Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Skarbonkowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Skarbonkowy ogródek

Kasia_CS 23:35, 02 kwi 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
JoannaDe napisał(a)
Wiesz Kasia, ja nie wiem czy to czosnki. Tak podejrzewam.
A najlepsze jest to, ze to są ( jeśli to to) czosnki z zeszłego roku co to zapomniałam o cebulkach i mi wyschły na wiór w woreczku. Wywaliłam je na kompost a raczej na wielka kupę odpadów ogrodowych bo kompostem tego nazwać nie można


Może właśnie dlatego są takie dorodne, bo miały cieplej wśród ogrodniczych resztek? Ja w tym roku mam nowe czosneczki u siebie, bo rok temu miałam tylko główkowate i raptem 3 gladiatory. Teraz zainwestowałam trochę w purple sensation i krzysztofy i ich jestem ciekawa bardzo jak się wpiszą w rabaty
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kawa 10:29, 03 kwi 2018


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Hej Joaaaaaśka!!!!
no juz działasz??
szalllona kobieto
fajnie że się obudziłas z zimowego snu
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
JoannaDe 16:53, 03 kwi 2018


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Kasia_CS napisał(a)


Może właśnie dlatego są takie dorodne, bo miały cieplej wśród ogrodniczych resztek? Ja w tym roku mam nowe czosneczki u siebie, bo rok temu miałam tylko główkowate i raptem 3 gladiatory. Teraz zainwestowałam trochę w purple sensation i krzysztofy i ich jestem ciekawa bardzo jak się wpiszą w rabaty


A to na pewno Ale zdziwiłam się ze mogole z tych cebul coś wyszło. Ciekawe czy zakwitną? Mogę je jeszcze przesadzić? Do jakiejś większej donicy?

Ja mam 3 cebulki gladiatorów ale widzę ze tylko jedna wychodzi. A te z kompostownika to właśnie purple. Mnie zadziwiły
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
JoannaDe 16:58, 03 kwi 2018


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Kawa napisał(a)
Hej Joaaaaaśka!!!!
no juz działasz??
szalllona kobieto
fajnie że się obudziłas z zimowego snu


Hej Kamis

no działam działam ale trochę wymuszone to moje działanie. Musze przesadzić kawałek żywopłotu bukszpanowego żeby kule zdobyczne posadzić. Sugeruje się planem który mi Asia- Makadamia w zeszłym sezonie zaproponowała i na jego podstawie będę tworzyć.

Ale korzystając dzisiaj z ciepełka przycięłam limki, danici i zaczęłam porządkować rabatę stipowo- rozchodnikowa. No i zaczęłam usuwać kretowiska bo w tym roku wyjątkowo pracowite krety były. Cały trawnik mam zryty...
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
MirellaB 17:51, 03 kwi 2018


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
To i ja przyszłam przywitać się u Ciebie w nowym sezonie
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
makadamia 08:21, 04 kwi 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Mnie to zdecydowanie wygląda na czosnka. Moje purple sensation wyglądają tak samo

Właśnie miałam się zapytać o ten plan. Na której wersji w końcu stanęło?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Kasia_CS 08:37, 04 kwi 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Myślę, że jeśli dasz radę je ładnie wykopać z "kawalkiem"ziemi wokół, to sobie poradzą czosnki. Ja w zeszłym roku przesadzałam kwitnące tulipany- tylko tu zalezalo od odmiany-jedna super na baczność stała, druga trochę oklapła, ale tez za bardzo ziemią mi się z nich osypala. Tetaz nie powinno być takiego problemu
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Monka 10:20, 05 kwi 2018


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1466
Asia nieżle pracujesz mnie też czeka zerwanie darni maskara jak chcesz to zerknij do mnie co wydumałam ( no nie do końca sama )huk roboty
____________________
Monika ogród i co dalej
JoannaDe 12:44, 06 kwi 2018


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
MirellaB napisał(a)
To i ja przyszłam przywitać się u Ciebie w nowym sezonie

Milo Mirella, mam nadzieje ze będziesz zaglądać częściej

makadamia napisał(a)
Mnie to zdecydowanie wygląda na czosnka. Moje purple sensation wyglądają tak samo

Właśnie miałam się zapytać o ten plan. Na której wersji w końcu stanęło?


Na razie stanęło na wersji z kolami


ale chciałabym nad nim trochę popracować Z tego planu wyciągnęłam zywoplot i przejście które jest do kompostownika. Ten po prawej stronie u góry.

Tak poza tym to byłam u Ciebie ale się nie odezwałam. Widze ze meczysz się z drewnianymi sufitami. Znam ból


Kasia_CS napisał(a)
Myślę, że jeśli dasz radę je ładnie wykopać z "kawalkiem"ziemi wokół, to sobie poradzą czosnki. Ja w zeszłym roku przesadzałam kwitnące tulipany- tylko tu zalezalo od odmiany-jedna super na baczność stała, druga trochę oklapła, ale tez za bardzo ziemią mi się z nich osypala. Tetaz nie powinno być takiego problemu


To spróbuję przesadzić. Nic w zasadzie nie tracę bo jak zostaną na kompostowniku to i tak nie przetrwają. Dziękuję za rade

Monka napisał(a)
Asia nieżle pracujesz mnie też czeka zerwanie darni maskara jak chcesz to zerknij do mnie co wydumałam ( no nie do końca sama )huk roboty


Pewnie ze chce zobaczyć. Juz lecę
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
anbu 13:27, 06 kwi 2018


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Joasiu ja nie przygotowywałam stanowiska konkretnie pod bukszpany czy konkretnie pod cisy Po prostu każdej roślinie dałam w dołek dużo dóbr i wszystkie znaki na niebie i ziemi pokazują, że im pasuje
____________________
Ania Ogród Ani :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies