Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielono zakręcona

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielono zakręcona

Nikita 13:10, 22 lut 2016


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Oj widzę Ewcia, że u ciebie na razie będzie się działo bardziej parapetowo niż ogrodowo. Ja czekam z niecierpliwością na pierwsze cieplejsze dni...już mnie korci żeby coś działać w ogrodzie!!!
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
tulucy 14:32, 22 lut 2016


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Witaj
Podglądałam od początku
Twoja szklarenka ma takie wymiary jak mój tunel, a wydaje się większa sporo, dużo zmieniają proste ścianki
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Krys 14:33, 22 lut 2016


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
wilana napisał(a)
No właśnie z tym u mnie słabo. Pomidory sieję dopiero w trzecim tygodniu marca. Cukinię zawsze kupuję na targu u sprawdzonej pani , tak samo jak małe selerki i pory. Nie mam miejsca na parapetach a moje pomidory potrzebują duużooo miejsca. Dodatkowo muszę wygospodarować miejsce na aksamitki i lwie paszcze. Teraz jestem na etapie intensywnego zbierania pojemników po śmietanie


To ja sie usmiecha o dwie sadzonki Twoich pomidorków w zamian za np.stipe,zurawki,latrię kłosową fioletow,patyczki limek
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
tulucy 23:14, 22 lut 2016


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
wilana napisał(a)
No właśnie z tym u mnie słabo. Pomidory sieję dopiero w trzecim tygodniu marca. Cukinię zawsze kupuję na targu u sprawdzonej pani , tak samo jak małe selerki i pory. Nie mam miejsca na parapetach a moje pomidory potrzebują duużooo miejsca. Dodatkowo muszę wygospodarować miejsce na aksamitki i lwie paszcze. Teraz jestem na etapie intensywnego zbierania pojemników po śmietanie

Ja dzieci pasę serkami i jogurcikami w celach wiadomych
A super są też opakowania po sushi - bo mają przezroczyste pokryweczki, i pojemniki po pomidorkach koktajlowych, te kubeczki - też z pokrywkami robią za szklarenki
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
wilana 19:01, 23 lut 2016


Dołączył: 13 sty 2016
Posty: 316
Nikita napisał(a)
Oj widzę Ewcia, że u ciebie na razie będzie się działo bardziej parapetowo niż ogrodowo. Ja czekam z niecierpliwością na pierwsze cieplejsze dni...już mnie korci żeby coś działać w ogrodzie!!!


No własnie ja też z nogi na nogę przebieram, bo już nie mogę się doczekać ciepełka. Roślinki się budzą do życia i można byłoby już podziałać ale ten deszcz i wiatr skutecznie zatrzymują mnie w domu
____________________
Ewa-Zielono zakręcona
wilana 19:04, 23 lut 2016


Dołączył: 13 sty 2016
Posty: 316
Krys napisał(a)


To ja sie usmiecha o dwie sadzonki Twoich pomidorków w zamian za np.stipe,zurawki,latrię kłosową fioletow,patyczki limek


Krysiu masz jak w banku Zawsze mi zostaje nadwyżka.
____________________
Ewa-Zielono zakręcona
wilana 19:07, 23 lut 2016


Dołączył: 13 sty 2016
Posty: 316
tulucy napisał(a)

Ja dzieci pasę serkami i jogurcikami w celach wiadomych
A super są też opakowania po sushi - bo mają przezroczyste pokryweczki, i pojemniki po pomidorkach koktajlowych, te kubeczki - też z pokrywkami robią za szklarenki


Lucy ja też zbieram te kubeczki po pomidorkach koktajlowych. W tamtym roku zebrałam nawet nasionka z tych pomidorków i urosły mi ładne krzaczki z pysznymi pomidorkami. W tym roku też zamierzam je posiać.
____________________
Ewa-Zielono zakręcona
wilana 19:11, 23 lut 2016


Dołączył: 13 sty 2016
Posty: 316
AnnaCh napisał(a)
Kubeczki po jogurtach i śmietanie to u mnie też teraz deficytowy towar Podobnie jak parapety. Ale ja mam sporo sadzonek pelargonii i komoarzycy, do tego trochę wysiałam nasionek, patyczki od hortek próbuje ukorzenić, a to nie koniec Pomidorki w marcu też zasieję


Aniu czy Ty masz pelargonie w skrzynkach na oknach, czy jakoś inaczej je zagospodarowujesz? Kuszą mnie i zastanawiam się czy sobie ich w tym roku nie sprawić.
____________________
Ewa-Zielono zakręcona
AnnaCh 20:02, 23 lut 2016


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
wilana napisał(a)
Aniu czy Ty masz pelargonie w skrzynkach na oknach, czy jakoś inaczej je zagospodarowujesz? Kuszą mnie i zastanawiam się czy sobie ich w tym roku nie sprawić.
Ewa, zawsze mam w skrzynkach na oknach, balkonie i tarasie. Połączone z komarzycami. W tym roku poszalałam trochę z sadzonkami i może starczy mi też gdzieś wsadzić do gruntu. Dodatkowo w tym roku chciałabym dodać do donic i skrzynek do nich stipę, żeby takiej lekkości nadała
Ja już też Ewuś przebieram nóżkami, ale prognozy długoterminowe nie są optymistyczne, niby zimy nie będzie, ale dość zimno i pracować w ogrodzie się nie da
____________________
Ania - Malutki pod lasem
jankosia 20:06, 23 lut 2016


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Czy ja już u ciebie pytałam o najlepsze odmiany pomidorów gruntowych? Ja wiem że ty jesteś szczęściara i masz szklarnię ale może jakieś odmiany sadzisz też do gruntu?
P.S. Musisz koniecznie odwiedzić ogród"W oborze też mogą być ogrody". Alisonek stamtąd jest tak samo warzywnie zakręcony jak ty
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies