Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielono zakręcona

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielono zakręcona

wilana 12:20, 04 mar 2016


Dołączył: 13 sty 2016
Posty: 316
ren133 napisał(a)


Ja posadziłabym coś wyższego w miejsce tych kulek ... bardzo podoba mi się żywopłot z cisa lub grabowy Nie wychodzi drogo a urośnie na tyle wysoko, ze zasłoni kompostownik


Reniu, muszę pomyśleć bo już mi jedna tuja wyleciała z powodu ubiegłorocznych upałów. Na razie zostawię, a jak uporam się z resztą pilnych rabatek to wtedy rzucę temat i będziemy myśleć
____________________
Ewa-Zielono zakręcona
Anda 12:20, 04 mar 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33594
Gdzies czytalam, ze z mszycami chcesz walczyc ekologicznie Powies gdzies w poblizu budke legowa dla sikorek
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
wilana 12:22, 04 mar 2016


Dołączył: 13 sty 2016
Posty: 316
rozark napisał(a)
robię zakupy róż Tanau, szczegóły u mnie jak masz ochotę się dołączyć to zapraszam


Właśnie czytałam u Ciebie . Zamówiłam już 4 na stronie F.. Bardzo dziękuję za pamięć
____________________
Ewa-Zielono zakręcona
wilana 12:29, 04 mar 2016


Dołączył: 13 sty 2016
Posty: 316
Anda napisał(a)
Gdzies czytalam, ze z mszycami chcesz walczyc ekologicznie Powies gdzies w poblizu budke legowa dla sikorek


Ewcia tak szukałam sposobu na mszyce na porzeczce. Spróbuję z gnojówką bo to taki mały krzaczek. Te paskudy w tamtym roku nie dawały jej żyć. Spodobał mi się też sposób Tulucy- woda z cukrem na wabienie biedronek . Sikorki uwielbiam- to takie śliczne maleństwa- nie wiedziałam że lubią mszyce.
____________________
Ewa-Zielono zakręcona
Anda 12:37, 04 mar 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33594
wilana napisał(a)


Ewcia tak szukałam sposobu na mszyce na porzeczce. Spróbuję z gnojówką bo to taki mały krzaczek. Te paskudy w tamtym roku nie dawały jej żyć. Spodobał mi się też sposób Tulucy- woda z cukrem na wabienie biedronek . Sikorki uwielbiam- to takie śliczne maleństwa- nie wiedziałam że lubią mszyce.


Sikorki lubia i inne ptaki, zwlaszcza jak mlode maja. Wieszaj budki, juz czas
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
wilana 13:23, 04 mar 2016


Dołączył: 13 sty 2016
Posty: 316
Ooo, ale teraz mi dałaś zadanie Mój m. jak usłyszy, że ma mi zbić budkę dla sikorki na mszyce to zabroni mi na O. wchodzić . Teraz jest silnie zaangażowany w proces zbijania skrzyń i aby skończył na czas nie mogę go rozpraszać . Ale tak na serio to mam tylko 1 drzewo- leszczynę i jeśli kiedyś chciałabym powiesić budkę to czy ona się nadaje do tego. Jak myślisz?
____________________
Ewa-Zielono zakręcona
Anda 14:19, 04 mar 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33594
wilana napisał(a)
Ooo, ale teraz mi dałaś zadanie Mój m. jak usłyszy, że ma mi zbić budkę dla sikorki na mszyce to zabroni mi na O. wchodzić . Teraz jest silnie zaangażowany w proces zbijania skrzyń i aby skończył na czas nie mogę go rozpraszać . Ale tak na serio to mam tylko 1 drzewo- leszczynę i jeśli kiedyś chciałabym powiesić budkę to czy ona się nadaje do tego. Jak myślisz?


Niestety nie wiem. Ważne żeby wlot do budki był mały, zeby większe ptaki się nie zadomowiły. Wlot jest od strony wschodniego-północnej. Wisieć powinny jakoś tak, zeby koty się tam nie dostały i inne gryzonie. Moja jedna wisi na robinii, a druga na domku ogrodnika z tylu pod okapem przytwierdzona haczykiem. Co roku albo w jednej albo w drugiej są sikorki. Nigdy w obu naraz, bo obie budki trochę za blisko siebie wiszą.
Po tych skrzyniach to taka budka to będzie pikuś dla Twojego eMa
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
jankosia 14:25, 04 mar 2016


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Zobacz tutaj: http://ptasieogrody.pl/wiki/Bardzo_dobre_przyk%C5%82ady_bardzo_z%C5%82ych_budek
Cała strona jest super i na pewno znajdziesz tam garść potrzebnych informacji ale najważniejsze to nie popełnić tych błędów co w artykule A jakbyś chciała tak całkiem eco to czekam na informacje od pewnej firmy w temacie dobroczynków więc jak coś dostanę to mogę ci przekazać
Miłej lektury
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
Anda 14:34, 04 mar 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33594
Ja mam budki lęgowe firmy Schwegler. Wykonane są z betonu wymieszanego z drewnem, wiec żaden dzięcioł im nie straszny. Nie nagrzewają się mocno. Można im wyjąc przednia ściankę aby oczyścić budkę.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
jankosia 14:40, 04 mar 2016


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Fajny patent Niektórzy mieszają cement z torfem a tu pewnie cement ze ścierem drzewnym albo trocinami Czego to ludzie nie wymyślą
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies