Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą

m_gocha 01:01, 20 mar 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Zostało mi z ubiegłego sezonu trochę gnojówki z pokrzywy z dodatkiem żywokostu. trochę podlałam w sobotę szczypiorek, pietruszkę, rukolę i roszponkę (o dziwo te dwie ostatnie przezimowały) Zastanawiam się czy owa mikstura nadal ma swoją "moc" (bo "pachnie" zdecydowanie delikatniej niż w sezonie )
Sasanki takie już do miziania

a dzisiaj dokupiłam na lokalnym ryneczku dwie małe sadzoneczki (róż i fiolet)

Wyjęłam wsadzone do koszyków tulipany (zimowały w nieogrzewanym budynku gospodarczym) - trochę wyciągnięte bo mało tam światła ale dały radę


a te na rabacie
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 01:10, 20 mar 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Kwitną wrzośce

Berberysy już ładnie zapaczkowane

Reszta udokumentowanych oznak wiosny w aparacie czeka na naładowanie baterii
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 01:21, 20 mar 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
I wciąż zachwycam się ciemiernikami - wprawdzie na razie kwitną białe ale różowe też zapączkowane. Muszę kupić podwójne i ciemno różowe. Ktokolwiek z zaglądających miały jakiś dobry namiar to proszę o priv



I jeszcze dodam taką historyjkę z soboty. Znajomy zobaczył kwitnące w ogrodzie ciemierniki i mówi stojąc przy nich: Jakie ładne! Sztuczne, ale jak prawdziwe! Na co ja, że to prawdziwe. Z niedowierzaniem dotknął aby sprawdzić czy nie blefuję

Byle do wiosny
A właściwie... już wiosna!
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Margerytka40 06:16, 20 mar 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Śliczne krokusiki i irysy Małgoś, jak już nasadzenia mi się utrwalą (w sensie, że stwierdzę że już może tak zostać i nic nie zmieniam) marzą mi się wielkie plamy jednych i drugich
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
jolka 07:30, 20 mar 2019


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Krokusy i iryski .. ach..wiosna, wiosna i eksplozja kolorów. "Sztuczne" białe ciemierniki śliczne Ja się wczoraj zaopatrzyłam w osiem sztuk takich właśnie białych. Były w OBI przecenione 70%.
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Kawa 09:21, 20 mar 2019


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
piękne te krokusy!
ciemierniki tez!
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
m_gocha 13:35, 20 mar 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Margerytka40 napisał(a)
Śliczne krokusiki i irysy Małgoś, jak już nasadzenia mi się utrwalą (w sensie, że stwierdzę że już może tak zostać i nic nie zmieniam) marzą mi się wielkie plamy jednych i drugich
Asia! krokusy i irysy zdecydowanie polecam. Tym bardziej, że zupełnie bezobsługowe a tyle radości z nich na przedwiośniu
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 13:39, 20 mar 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
jolka napisał(a)
Krokusy i iryski .. ach..wiosna, wiosna i eksplozja kolorów. "Sztuczne" białe ciemierniki śliczne Ja się wczoraj zaopatrzyłam w osiem sztuk takich właśnie białych. Były w OBI przecenione 70%.
Wiosna od dzisiaj, choć wczesnym rankiem u mnie było -4 przy gruncie Mam nadzieję, że ciemierniki i inne z listkami już zielonymi dały radę
Osz Ty! i nic nie mówiłaś że taka super okazja?! Polecę dzisiaj po pracy... no chyba że wykupiłaś wszystkie
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 13:40, 20 mar 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Kawa napisał(a)
piękne te krokusy!
ciemierniki tez!
Widzę, że Ty też się zakrokusikowałaś
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
BasiaLT 15:13, 20 mar 2019


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Krokusy masz po psu obłędne. Moje iryski chyba ogłosiły strajk bo tylko zielone nitki im wystają z ziemi.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies