Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą

m_gocha 00:01, 22 kwi 2021


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
GorAna napisał(a)
Przegląd roku bardzo energetyczny
W sam raz na tę biel
Pozdrawiam zimowo
Odpozdrawiam Aniu!
Widziałam u Ciebie rozpoczynający się tulipanowy spektakl
Będę wpadać do Ciebie oczy nasycić, bo u mnie chyba będzie słabo z tulipanami. Nie wychodziłam do ogrodu od trzech tygodni, ale chyba część wogóle nie wyszła z ziemi
A Ty jesteś tulipanową królową na O.
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 00:16, 22 kwi 2021


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Mala_Mi napisał(a)
Fajny przegląd roku. ja już nie zrobię bo mi trafiło dysk Odzysk za drogo

Horti masz obłędne szczególnie te ogrodowe

Jak uprawisz bazylię, że ci jej nie zjedzą ślimaki. Ja nie potrafię uchronić.. zawsze są szybsze. A rzodkiewka nie lubi ciepła, siej wcześnie. Latem idzie w liście a nie w korzeń. Potem możesz jesienią.

A buksa pilnuj przed ćma, szkoda by było.
Ania! Tyle się opisałam i coś mi posta zeżarło
Z dyskiem miałam podobnie. Kilka lat temu padł. Najbardziej żl mi było rodzinnych zdjęć zwłaszcza z czasów gdy dzieci były jeszcze szkrabami. Profesjonalna firma zaśpiewała sobie pokaźną sumę za odzyskanie danych i to do tego bez gwarancji co i ile uda się odzyskać. Zrezygnowałam ale znajomy podjął się tego zadania (nie miałam już nic do stracenia) Część plików (w tym zdjęć) udało sie odzyskać. Obiecałam sobie wtedy, że skrupulatnie bedę robić backup. No ale tak bywa niekiedy z tymi naszymi postanowieniami Muszę zapisać to sobie w jakiejś przypominajce

Hortki ogrodowe skradły moje serce

Co do bazyli i ślimaków. Kiedyś pisałam że na niektóre warzywa (poza pietruszką, koprem itp.) nakładam zwykłą plstikowa doniczkę bez dna lekko wciskając w ziemię. Wtedy przy ziemi tworzy się jakby kołnierz - ułatwia to podlewanie w czasie suszy i chroni w dużym stopniu przed ślimakami
Taka fotka ilustrująca mój "patent"

Rzodkiewkę udało mi sie zasiać jeszcze w marcu przed chorobą. Ciekawa jestem czy kwietniowe przymrozki jej nie załatwiły. Mam nadzieję ze w przyszłym tygodniu wyjdę już do ogrodu


____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 11:28, 22 kwi 2021


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Krótkie "wspominki" jako uzupełnienie wątku

W lutym wciąż było mnóstwo śniegu i co jakiś czas nowe "dostawy" białego puchu
14 lutego czuć było już pierwszy powiew wiosny
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 11:34, 22 kwi 2021


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
25 lutego przyleciały szpaki dla mnie to zawsze wyjątkowa chwila gdy nagle rano słyszę wesołe pogwizdywanie tych ptaków. Pojawiły się wyjątkowo wcześnie. Wydawało się, że wiosna przyjdzie szybko


Ogrodowo nie działałam nic. Przeraźliwe zimno zniechęcało do wyjścia. W domu tradycyjnie rosły kiełki
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 11:49, 22 kwi 2021


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Przez pierwsze dni marca było zimno i ziemia wciąż była zamarznięta. Na oczku wodnym wciąż utrzymywał się gruby lód



Krokusy czekały w blokach startowych na cieplejsze dni

____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 12:02, 22 kwi 2021


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Jedną kępkę ciemiernika nie okryłam na zimę i kwiaty od grudnia cieszyły oko. Pomimo obfitych opadów śniegu kwiaty przetrwały

Reszta ciemierników wciąż pozostawała okryta od stycznia gałązkami świerka w obawie, że mróz i obfite opady śniegu zniszczą pąki kwiatowe

Zasadzony w domu do donicy czosnek miał już spory szczypior (świetny do kanapek)

Rukiew wodna na noc wnoszona do garażu a na dzień wystawiana do słoneczka ładnie się zazieleniła


____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 12:13, 22 kwi 2021


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
W połowie marca pojawiły się mocno spóźnione przebiśniegi




Chciałabym ich więcej, ale nie mnożą się jakoś zbyt szybko. Nie spotkałam ich również w sprzedaży w lokalnym sklepie ogrodniczym
Udało mi się jednak kupić na lokalnym ryneczku od starszej pani trzy kępki przebiśniegów. Z racji zamarzniętej jeszcze ziemi wsadziłam je narazie do donicy
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Zakrecona 12:26, 22 kwi 2021

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Gosiu dobrze, że już się wychorowałaś.

Przebiśniegi fajniutkie
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
m_gocha 13:00, 22 kwi 2021


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
W połowie marca pojawiły się również mocno spóźnione krokusy botaniczne
Najpierw pojedyncze

Później małe kępki


____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 13:04, 22 kwi 2021


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
i coraz więcej
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies