Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 21:05, 25 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22072
No to trzeba zrezygnować z Flirtu i rozejrzeć się za inna odmianą. Wypierdki się u mnie nie sprawdzą.
Mam jeszcze na oku bergenię sercolistną 'Spring Fling'. Może ktoś ja ma? Ciekawe, czy rzeczywiście tak obficie kwitnie?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Zana 21:14, 25 mar 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Spring Fling nie posiadam. Wygląda zachęcająco, nie za duża, nie za mała. One na zdjęciach folderowych, reklamowych to wszystkie kwitną jak wściekłe, a potem posadzisz w ogrodzie no i trochę jakoś inaczej z tym kwitnieniem jest.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Mary 22:32, 25 mar 2019


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3509
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)

Promyk jest pomidorem karłowym samokończacym. Dorasta do ok. 60 cm. Nie trzeba go uszczykiwać (choć można go prowadzić na jeden pęd). Kiedy rośnie luzem wymaga wokół trochę więcej miejsca niż te jednopędowe.

Dziękuję Ci bardzo.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Makusia 22:35, 25 mar 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
U Ciebie jak zwykle cenne informacje. Bob posadzilam, więc po zbiorach zasila nim grzadki zamiast unicestwiac
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
makadamia 07:38, 26 mar 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
O, widzę bergeniowe rozkminy
Ja lubię tą zwykłą bergenię, bo te duże skórzaste liście dają ładny kontrast faktur do innych roślin ale faktycznie dosyć nieporządna bywa.
Teraz po zimie widzę na niej dużo czarnych kropek. To grzyb jest? Trzeba pryskać?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Zakrecona 10:18, 26 mar 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Aniu, w dzieciństwie tak skutecznie wbijano mi do łowy, że najpierw obowiązek (to, co konieczne), a potem przyjemność, że już chyba nie umiem się przestawić. Może coś tracę? Nauczyłam się odpuszczać domowe obowiązki, ale w ogrodzie jest trudniej. Wielu prac nie da się odłożyć na później.


Mam tak samo zakorzenione, mimo wzrostu świadomości nie mogę jeszcze normalnie przestawić się na inne tory , chyba muszę zacząć uczyć się odpuszczać, bo jak ogródek dojdzie, to chyba mi czasu na spanie braknie
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
makadamia 10:36, 26 mar 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Wprawiacie mnie w zawstydzenie, bo ja bez problemu sobie odpuszczam
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Zakrecona 11:49, 26 mar 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Jana napisał(a)
dochodzę do tego samego wniosku co do zimozielonych a kiedyś ich nie lubiłam jednak bez nich o tej porze roku jest strasznie pusto, czas to zmienić czy masz jakieś ulubione zimozielone /niskie/? strasznie dużo zrobiłaś w ogrodzie, ja muszę krążyć po kilku "tematach" i czasu tyle nie starcza na ogród


Podobają mi się takie sosny kosodrzewiny, ale tak na poważnie, to dopiero sama się uczę co mi się podoba
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Brzozowadzie... 13:15, 26 mar 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Ja tak jak Asia, lubię tą podstawową bergenię, ładnie mi rośnie, nie choruje, obficie kwitnie. Systematycznie oczyszczam z czerniejących starych liści i to wszystko. Ładnie kontrastuje z runianką, bukszpanem, trzmieliną i trawkami Już się podniosła po zimie.
P.S. Cześć Haniu
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Gruszka_na_w... 18:25, 26 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22072
Anulko, foldery rządzą się swoimi prawami.

Makusiu, widzę, że z Ciebie robi się już rasowy ogrodnik.

Asiu, Agatko Brzozowa- po dzisiejszym oglądzie stwierdziłam, że od wczoraj stan bergenii zdecydowanie się polepszył. Zaczęły podnosić się do pionu. Te czarne kropki to pewnie jakaś choroba grzybowa. Zaczynam zbierać siły do oprysków propionianem.

Ku mej radości budzi się do życia molinia. Nieśmiało bardzo, ale ważne, że żyje.





Jeśli odżyją gaury, to po tej zimie trupów w ogrodzie nie będzie.

Kwitnie turzyca Montana.


i runianka



Inne turzyce jeszcze nie ruszyły.


W zakamarkach pojawiły się fiołki.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies