Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Pszczelarnia 07:52, 17 paź 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
To, co teraz będziesz robiła po zamknięciu sezonu? Wszak i hamaczek zwiniesz?

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
mikina34 09:13, 17 paź 2018


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Oj. Ciepłe myśli ślę. Oby się rozsupłało to, co zagmatwane.

thx
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Brzozowadzie... 10:31, 17 paź 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Taaa........kupują w prezencie na komunię lub grubo przed (bo trzeba być pierwszym) quada do jazdy wokół osiedla.
Mnie naprawdę trafiły się specyficzne egzemplarze, bo obstawiam Agatko, że nie przyszłoby Ci do głowy, aby upraną bieliznę powiesić tuż obok drzwi wejściowych na froncie. Z lewej lub prawej są te białe sztuczne otoczaki, a na nich 3 białe podświetlone kule i szczepione katalpy z koroną 20 cm. I podświetlona jest podbitka i schody na taras, i kule pod tarasem, i jeszcze zimową porą chińskie pulsujące światełka rzucone na kilkadziesiąt metrów płotu. Bez melodyjki na szczęście.

O Rany. Zobaczyłam to oczami wyobraźni.
To chyba rzeczywiście wyjątkowe egzemplarze, choć myślę, że podobnych w mniejszym lub większym natężeniu lub innych odmianach można spotkać wszędzie. Moja jedna sąsiadka uwielbia elektrycznym odkurzaczem zbierać liście i inne zanieczyszczenia z całego ogrodu. Często latem robi to w soboty. Przez kilka godzin. Zwykle do ok.22, aż mrok ją wygoni do domu. Wtedy dużo wysiłku wkładam w dobrosąsiedzkie relacje, by powstrzymać się i do Niej nie pójść... Mam zasadę, że jeśli tylko mamy możliwość, nie kosimy w soboty, żeby inni sąsiedzi mogli sobie kawkę sobotnią w spokoju wypić. Tak, że ten... Rozumiem Twój ból
A rozplenice rzeczywiście biedne od suszy. Szok, jaka różnica! Napisz mi proszę, jaka to odmiana i jeszcze, jaką tam im partnerkę idealną po prawej posadziłaś? Świetny duet. Uściski ślę.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
tulucy 10:58, 17 paź 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12904
Ja rozumiem, że lud pracujący część prac musi wykonać w sobotę, bo innego wyjścia nie ma. Chociaż mój m stara się koszenie w tygodniu odwalić, popołudniami. A mamy jednego z sąsiadów, niepracującego, i on zawsze mówi dużą spalinową kosiarka w sobotnie popołudnia. A duży ma trawnik...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gruszka_na_w... 19:06, 17 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Pszczelarnia napisał(a)
To, co teraz będziesz robiła po zamknięciu sezonu? Wszak i hamaczek zwiniesz?



Jesienią i zimą pod "puchową pierzyną" poszukam radości w realizacji innych pasji. To czas na obejrzenie zaległych filmów, lekturę tego, co czeka na półce. Wciąż jeszcze pracuję zawodowo. Regeneracja organizmu przebiega trochę wolniej niż kiedyś, więc nieco spowolnię i pooglądam ptaki przy karmniku
Do aktywnego życia budzę się po święcie Trzech Króli.

Dzisiaj 2 godziny wycinałam liście irysom i ścinałam astry.
Zostały tylko te








____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:35, 17 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Napisz mi proszę, jaka to odmiana i jeszcze, jaką tam im partnerkę idealną po prawej posadziłaś? Świetny duet. Uściski ślę.


Kupowałam rozplenice Hameln i Paul's Giant. Zupełnie ich nie odróżniam. Rośnie też jakaś niewielka z jasnymi kłosami.
Ta najbardziej wypasiona (1 zdjęcie) niechcący załapała się w tercet z udziałem jednorocznych roślin sadzonych w ocynkowanej balii. (smagliczka biała, jakieś bordowo-zielone liściaste, komarzyca). W listopadzie było tak. Za rozplenicami są ostrokrzewy, po bokach cisowe kulki.



Na zdjęciach z tego roku po prawej jest cis Fastigiata.

Lucy, Agatko, w Berlinie wspólnoty mieszkańców uregulowały nawet godziny odkurzania. Sobota i niedziela to dni odpoczynku.
A u nas każdy sobie rzepkę skrobie i na zagrodzie równy wojewodzie. Trudno nawet doprosić się o uszanowanie ciszy nocnej.
Mój ulubiony cytat: "Nie mam pańskiego płaszcza i co mi pan zrobisz!"

Ściętolistny



w duecie z morwą



Palibin



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:47, 17 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
W zeszłym sezonie wykopywałam winobluszcz niefrasobliwie posadzony przy kompostowniku. Do likwidacji jest jeszcze ten wsadzony przy drewutni. Pięknie zasłania, ale za bardzo się rozrasta. Trudno go będzie zastąpić, bo ten bok drewutni ma wystawę północno-wschodnią. Powojniki chyba nie dadzą tam rady



I takie tam











____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mira 21:39, 18 paź 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)







Już tyle razy miałam sie Ciebie pytać co to jest ten wysoki chudy iglak - pewnie jałowiec - jaki - takie akcenty lubię

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 22:19, 18 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
mira napisał(a)


Już tyle razy miałam sie Ciebie pytać co to jest ten wysoki chudy iglak - pewnie jałowiec - jaki - takie akcenty lubię

pozdrawiam


Gdyby ta rabata powstawała w czasach, kiedy trafiłam na Ogrodowisko, to byłby to cis kolumnowy Wojtek albo Fastifiata.
A skoro było to w czasach grubo wcześniejszych, to są to jałowce Blue Arrow- baaardzo mocno cięte, prawie przy pniu. Musiałam już do tego celu używać drabiny.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
AgataP 08:21, 19 paź 2018


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)






[img


Gruszko co to za jabłonka? Ola?
____________________
Z Pszenicznej...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies