Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

anka_ 20:59, 21 paź 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Haniu co to za irga?
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Gruszka_na_w... 21:17, 21 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
anka_ napisał(a)
Haniu co to za irga?


Ach Ty znawco! Świetnie rozpoznałaś irgę. To irga pomarszczona.
w nagrodę

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
polinka 21:19, 21 paź 2018


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Haniu, oprócz Gracilimusa zakwitł również u mnie Variegatus a za chwilę i Morning Light pokaże kwiatostan...Nie lubię kwitnacych miskantów więc i radości u mnie nie uświadczysz z tego powodu
Z deszczem mam podobną sytuację jak u Ciebie.Padało kilka godzin w nocy a pod smaragdami nadal susza. Niby prognozy pokazują, że najbliższe dni maja być deszczowe ale przestaje już w to wierzyć...

Pozdrawiam jeszcze z zielonego ogrodu
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Gruszka_na_w... 21:24, 21 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
polinka napisał(a)
Haniu, oprócz Gracilimusa zakwitł również u mnie Variegatus a za chwilę i Morning Light pokaże kwiatostan...Nie lubię kwitnacych miskantów więc i radości u mnie nie uświadczysz z tego powodu
Z deszczem mam podobną sytuację jak u Ciebie.Padało kilka godzin w nocy a pod smaragdami nadal susza. Niby prognozy pokazują, że najbliższe dni maja być deszczowe ale przestaje już w to wierzyć...

Pozdrawiam jeszcze z zielonego ogrodu


Variegatusy wypuszczały już kły w poprzednich sezonach. Do pełni rozkwitu jednak nigdy nie doszło. ML pozostaje tradycjonalistą i nie zmienia przekonań, co do kwitnięcia, a raczej jego braku.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gardenarium 21:27, 21 paź 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Jolanko, moja największa choina wygląda tak (nie mieści się w obiektywie- jest jakiś metr wyższa). Brakuje mi wyobraźni jak ją ciachnąć.





Najlepiej pionowo, o 1/3 szerokości
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:27, 21 paź 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Variegatusy wypuszczały już kły w poprzednich sezonach. Do pełni rozkwitu jednak nigdy nie doszło. ML pozostaje tradycjonalistą i nie zmienia przekonań, co do kwitnięcia, a raczej jego braku.


U mnie rosną 3 obok siebie, jeden ma kwiaty, drugi wypuszcza a trzeci nie ma.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gruszka_na_w... 21:46, 21 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Gardenarium napisał(a)


Najlepiej pionowo, o 1/3 szerokości


Dziękuje za poradę. Wyczytałam, że robi się to od końca lutego do końca marca. Muszę tylko znaleźć chętnego do drabinowej ekwilibrystyki. Mam lęk wysokości.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:49, 21 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Gardenarium napisał(a)


U mnie rosną 3 obok siebie, jeden ma kwiaty, drugi wypuszcza a trzeci nie ma.


W tercecie mam je na froncie. Zachowują zgodność rodzinną w kwestii kwitnienia.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mira 22:11, 21 paź 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
I takie tam na koniec
szałwia lekarska- potężna bylina- sprawdziła sie jako dodatek do pieczonego schabu wg przepisu Pszczółki




To proszę o przepis - moja szałwia to spory krzaczek - ona jest niezniszczalna - wysiałam kilka lat temu - już ze 2 razy myślałam że po niej a tu stale odrasta a jak kwitnie uwielbiam

Te jałowce kolumny nie są złe - ładnie je tniesz

Choina kanadyjska lubi cięcie ale nie lubi suszy.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 23:20, 21 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
mira napisał(a)
To proszę o przepis - moja szałwia to spory krzaczek - ona jest niezniszczalna - wysiałam kilka lat temu - już ze 2 razy myślałam że po niej a tu stale odrasta a jak kwitnie uwielbiam


Odpowiedziałam u Ciebie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies