Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 23:16, 22 wrz 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
AnnaCh napisał(a)
Jedyne co lubię jesienią to te kolory i rozchodniki


A ja ją lubię za możliwość bezkarnego spowolnienia. I nie przeszkadza mi w tym hulający za oknami wiatr, spływający po szybie deszcz.
Ale ja mam już ten komfort, że nie muszę odbierać dzieci ze szkoły/przedszkola, wozić na zajęcia po popołudniowe. Jesień życia jest fajna. Oby tylko zdrowie było.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
AnnaCh 23:28, 22 wrz 2017


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
A no właśnie, a ja ciągle gdzieś jeżdżę, biegam, w deszczu i na wichrze to trudne. Dziś musiałam Jaśka do przedszkola odstawić, bo M na szkolenie pojechał, spóźniłam się do pracy, a Marysia do szkoły Musiałam się wrócić do domu, bo telefonu zapomniałam, a po drodze do przedszkola okazało się, że mi na osiedlu rozkopali jedyną jeszcze w miarę przejezdną drogę, reszta zamieniła się w rzeki i muszę jechać dookoła... Ech... życie. Napaliłam sobie wieczorem w kominku i wciągnęłam piwko
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Gruszka_na_w... 15:55, 24 wrz 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Dzisiaj dla odmiany leniwie i spokojnie. Nostalgicznie nawet. Ogród skąpany w deszczu.



Ach, jak lubię jesienne przebarwienia.
Trzmielina oskrzydlona

Ognik. Z czeluści wyłoniła się jasnota plamista.



Derenie i krzewuszka Variegata na tle irgi błyszczącej.



Zaczęła się przebarwiać imperata.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 16:02, 24 wrz 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Pod wpływem deszczu rozplenicowe kotki nabrały masy. Ładnie przebarwia się świdośliwa, choć to jeszcze maleństwo.





Brzozowe zakątki w pastelowych odcieniach



Piwonia nawet jesienią jest ładna. Nie ścięłam białych jeżówek w nadziei, że się rozsieją.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 16:13, 24 wrz 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Ucięło odpowiedź dla Ani.
Że współczuję.
Że dobrze, że jest kominek i można przy nim ukoić rozedrganie i się odprężyć. Magia ognia.

Mnie koją nie tylko płomyki ognia.
Lubię to.











Miłej niedzieli życzę.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Rumianka 20:53, 24 wrz 2017


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10257
Jest na czym oko zawiesić i o to przecież chodzi...cudnisto...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Gosiek33 08:35, 25 wrz 2017


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)






Nie pamiętam być pokazywała rosa rugosa w tej odsłonie


Nie daje odrostów? Taki widok wart grzechu
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gruszka_na_w... 19:45, 25 wrz 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Gosiek33 napisał(a)


Nie pamiętam być pokazywała rosa rugosa w tej odsłonie


Nie daje odrostów? Taki widok wart grzechu


Dwie odmianowe rugosy nabyłam dwa lata temu. Pachną pięknie. Odrostów nie dają. Nie chorują i nie przemarzają.Ładnie powtarzają kwitnienie. Z płatków można robić konfitury. Krzew jest raczej wiotki. Jedną mam w narożniku tarasu(karminową) i jasnoróżową na półksiężycowej. Dodatkową zaletą są ogromne owoce. Gabrysia z ogrodu w budowie nieustającej ma chyba z niej żywopłot.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:53, 25 wrz 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Elisko, późnolistopadowa jesień potrafi być szara i nieprzyjemna. Tę wczesną grzechem byłoby nie docenić za feerię barw.







____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
anka_ 20:10, 25 wrz 2017


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Dwie odmianowe rugosy nabyłam dwa lata temu.
Haniu a jakie masz odmiany, pamiętasz może?
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies