasie kiedy pąki są już w momencie eksplozji przychodzi mróz i ... po kwitnieniu. Ja twierdzę, że najlepiej kupować takie , które kwitną póżno, wtedy jest mniejsza szansa na przemarznięcie pąków kwiatowych. Zobaczymy co Bożenka powie.
Muszę pospacerować u Ciebie, jestem po raz pierwszy, chyba a widać, że sporo fajnych roślin masz.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Kawa 09:36, 19 maj 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Gruszeczko
ślicznie krzewuszka u ciebie pączki otwiera a u mnie dopiero pączusie

pięknie masz pięknie i już
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Pszczelarnia 14:11, 19 maj 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Z poziomu mojego komputera też mi się dobrze "omiata" Twój ogród. I nawet nakładające się plany są spójne (pomarańczowo-żółto-bordowo). A to zasługa Ogrodniczki, słowa dopełniają obrazy.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gruszka_na_w... 20:35, 19 maj 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22250
Sonka, najprawdopodobniej masz rację. Oberwałam dzisiaj jednego pąka, był wewnątrz całkiem suchy. Szkoda, że dokonałam takiego nieprzemyślanego wyboru.

Kamilka, dzisiaj już kwitnie. Po ostatnich ciepłych dniach rośliny jadą na turbo napędzie.
Ewo, wielką radość mi sprawiłaś swoim wpisem.

Na zdjęciach bzy Palibin (wciąż się zbierają)


Złakniona kolorystycznego akcentu u schyłku lata, nabyłam jesienią dwie odmiany barbuli. Posadzone zostały przed brzozami. Jedna przezimowała znakomicie, druga odbija od korzeni.


Pożegnałam się dzisiaj z ostatnimi narcyzami. Wszystkie są już ogłowione. Jasne akcenty w ogrodzie zapewniają teraz niskie czosnki. Nie znam ich nazwy. Do kwitnienia szykują się irysy brodówkowe. Początkowo służyły jako zadarniacz. Wypadałoby je wyciągnąć z cienistych obecnie zakamarków i zapewnić im godziwe życie w słońcu. Tylko, gdzie je upchnąć?


____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:51, 19 maj 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22250
Coraz trudniej przychodzi mi się zebrać do porannego wyjścia z domu. Słoneczna aura sprawia, że wychodzę z kawą na taras. Ptaki tak cudownie śpiewają. Długą prostą spowija jeszcze cień, ale jej koniec już zwiastuje początek pięknego dnia. Rzucam okiem na kalinę Roseum. I trzeba biec...


W promieniach słońca świetnie się prezentuje imperata cylindryczna. Sad mi dorasta. Może kiedyś uda mi się powiesić w nim hamak.


Parę lat temu posadziłam w ogrodzie sadzonkę zwykłego orlika. Teraz sam mi się wysiewa- to tu, to tam.

Kolba łubinu i parzydło Kneiffii na koniec.

W warzywniku wykiełkowały ogórki.
Miłego weekendu!
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
polinka 21:03, 19 maj 2017


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Uwielbiam bzy. Zapach musi być przesłodki
Miłego weekendu Haniu
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Johanka77 22:27, 19 maj 2017


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Jaki duży już masz łubin!!!
Mój ledwo z ziemii wystaje
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies