Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielono zakręcona

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielono zakręcona

mira 12:23, 01 mar 2016


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Z galeziami dobry pomyśl ja mam rozdrabniacz i z tego super materiał na sciolke
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
wilana 12:30, 01 mar 2016


Dołączył: 13 sty 2016
Posty: 316
Wsadziłam w części z kwaśnymi roślinami moje dwie doniczki z kosodrzewiną, które były zadołowane w warzywniku.

i dokończyłam sprzątać w części z kompostownikiem. Wygrabiłam resztki gałązek i trawę.

A po weekendzie przyszła piękna zima

____________________
Ewa-Zielono zakręcona
wilana 12:36, 01 mar 2016


Dołączył: 13 sty 2016
Posty: 316
mira napisał(a)
Z galeziami dobry pomyśl ja mam rozdrabniacz i z tego super materiał na sciolke


Uff to dobrze, że tak myślisz. Ja też mam taką maszynę, ale chyba jest za słaba albo ma za tępą tarczę bo co chwilę się zacinała
____________________
Ewa-Zielono zakręcona
tulucy 12:54, 01 mar 2016


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
wilana napisał(a)
Nie lubię tej roboty bo zawsze zostaje dużo tych gałęzi i za bardzo nie wiem co z nimi zrobić. Postanowiłam, że potnę je na drobno i wrzucę na dno skrzyń. Myślicie że to dobry pomysł?


Ja swoje wszystkie gałęzie przycinane liściaste wrzucam do rębaka (cudowny wynalazek) i jak robiłam skrzynie, to właśnie na dno dałam gałęzie zrąbkowane. A jak nie wrzucam do skrzyń, to wykorzystuję do ściółkowania pod krzaczory.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 12:55, 01 mar 2016


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
mira napisał(a)
Z galeziami dobry pomyśl ja mam rozdrabniacz i z tego super materiał na sciolke

Ooo pospieszyłam się, a już Mira napisała
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 12:58, 01 mar 2016


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Są różne rodzaje rębaków, niektóre są słabsze, bo mają inny mechanizm tnący. Nasz rozdrabnia gałęzie do 5 cm średnicy gdzieś
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
ren133 13:15, 01 mar 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
wilana napisał(a)

i dokończyłam sprzątać w części z kompostownikiem. Wygrabiłam resztki gałązek i trawę.




Fajny masz kształt tej rabaty przy zielonym domku w połączeniu z tą na której rosną kulki A nie myślałaś żeby zakryć bardziej kompostownik?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Krys 14:25, 01 mar 2016


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Ewa ale pracowicie spedziłas weekend ,ja tylko troche i juz jestem w pracy czuje sie dobrze
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
wilana 14:34, 01 mar 2016


Dołączył: 13 sty 2016
Posty: 316
tulucy napisał(a)
Są różne rodzaje rębaków, niektóre są słabsze, bo mają inny mechanizm tnący. Nasz rozdrabnia gałęzie do 5 cm średnicy gdzieś


Ten mój to jest używany i myślę sobie, że jak mi przybędzie więcej grubszych gałęzi to będę musiała sprawić sobie jakiś mocniejszy. Też tak myślę, że to fajna maszyna musi być.
____________________
Ewa-Zielono zakręcona
wilana 14:43, 01 mar 2016


Dołączył: 13 sty 2016
Posty: 316
ren133 napisał(a)


Fajny masz kształt tej rabaty przy zielonym domku w połączeniu z tą na której rosną kulki A nie myślałaś żeby zakryć bardziej kompostownik?



Hej Reniu, tak chciałam zakryć ten kompostownik. Najbardziej zależało mi żeby nie było go widać z tarasu.
Na kompostownik wspina się milin a z drugiej strony rośnie przy nim forsycja. Chciałam aby te płyty betonowe przysłoniły te tujki w półkolu. Zobaczymy jak przyjdzie wiosna i się zazieleni. Reniu może masz jakiś inny pomysł?
____________________
Ewa-Zielono zakręcona
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies