Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gosiek33 07:09, 22 maj 2017


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Chyba do dzwoneczka kot by się przyzwyczaił, na mojej ulicy jeden taki długo chodził, jego dzieciom już nikt nie zakłada obróżki, ale dla czego?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Kawa 10:10, 22 maj 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Haniu łasiczki szkoda nawet bardzo tak rzadko widuje się teraz takie dzikie stworzonka

ogród twój pięknieje z dnia na dzień
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Makusia 13:59, 22 maj 2017


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Śliczna ta łasiczka! I nie dlatego, że martwa, tylko nigdy łasiczki nie widziałam i jakoś tak zakładałam, że to brzydkie, groźne, atakuje wszytko, co się rusza, a tu bidula przed kotem nie zdążyła....

A ogrodowiskowo, to u Cię jak zwykle- powalająco, zniewalająco
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Gruszka_na_w... 17:44, 22 maj 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Johanko, prezentowy rodek nad wyraz uroczy. Teraz tylko trzeba dodać mu towarzystwo, które będzie z nim współgrało.

Viva, o dzwoneczkach zakładanych kotom gdzieś czytałam przypadkiem. Po dogłębnym namyśle stwierdziłam, że koty są istotami niesłychanie wrażliwymi na dźwięk i taki dzwoneczek byłby dlań torturą. Karmię kota dobrze, ale natury mu nie zmienię. rasowy przyrodnik odpowiedziałby, że pierwsze giną osobniki najsłabsze i dzięki temu dalej przekazywane są geny tych najsilniejszych i najsprytniejszych. Co dla danego gatunku w dłuższej perspektywie jest zbawienne.
Kuna w domu to ogromny problem. Na forum Muratora słynne były wojny kunickie Jarka P. Dokładnie opisane w jego dzienniku budowy. Wojna zakończyła się zwycięstwem Jarka, ale wcześniej musiał zrywać całą zabudowę k-g i wymieniać wełnę. A przyczyna była prozaiczna. Panowie budowlańcy na długości kilkudziesięciu cm nie nałożyli siatki zabezpieczającej.

Łucja, białe na zdjęciach to czosnki

i rogownica kutnerowata

Kot w ciągu trzech lat upolował 1 ptaka i kilkadziesiąt nornic. Nie wchodzi na drzewa.
Gosiek, bo zakładanie kotu dzwoneczka jest okrucieństwem.

Kamilka, analizowaliśmy w domu sytuację tej łasiczki. Kocica godzinami w bezruchu siadywała pod świerkiem na froncie, kilka metrów od kompostownika. Widać czuła, że coś się tam kręci. Od wczoraj już tam nie czatuje.

Makusiu, też nigdy nie widziałam łasicy. Z oglądu damy w ową łasiczką, wnioskowałam, że to jakiś większy zwierz. I pomyśleć, że dawniej robiono z niej futrzane odzienie.

Brzozowa z dereniami dla Ciebie. Derenie właśnie kwitną.

Na pierwszym planie dereń biały Aurea, za nim Elegantissima. Na drugim zdjęciu czosnki na tle małego derenia Elegantissima.


____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 17:55, 22 maj 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Zakwitł pierwszy irys syberyjski. Wkrótce pojawią sie kwiatostany na przywrotniku.


Pojawiają się łany mojej ulubionej kocimiętki. Za działką sąsiada widać pole rzepaku.
Na przedpłociu


Tulipany na zapłociu i tercet żurawki Obsydian, goździka i miskanta ML


Stokrotki afrykańskie w źdźbłach owsicy wieczniezielonej

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 18:10, 22 maj 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Nie da się ukryć, że z każdym dniem busz robi się większy. Linie rabat są coraz mniej wyraźne. Kiedy wchodzę przez drzwi wejściowe, to naprzeciw mam drzwi tarasowe z takim widokiem. Wyższe piętro tworzy tam klon Ginnala i serby. Powolutku tworzy się przesłona. Na drugim zdjęciu widać jak niewielka odległość dzieli nas od granicy z sąsiadem. Katalpa ma w przyszłości cieniować taras przed południowo-zachodnim słońcem.


Żywopłot bukowo-grabowy

I takie tam (oczywiście z tamaryszkiem


Wrzosowisko ładnie wygląda nawet poza okresem kwitnienia wrzosów.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 18:17, 22 maj 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Liliakowo-orlikowo na koniec.










____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gosiek33 20:23, 22 maj 2017


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Uśmiech mi się sam robi na widok... szczególnie takich tam


i tego nastroszonego jegomościa
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
roma2 21:18, 22 maj 2017


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Taki busz Haniu to moje marzenie! A Ty (Wy) juz macie .
____________________
Komendówka
Makusia 22:12, 22 maj 2017


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Żywopłot wypas! Piękna zwarta ściana. A za brzozową dziękuję- świetne jest to połączenie dereni z biłym pniem brzozy
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies