Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielono zakręcona

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielono zakręcona

wilana 13:15, 30 mar 2016


Dołączył: 13 sty 2016
Posty: 316
Krys napisał(a)


Ewa skrzynie mega sliczne przed swierkami limki,limki,limki caly szpaler pod nimi krokusy,przed nimi berberysy admiration,badz bukszpany ,moze rozchodniki i bukszpany i masz piekny widok z kuchni wlasciwie caly rok,bo zima limki tez ladnie wygladaja,mozesz je dekorowac na swieta mam jeszcze patyczki limek to moge podrzucic.



Mówisz limki, rozchodniki i berberysy...hmmm to piękne połączenie. Za patyczki muszę podziękować bo te to ja na 100% wykończę
____________________
Ewa-Zielono zakręcona
wilana 13:42, 30 mar 2016


Dołączył: 13 sty 2016
Posty: 316
ren133 napisał(a)


Ewa
A jak z nasłonecznieniem tej rabaty?

PS Skrzynie piękne podziwiam za ten zapał warzywny ... u mnie takiego totalnie brak



Za miłe słowa dotyczące skrzyń bardzo dziękuję U Krysi pisałam, że to czołgi na razie ale postaram się aby obsadzone wyglądały odrobinę lżej

Słońce jest tu od ok 9 do 16. Potem wchodzi cień z drewutni.
____________________
Ewa-Zielono zakręcona
wilana 13:46, 30 mar 2016


Dołączył: 13 sty 2016
Posty: 316
mira napisał(a)


Pikowanie kiedy

Skrzynie solidne - ja mam z normalnych dech - nic nie zabezpieczaliśmy - jak będzie to będzie ciekawe na ile lat.

pozdrawiam



Pikowanie jak tylko pojawi się liść właściwy i to musi być szybko bo wyciągają się okrutnie
____________________
Ewa-Zielono zakręcona
Krys 13:49, 30 mar 2016


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
wilana napisał(a)



Mówisz limki, rozchodniki i berberysy...hmmm to piękne połączenie. Za patyczki muszę podziękować bo te to ja na 100% wykończę


Ja bede w tym roku duzo patyczków ukorzeniac róznym hortensji ,jak cos bede miała w nadmiarze to sie podziele a wczoraj przesadziłam patyczek ukorzeniony przez odkład limki w nowe miejsce ,bedzie nowy krzak :0

W S możesz kupic dobre sadzonki hortensji w niezłej cenie (jak tak zaczynałam) na 15 grundnia na przeciwko starej policji u starszego Pana,polecam
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
ren133 15:40, 31 mar 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Czyli rabata bardzo słoneczna
Hortki fajny pomysł żeby tylko latem słońce nie przypalało ich ...
Jak słonecznie to na pewno lawenda i róże ... ale wtedy przed sebami musiałoby jeszcze coś być ... jakieś trawy? Albo róże na obeliskach i przed nimi lawenda?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Milka 15:49, 31 mar 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
wilana napisał(a)
Przepraszam za jakość zdjęć ale zwykle tylko z komórką biegałam po ogrodzie i niestety nie skupiałam się na tym co cykam, ale obiecuję poprawę.

Teraz trochę o mnie . Podobają mi się ogrody uporządkowane, nowoczesne z ograniczoną ilością gatunków. Jestem zachwycona konsekwencją właścicieli i zazdroszczę opanowania. Ja niestety- stety jestem osobą, która najlepiej czuje się w ogrodach z mnóstwem roślin. Różnorodność stylów, rośliny wylewające się z rabat to moja bajka. Wychodzę z założenia, że jest tyle pięknych roślin więc dlaczego nie mieć ich u siebie i cieszyć się ich widokiem ile się da. Zdaję sobie sprawę, że nie jest to dobre i wychodzi wielki misz- masz, ale na razie to mi w duszy gra.

Sporo tu osób co lubi uporządkowane i robi misz masz
ja też, choc staram się ale i tak rośliny nie kontorlownie się sieją i...wiadomo co
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
wilana 10:43, 15 kwi 2016


Dołączył: 13 sty 2016
Posty: 316
Łooo matko ile czasu mnie nie było na forum. Ale ja do zmroku w ogródku siedzę a jak pada to nadrabiam w domu. I jak zbieram się żeby jakąś fotkę cyknąć a to jest już za ciemno, a to mi bateria w aparacie padała i zabieram się żeby ją naładować itd.
W skrócie napiszę co robiłam: wysiana marchewka i pietruszka (korzeń i nać), pasternak. Jutro jadę po pory i selery. Truskawki sztuk 20 posadzone, poziomki uzupełnione o sztuk 10. 2 maliny dosadzone. Winogrona przycięte. Róże z F. posadzone. Mają oczka i pączki więc mam nadzieję że przeżyją. Budleje przesadzone. Przycięłam je tak mocno w tym roku że niektóre ledwo dyszą ale co tam.. Rabatka ze świerkami zrobiona. Boję się Wam ją pokazać bo nie jest to typowa rabatka ogrodowiskowa. Brakuje mi tylko 4 szt. brązowych trawek.
Przesadziłam malutkiego ambrowca, podzieliłam jedną kępę kocimietki i krwawnika (to była rzeź, więc pozostałe zostawiłam przy życiu). Dzieliłam też turzyce, żurawki i stwierdzam, że się do tego nie nadaję. Zbyt brutalna jestem. Niektóre byliny zmieniły stanowisko. Zdjęcia postaram się dodać asap. Poza tym chwasty, chwasty i jeszcze raz chwasty atakują wraz z kleszczami. Moja kicia codziennie ma wyrwane ze dwa, czasami taki mały z niej i z psa wypadnie. Pomimo płynu i obroży czepiają się jak opętane. Musimy wszyscy uważać!! Ja w tamtym roku miałam miesiąc z antybiotykiem. Nie polecam.
____________________
Ewa-Zielono zakręcona
wilana 10:51, 15 kwi 2016


Dołączył: 13 sty 2016
Posty: 316
Milka napisał(a)

Sporo tu osób co lubi uporządkowane i robi misz masz
ja też, choc staram się ale i tak rośliny nie kontorlownie się sieją i...wiadomo co


Witaj Milka,
ja raz chcę mieć porządek a raz chcę mieć busz. To wszystko zależy od tego u kogo na wątku siedzę albo jaki program oglądam albo jaki mam nastrój. Mój ogródek jest mały, sklepy ogrodnicze, jak żadne inne, przyciągają mnie jak magnes, ja nie umiem powiedzieć "nie" to mam jak mam . Ważne że rodzince się podoba (ale oni nie widzieli Waszych ogrodów hehehe). Pozdrawiam serdecznie
____________________
Ewa-Zielono zakręcona
wilana 15:07, 18 kwi 2016


Dołączył: 13 sty 2016
Posty: 316
Witajcie, wiosna już na dobre rozgościła się u nas Wszystkich. U mnie wygląda tak:




____________________
Ewa-Zielono zakręcona
wilana 15:11, 18 kwi 2016


Dołączył: 13 sty 2016
Posty: 316

paprocie

hakone (martwiłam się o nie, bo bardzo wcześnie mi się ususzyły)

Kloniki:

____________________
Ewa-Zielono zakręcona
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies