Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Skarbonkowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Skarbonkowy ogródek

JoannaDe 10:10, 09 kwi 2018


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Uff

pracowity weekend był. Wiosna przyszła na całego to i trzeba było wykorzystać pogodę. Trzy dni po 20 stopni. Az chce się żyć

Głównym weekendowym zajęciem była akcja przesadzania żywopłotu buksowego. Zadanie wykonane Teraz pozostaje zagospodarowanie rabaty pod magnolia.





Zostało mi jeszcze przycięcie całego żywopłotu i patrzenie jak rośnie. Pierwszy krzaczek zabiedzony ale mam nadzieje ze dojdzie do siebie.

I trochę wiosenki





____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
JoannaDe 10:13, 09 kwi 2018


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Grujecznik



rozchodniki całkiem duże kapustki mają


Poziomki też zaczęły listki pokazywać


No i magnolia do kwitnienia się zbiera. jeszcze wczoraj pąki zamknięte były.

____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
iwka 19:03, 13 kwi 2018


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Cześć Asiu Magnolia już pewnie rozwinęła pąki?
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Margerytka40 19:44, 13 kwi 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Asiu działasz widzę ,ja też dziś przy zrywaniu darni dzień spędziłam ,niestety nie skończyłam bo burza wygnała mnie z ogrodu. Coś czuję ,że to zajęcie będzie moim głównym w tym sezonie
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
JoannaDe 19:02, 14 kwi 2018


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
iwka napisał(a)
Cześć Asiu Magnolia już pewnie rozwinęła pąki?


Cześć Iwonko,

rozwinęła rozwinęła tylko foty nie ma kiedy zrobić bo pogorszenie pogody u mnie. Ale magnolia już cieszy oczy

Edit: wyskoczyłam na chwilkę do ogrodu zrobić zdjęcie

Stan magnolii z dzisiaj



____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
JoannaDe 19:08, 14 kwi 2018


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Margerytka40 napisał(a)
Asiu działasz widzę ,ja też dziś przy zrywaniu darni dzień spędziłam ,niestety nie skończyłam bo burza wygnała mnie z ogrodu. Coś czuję ,że to zajęcie będzie moim głównym w tym sezonie


Działałam Asiu ale przerwa techniczna Tez u mnie burza i to taka ze myślałam ze mi ten przesadzony zywoplot bukszpanowy wyrwie. Miałam nadzieje podziałać w weekend ale nie nada. Leje cały dzień.

Dom za to ogarnęłam bo aż wstyd taki sajgon
Pogoda w tygodniu ładna była to i cały wolny czas w ogrodzie siedziałam.
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
JoannaDe 20:35, 14 kwi 2018


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
A jak już w temacie magnolii jestem to bardzo proszę o pomoc. Utknęłam na rabacie magnoliowej. Z założenia miało być tam kulkowisko bukszpanowo- cisowe podsadzone czymś. Jednak po zastanowieniu się doszłam do wniosku ze będzie tam smutno. Chyba bym chciała żeby tam byly tez kwiaty. I zaczynam się łamać przy postanowieniu ze ma być tylko biało tzn. chciałabym żeby ogród zmieniał się wraz z porami roku.

Czy mogę prosić o doradzenie jak rozmieścić kulki i czym je podsadzić żeby było ładnie, calorocznie i pachnąco?


Dla przypomnienia wstawiam fotki jak to obecnie wygląda. Wybaczcie burdello na drugim planie ale działamy na kilku frontach i wszędzie leża ''pomoce naukowe'' a do tego ciągle walczymy ze śmieciami pozostawionymi przez poprzednich właścicieli a nie mam jak skadrować zdjęcia żeby Wam oszczędzić tych widoków a jednocześnie pokazać cala rabatę.


Widok z tarasu


od drugiej strony( spod jabłoni )



Wymiary


Co mam nastanie do wykorzystania:
kulki bukszpanowe - 15 szt, czekają na wsadzenie, różne rozmiary - największe ok 60 cm, część jest na malutkim pieńku.
3 kulki cisowe
2 lizaki cisowe
rodki CW
derenie ivory halo - na razie ukorzeniają się patyczki
hortensje anabel szt. 1 i limki szt.3 - mogę dokupić więcej
stipy, gracki, carexy evergold
ciemierniki kwitnące na biało ale jakieś takie bidy straszne- no ale na stanie są
hosty fire czy jakoś tak się one nazywają
2 cisy ale jakieś odmianowe - prawdopodobnie te rosnące w maczugi.
trzmieliny, biało-zielone i żółto-zielone

Nie upieram się na te rośliny. Jestem bardzo bardzo otwarta na pomysły

Ktoś coś?



____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
JoannaDe 11:15, 15 kwi 2018


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Ponieważ pogoda iście barowa zaczęłam kombinować z ta rabata i wymyśliłam coś takiego :



Po prawej stronie trzy kulki na nóżkach, stopniowane od największej do najmniejszej w stronę tarasu. Miedzy nimi a duza kula paprocie. Mam wątpliwości czy mi się tam zmieszczą te paprocie bo tam nie wiele miejsca. Jakis metr.

Pod sama magnolia 3 białe azalie ( Mirella, miałaś super pomysł a ja jakoś tego wcześniej nie widziałam ). Za plecami paprocie.

Na przód i lewa stronę rabaty nie za bardzo mam pomysł. Kontynuować kulkowisko czy może stożek i kulki? A może coś innego?

Tej tui na końcu żywopłotu nie będzie a chciałabym zasłonić trochę to co jest w tle (tam gdzie białe krzesło stoi)

I czym to wszystko podsadzić?
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
Margerytka40 12:51, 15 kwi 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Asiu tych paproci między kulki już bym nie dawała ,jak będze ciasno kulki będą łysieć,może jakieś niższe trawki,carexy.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
anbu 13:04, 15 kwi 2018


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Jakie paprocie tam chcesz?
Tam jest aż taki cień, że paprocie dadzą radę?
____________________
Ania Ogród Ani :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies