Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

paniprzyroda 19:14, 20 paź 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Haniu, choiny teraz mają metr w obwodzie, a po kilkunastu latach nie podcinane będą miały kilkanaście m. W starym ogrodzie rosną dwie, gdyby nie cięcie, to już dawno do wybiegu dla kur musiałabym okrężną drogą chodzić. Naprzeciwko w lesie rośnie jedna, jak wysoka, tak szeroka prawie. Dlatego swoje tnę bo rosną na rabacie, a ta za szeroka nie jest. Chcę mieć z nich stożki. Czy to się uda, zobaczymy
____________________
Dwa ogrody
Gruszka_na_w... 19:20, 20 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084


Marchewce susza nie zaszkodziła.



Bez Aurea już ogołocony z liści i owoców. Rosnąca obok jabłonka Royality już dawno bez liści, Zostały tylko drobne jabłuszka. Kos robi zakusy?






____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:22, 20 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
paniprzyroda napisał(a)
Haniu, choiny teraz mają metr w obwodzie, a po kilkunastu latach nie podcinane będą miały kilkanaście m. W starym ogrodzie rosną dwie, gdyby nie cięcie, to już dawno do wybiegu dla kur musiałabym okrężną drogą chodzić. Naprzeciwko w lesie rośnie jedna, jak wysoka, tak szeroka prawie. Dlatego swoje tnę bo rosną na rabacie, a ta za szeroka nie jest. Chcę mieć z nich stożki. Czy to się uda, zobaczymy


O matulu! To koniecznie muszę ciachnąć, bo moje też na rabatach.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:23, 20 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
I takie tam na koniec
szałwia lekarska- potężna bylina- sprawdziła sie jako dodatek do pieczonego schabu wg przepisu Pszczółki

rozplenice jeszcze dobrze nie zakwitły, a już zasychają



ostatni kosmos



Jesienne motylki


____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
jolanka 19:30, 20 paź 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Ale piękne zdjęcia zrobiłaś. Odpoczywam w Twoim ogrodzie.
Mam u siebie sporo choin i te, które rosną przy ogrodzeniu tnę wiosną. Jak czytam Waszą rozmowę to chyba muszę mocniej chociaż lubię tę delikatność gałązek. Ja na choiny mówię: moje panienki
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Gruszka_na_w... 20:01, 20 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
jolanka napisał(a)
Ale piękne zdjęcia zrobiłaś. Odpoczywam w Twoim ogrodzie.
Mam u siebie sporo choin i te, które rosną przy ogrodzeniu tnę wiosną. Jak czytam Waszą rozmowę to chyba muszę mocniej chociaż lubię tę delikatność gałązek. Ja na choiny mówię: moje panienki


Bo one zasługują na to miano. Są nad wyraz wdzięczne i delikatne, zwiewne.

Mam teraz dylemat jak ją ciachnąć. ma ze 4 m wzrostu.

Dojrzałam do likwidacji świerka kłującego. Wsadzony jako realizacja atawistycznej potrzeby posiadania symbolu drzewka bożonarodzeniowego. Od roku wczytuję się w to, co pisze Toszka na jego temat (aktualnie u Brzozowej Agatki). Górę prawdopodobnie zetniemy przed świętami, a karczowanie to już później. Dosadzę świerka serbskiego do dwóch, które już tam rosną.
Troszkę łyso będzie ...na początku.


____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
jolanka 20:15, 20 paź 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Bo one zasługują na to miano. Są nad wyraz wdzięczne i delikatne, zwiewne.

Mam teraz dylemat jak ją ciachnąć. ma ze 4 m wzrostu.

Dojrzałam do likwidacji świerka kłującego. Wsadzony jako realizacja atawistycznej potrzeby posiadania symbolu drzewka bożonarodzeniowego. Od roku wczytuję się w to, co pisze Toszka na jego temat (aktualnie o Brzozowej Agatki). Górę prawdopodobnie zetniemy przed świętami, a karczowanie to już później. Dosadzę świerka serbskiego do dwóch, które już tam rosną.
Troszkę łyso będzie ...na początku.


Zawszę się obawiam, że jak drzewko jest już słusznego wzrostu to ciachanie może zepsuć mu figurę W pewnym momencie z drabiny nie można już sięgać. Niedaleko ode mnie ktoś ściął świerki tak mniej więcej o 3/4 wyskości. Byłam przerażona bo wyglądało to masakrycznie. Po dwóch latach widać, że się góra wyrównała i powstały takie misiaczki. Ale one rosły wzdłuż ogrodzenia i tworzyły szpaler.
U mnie za drzewko bożonarodzeniowe robi tulipanowiec kolumnowy przed domem
Jeśli zdecydowaliście o wykarczowaniu tego kłujaka to współczuję bo podobno korzenie ma okropne
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Gruszka_na_w... 21:06, 20 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
U Małej Mi katalpa świeci podczas świąt.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
polinka 17:42, 21 paź 2018


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
U Małej Mi katalpa świeci podczas świąt.


A u mnie Graby fastigiata
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Gruszka_na_w... 19:33, 21 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
polinka napisał(a)


A u mnie Graby fastigiata


Ty nie masz wyjścia. Rozłożona w warzywniku jabłonka jest za daleko.

Nie wiem jak u Ciebie, ale moje gracki zakwitły.








Nie da się ukryć, że trawy jesienią w istotny sposób wpływają na wygląd ogrodu.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies