Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą

m_gocha 17:15, 09 sty 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
jolka napisał(a)
Gosia, czytam że przy pieleniu w ogrodzie dobrze Ci się myśli Hehe, to może przyjedziesz do mnie na jakieś wczasy, jak będziesz miała coś do przemyślenia Ja nie lubię tego ciągłego walczenia z chwastami. To już wolę kosić i opryskiwać Z okrywaniem dałam sobie spokój, nic już nie okrywam.

Piękną kolekcję rojników pokazałaś.
Nie mam ani jednego, można by się zapisać na jakieś zaszczepki??

Baw się dobrze wieczorkiem i najlepszego w Nowym Roku
Jola, rozumiem, że wczasy u Ciebie mam już zatem zagwarantowane Zawsze znajdzie się coś do przemyślenia
Co do rojników oczywiście nie ma sprawy - już szukaj miejsca A może jakaś kompozycja w misie (Mira cudne kompozycje pokazywała przed świętami) - sama zaczęłam nad tym myśleć.

Wieczór Sylwestrowy spędzony przy Monopoly A Ty pewnie na jakimś balu?
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 17:22, 09 sty 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Monia81 napisał(a)
Gosiu piękne dekoracje pozdrawiam i wszystkiego najlepszego w tym Nowym Roku, samych dobrych i radosnych dni
Monia dzięki, dobra kobieto Wszelakiej pomyślności dla Ciebie w Nowym Roku
Widzę, że u Ciebie również plany ogrodowe... Dyskusję o drzewach podpatruję bo może i u mnie uda się coś wcisnąć
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 17:31, 09 sty 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Dorota123 napisał(a)
Ładnie udekorowałaś w domu i przed domem. Kosze śliczne.
Drotko dzięki za odwiedziny i miłe słowa

Podziwiałam Twoje śliczne dekoracje - te to dopiero mistrzostwo...
Moje kosze to było 10 minut pracy. Usunęłam kwiaty z letniej kompozycji (choć przyznam, że trochę mi było szkoda bo i zielono i jeszcze kwiatuszków sporo (szok jak na tę porę roku) A potem to już tylko gałązki i zasuszone kwiatostany ogrodówki

____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Margerytka40 20:25, 09 sty 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
m_gocha napisał(a)
Asia, odpozdrawiam i serdeczności ślę Widzę, że u Ciebie ruszyły prace koncepcyjne Nieustannie podziwiam


Muszę wziąć w końcu byka za rogi i zaplanować ten front do końca. Z wiosną chciałabym tam już sadzić.
No kochana jak Ty takie dekoracje tworzysz na gorąco to co dopiero gdybyś miała dużo czasu. Zdolniacha
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
m_gocha 21:10, 09 sty 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Margerytka40 napisał(a)


Muszę wziąć w końcu byka za rogi i zaplanować ten front do końca. Z wiosną chciałabym tam już sadzić.
No kochana jak Ty takie dekoracje tworzysz na gorąco to co dopiero gdybyś miała dużo czasu. Zdolniacha

Asia, byka za rogi to Ty już dawno trzymasz Oczywiście trzymam kciuki za metamorfozę i często podglądam ale czasami nie nadążam
A zdolniacha to Ty jesteś z tymi cudnymi koronkowymi robótkami - bombeczki cudniaste
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 21:19, 09 sty 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Wracając do tematów bardziej ogrodowych - skrzydlaci mają stołówkę zapewnioną Dla każdego coś dobrego Głównie przylatują wróble (a może to mazurki?), sikorki i 2 kosy (kosy mnie zaskoczyły bo myślałam, że odlatują na zimę).
Hm...Choć ostatnio jakby ptaków ciut mniej przylatuje niż jakieś miesiąc temu... Może to idzie wiosenną aurą?

Nawet jakąś fotkę udało im się zrobić
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 22:52, 09 sty 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
A skoro o aurze wiosennej wspomniałam... widać, że roślinki głupieją - wiosna już, zima, czy jesień jeszcze?
Kwitną prymule, wrzośce a nawet wychyla się ciemiernik, który u mnie zazwyczaj kwitnie w kwietniu

Wykiełkowałycebulowe - głownie hiacynty, krokusy i czosnki główkowate (już wysokie na kilkanaście cm). Pytanie czy okrywać jak przyjdą mrozy?


Niektóre trawki prawie jak w pełni sezonu
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 22:55, 09 sty 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544

(tutaj widać jak zaszalały czosnki)

No i cudne kapustki

które mnie zawsze zadziwiają swoją witalnością - ledwo skończyły a już w blokach startowych do następnego sezonu
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Monia81 07:52, 10 sty 2018


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8048
m_gocha napisał(a)
Monia dzięki, dobra kobieto Wszelakiej pomyślności dla Ciebie w Nowym Roku
Widzę, że u Ciebie również plany ogrodowe... Dyskusję o drzewach podpatruję bo może i u mnie uda się coś wcisnąć


Dzięki Gosiu jednak muszę się trzymać pierwszych pomysłów, bo czym więcej czytam, tym większy mi się mętlik w głowie robi podpatruj, podpatruj, może coś też mi podpowiesz u mnie skrzydlaci przyjaciele jakoś teraz nie latają, za ciepło było, a u Ciebie stołówka zacna a przyroda zaczyna głupieć przez tą pogodę, a hiacynty, krokusy wydaje mi się, że nawet jak przyjdą jakieś mrozy to im się nie powinno nic stać, w końcu to kwiaty wczesnej wiosny i do przymrozków są przyzwyczajone
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Kawa 10:01, 11 sty 2018


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Gosia wszystkiego naj

ozdoby cudne

rośliny głupieją
ja nawet nie idę do ogródka bo sie nie chcę denerwować

wypatrzyłam w sobotę pączki liściowe na ambrowcu i na heptacodium
no i czosnek mi z ziemi wylazł

jakieś totalne nieporozumienie
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies