Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielono zakręcona

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielono zakręcona

lojalna_ 21:41, 23 lut 2016


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
widzialam w Mai takie obrzeza na warzywnik jak w ogrodach angielskich )))swietne sa masz duzo miejsca i szklarenke a w niej pomidorro )))
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
wilana 21:51, 23 lut 2016


Dołączył: 13 sty 2016
Posty: 316
Krys napisał(a)


Juz sie ciesze,a dadza rade bez szklarnii?



Z tym może być problem Nigdy mi się nie udały poza szklarnią. One chyba są typowo pod dach. Bardzo długo nie zawiązują się, a gdy już się zawiążą to rosną i rosną i nie mogą się zaczerwienić aż w końcu dopada je zaraza. Tak było u mnie i u znajomych którym podarowałam "krzaczki". Krysiu a może pomyśl chociaż o tunelu foliowym. Moja koleżanka kupiła sobie tak na czas przejściowy tunel (kupiony na all- niby z Anglii), taki zielonkawy za 300 zł. Wytrzymał jej trzy sezony i miała w nim moje pomidory i była bardzo zadowolona.
Jeśli nie będziesz chciała sadzonek to obiecuję Ci przywieść dojrzałe pomidory- tak na spróbowanie
____________________
Ewa-Zielono zakręcona
Krys 22:24, 23 lut 2016


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
jankosia napisał(a)


Ty, a dlaczego właściwie ty nie masz szklarni? Masz miejsce i złotą rączkę w domu. Że o kurzym nawozie nawet nie wspomnę


Raczka chora a i tak robota nas goni nie mozemy jej ucieknac
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
tulucy 22:56, 23 lut 2016


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Ja w zeszłym roku zrobiłam głupotę i do tunelu dałam jak co roku gruntowe, zawsze mi zapylały owady, a to ostatnie lato było za gorące i nie wlatywały prawie wcale - mój tunel to tylko ochrona przed deszczem, bo z niego mam zarazę na pomidorach
z niezawodnych to jest koktajlowy Koralik u mnie - sam się wysiewa z tego, co czasem spadnie
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 22:56, 23 lut 2016


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Wstawię u siebie ubiegłoroczne
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
gobasia 10:31, 24 lut 2016


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
Widzę temat pomidorowy...U mnie już się szykuje nowe miejsce pod warzywniak ,bedzie i tunelik foliowy.koktajlowego kupilam "pokusa",...z koktajlowymi nie mam doswiadczenia ,będę sadzic pierwszy raz
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
tulucy 10:47, 24 lut 2016


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Ja dostałam kilka sadzonek od sąsiadki, bo jej za dużo wzeszło - wsadziłam i zapomniałam - wtedy nie przepadałam za koktajlowymi, za rok patrzę na grządkę i się zastanawiam, co mi tam wyszło z ziemi - pierwsza myśl, że jakaś dziwna aksamitka, ale skąd tam aksamitki... A to były właśnie samosiejki koralika - od chyba 9 lat mam już tylko samosiejki, jeśli wzejdą gdzieś, gdzie mi nie pasujme, to je przepikowuję i tyle, nadmiar wyrywam, na jesieni jakiegoś przejrzałego pomidorka rzucam na grządkę w miejsce, gdzie bym chciała, żeby były... Ale one i tak są wszędzie, w marchwi, truskawkach, sałacie, w buraczkach ładnie rosną
Tylko z ogórków wyrywam, bo źle na siebie oddziałują
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
wilana 12:03, 01 mar 2016


Dołączył: 13 sty 2016
Posty: 316
Witajcie, zawsze sobie obiecuję, że weekend powstawiam trochę zdjęć, popiszę u siebie i odwiedzę inne wątki. A tu okazuje się, że to kolejny weekend kiedy nie wiem w co ręce włożyć. I tak dziś postanowiłam, że nadrobię trochę zaległości u siebie i innych .
U mnie sobota i niedziela były naprawdę udane pod względem ogrodowym. W końcu namówiłam m. na przycięcie leszczyny. Sama mocno przyciachałam hakuro. Zabierałam się jeszcze za winogrona ale sąsiadka powiedziała żebym się wstrzymała jeszcze z miesiąc.


____________________
Ewa-Zielono zakręcona
wilana 12:11, 01 mar 2016


Dołączył: 13 sty 2016
Posty: 316
Nie lubię tej roboty bo zawsze zostaje dużo tych gałęzi i za bardzo nie wiem co z nimi zrobić. Postanowiłam, że potnę je na drobno i wrzucę na dno skrzyń. Myślicie że to dobry pomysł?


Widzę, że na zdjęciu załapała się stara szczota, którą zwykle tarmosi mój pies. To nie jest moje narzędzie ogrodowe hihihi, żeby nie było
____________________
Ewa-Zielono zakręcona
wilana 12:20, 01 mar 2016


Dołączył: 13 sty 2016
Posty: 316
A w niedzielę powycinałam suche byliny, polatałam z nożycami i ciachałam to tu, to tam.. Chciałam naprowadzić tuje danica na kształt kul bo trochę "zdziczały" ale to moje pierwsze próby więc przymykamy oko

Dorwałam jeszcze jakąś inną, która rosła we wszystkie strony i wyszło coś takiego.
____________________
Ewa-Zielono zakręcona
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies