Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Kasia_CS 19:19, 26 wrz 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
a ten rozchodnik to może byc Mr. Goodbud? Pamiętam jak się kiedyś gdzieś w jakims wątku natknęłam na rozchodnika w intensywnym kolorze i bardzo mnie wtedy zainteresował. I to właśnie Mr. Goodbud był
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
AgataP 19:49, 26 wrz 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Gruszko warzywnik przedni
Ja do swojego może tez wyjdę, bo słonko ma w końcu zawitać do nas.
Dziś dzieci mnie wyręczyły i wyzbierały wszystkie kasztany i skorupki spod drzewa. Zebrane już 7 worków Więc ja jutro w teren uderzam
____________________
Z Pszenicznej...
Gruszka_na_w... 20:58, 26 wrz 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
AgataP napisał(a)
Gruszko warzywnik przedni
Ja do swojego może tez wyjdę, bo słonko ma w końcu zawitać do nas.
Dziś dzieci mnie wyręczyły i wyzbierały wszystkie kasztany i skorupki spod drzewa. Zebrane już 7 worków Więc ja jutro w teren uderzam


Kasztanów nie miałby u mnie kto zbierać.
Dzisiaj posadziłam ostatnie cebule. Z pracami ogrodowymi na szczęście jestem na bieżąco. Przy ładnej pogodzie mogę leżeć odłogiem.

Ściętolistny klonik i trzmielina na ostro



Róża NN miała świetny sezon. Barbula pięknie współgra z rozchodnikami.



Werbeny mam prawie na każdej rabacie.



Katalpy żółkną.



Tujowy żywopłocik na skarpie zastąpiłam cisami.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
roma2 21:06, 26 wrz 2017


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Kolorki przednie! Ja niestety Haniu, mam jak zwykle opóźnienie i dopiero teraz zabrałam się za szykowanie miejsca pod żywopłot od strony sąsiada. Dlatego tyle czasu mi zajmuje odchwaszczanie, a przede wszystkim wyciąganie perzu. Nic to, działam sobie weekendowo. Zeszła sobota stracona, bo lało non stop, więc czekam na tę która nadchodzi. Zimą muszę zagrzebać w dawnych stronach Twojego wątku, bo chcemy podjazd zrobić. A Twój mi pasi!
____________________
Komendówka
Gruszka_na_w... 21:16, 26 wrz 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Kasia_CS napisał(a)
a ten rozchodnik to może byc Mr. Goodbud? Pamiętam jak się kiedyś gdzieś w jakims wątku natknęłam na rozchodnika w intensywnym kolorze i bardzo mnie wtedy zainteresował. I to właśnie Mr. Goodbud był


Kasiu, wygląda na to, że to on. Ze wszystkich typowań Twoje jest najbardziej celne. Dziękuję za pomoc!

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:25, 26 wrz 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
roma2 napisał(a)
Kolorki przednie! Ja niestety Haniu, mam jak zwykle opóźnienie i dopiero teraz zabrałam się za szykowanie miejsca pod żywopłot od strony sąsiada. Dlatego tyle czasu mi zajmuje odchwaszczanie, a przede wszystkim wyciąganie perzu. Nic to, działam sobie weekendowo. Zeszła sobota stracona, bo lało non stop, więc czekam na tę która nadchodzi. Zimą muszę zagrzebać w dawnych stronach Twojego wątku, bo chcemy podjazd zrobić. A Twój mi pasi!


Romuś, w swoim folderze budowlanym mam sporo szczegółowych zdjęć z budowy podjazdu. Dasz znać, to podeślę na maila.
odchwaszczanie ugoru to faktycznie mordercza praca. Wciąż ją czuję w kościach.

Zaczęłam w lutym, a kończyłam na początku maja. Codziennie.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mira 21:32, 26 wrz 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Nic mi się nie chce ale poczytałam, jesteś moim guru warzywnym - dlaczego trzeba pory przyciąć ?

liściowy burak - dodawaj do duszenia mięska,do zupy

moje danie z warzywami co nie wiadomo
to makaron ugotować mocno al dente, przesmażyć cebulkę czosnek coś co nie wiadomo, do tego zawsze cukienia może być albo papryka , kawałek pomiora - przyprawy,
dodać makaron jeszcze poddusić - delektować się a potem do roboty do ogrodu

to podsumowanie roku takie minorowe ale teraz to już standard takie sezony zawsze coś - cieszymy się co mamy

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
roma2 21:43, 26 wrz 2017


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Brzmi to jak wyznanie masochistki, ale ja też chcę codziennie , bo czas mi przecieka między palcami i drepczę w miejscu. Przypomnę się na pewno! Dziękuję!
____________________
Komendówka
polinka 21:49, 26 wrz 2017


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Ładnie u Ciebie Haniu z tą werbeną

Podpowiedz mi czy ogrórki potrzebują słońce przez cały dzień? Miałabym miejsce gdzie słońce jest od rana do 15.wystarczy?
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Gruszka_na_w... 22:06, 26 wrz 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Roma, przy codziennej bytności szybciej widać efekty, to mobilizuje.

Mira, odpowiedziałam u Ciebie.

Polinko, o ogórkach wiem tyle, że są ciepłolubne. Podobnie jak dynia, cukinia, melony i arbuzy. Bardziej od słońca potrzebują ciepła. Słońce wpływa na słodycz arbuzów i melonów. Ranki latem są długie. Myślę, że ogórkom wystarczy słońce do 15. Słodkie być nie muszą.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies