Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gosiek33 18:33, 24 paź 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Pogoda wciąż skłania do siedzenia na zapiecku. Mogę oddawać się gorzkim żalom
ogrodnika:
-dlaczego bodziszkowe liście nie przebarwiają się tak jak w momencie ich zakupu (były karminowe)





Nie wiesz co to za odmiana? U mnie tylko jeden bodziszek przebarwił część liści na wściekłą czerwień, za to tylko wiosną kwitł i w tym roku nie powtórzył. Inne całe zielone, chyba za sucho miały przez cały sezon? Może teraz po deszczu coś jeszcze się zmieni?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gruszka_na_w... 19:14, 24 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Gosiek33 napisał(a)


Nie wiesz co to za odmiana? U mnie tylko jeden bodziszek przebarwił część liści na wściekłą czerwień, za to tylko wiosną kwitł i w tym roku nie powtórzył. Inne całe zielone, chyba za sucho miały przez cały sezon? Może teraz po deszczu coś jeszcze się zmieni?


Kwitł na biało. Wygląda mi na to, że to może być bodziszek kantabryjski. Może potrzebuje słońca do wybarwienia? (u mnie rośnie w cieniu)
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gosiek33 19:23, 24 paź 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
mój bodziszek kantabryjski chyba kwitnie na różowo albo niebiesko i właśnie to on u mnie się przebarwił, ale kto to może wiedzieć.... może Dana?
U mnie w półcieniu pod sosnami
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Margerytka40 19:23, 24 paź 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Kwitł na biało. Wygląda mi na to, że to może być bodziszek kantabryjski. Może potrzebuje słońca do wybarwienia? (u mnie rośnie w cieniu)


Chyba o słońce właśnie chodzi Haniu. U mnie B. Max frei w słońcu czerwoniutki a w bardziej zacienionym miejscu zielony.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
sylwia_slomc... 19:40, 24 paź 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82144
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)







To zdjęcie jest pełne ekspresji Cudne
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 19:45, 24 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Margerytka40 napisał(a)


Chyba o słońce właśnie chodzi Haniu. U mnie B. Max frei w słońcu czerwoniutki a w bardziej zacienionym miejscu zielony.


Tego mam na podwyższonej rabacie z rodkami. Całą zimę jest zieloniutki jak szczypiorek na wiosnę.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:50, 24 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Gosiek33 napisał(a)
mój bodziszek kantabryjski chyba kwitnie na różowo albo niebiesko i właśnie to on u mnie się przebarwił, ale kto to może wiedzieć.... może Dana?
U mnie w półcieniu pod sosnami


U mnie pod ławką. Ten kolor kwiatka to ma biały z lekkim różem na dnie kielicha. Do zapamiętania nazw odmian bylin już mi zbrakło szarych komórek.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:52, 24 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
sylwia_slomczewska napisał(a)

To zdjęcie jest pełne ekspresji Cudne


Wiatr wiejący kilkadziesiąt km/h potrafi być ekspresyjny. Porwał mi zegar z tarasu (o 6:15)
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Pszczelarnia 19:53, 24 paź 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
[b]





Nadal niezwykle urodziwie. A to są moi ulubieńcy. Jakby ktoś mi kazał wybrać roślinę, z którą mam lecieć na księżyc. Rajska i dereń.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gruszka_na_w... 20:06, 24 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Ola ma wyjątkowo dużo owoców. Ich kolor i to, że rosną na wprost osi widokowej mojego miejsca w jadalni, powoduje zastrzyk energii od rana.

Bardzo żałuję, że nie udał się eksperyment z dereniami między brzozami.
Do 50 roku życia nie widziałam ani jednego derenia.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies