Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Skarbonkowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Skarbonkowy ogródek

Makusia 08:38, 16 kwi 2018


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
O żesz Ty! Zdolna jesteś! Takiego cyprysika wyprowadzić! Szacun!
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
JoannaDe 08:42, 16 kwi 2018


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
anbu napisał(a)
Cyprysik wow


Dziękuję Aniu - przyznam ze ciesze się ze zdecydowałam się na jego pociachanie. Choć ręka drżała

AnnaCh napisał(a)
Asiu, wpadłam się przywitać, choć przyznam, że już kiedyś u Ciebie byłam, tylko cichaczem
Przy okazji Toszka podsunęła mi pomysł na grupowe sadzenie kulek, mam kilka sporych okazów znowu do przesadzenia i chyba je właśnie zgrupuję i posadzę razem


Cześć Aniu, witam zatem oficjalnie u mnie Pewnie większość forumowiczów odwiedza watki cichaczem W tym ja
Rodzinne sadzenie kulek tez mi się podoba i na pewno u siebie tak zrobię.

Kasia_CS napisał(a)
OO ta azalia Adonis do mnie przemawia! ślicznotka i ciekawe właściwosci z tym pozniejszym kwitnieniem Niwak robi wrażenie! Super sobie z nim poradziłaś


Azalia pięknotka, dzisiaj mam okazje podjechać do ogrodniczego. Zobaczę czy maja ta odmianę u siebie.


makadamia napisał(a)


Wyszło lepiej niż dobrze.

Chyba mogę uczciwie powiedzieć, że to pierwszy niwak, który mi się naprawdę podoba
Te robione z jałowców, tuj mają brzydki układ gałęzi a tu jest świetnie


Nie zawstydzaj mnie
Ale przyznam ze z nie ukrywana radością przeczytałam co napisałaś Dziękuję

____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
JoannaDe 08:56, 16 kwi 2018


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Toszka napisał(a)
Cyprysik bardzo fajny. Pod spodem możesz dać carexy i hosty o jasnym zabarwieniu. Musisz tylko pamiętać by tak posadzić, aby mieć dojście na cięcie niwaka.
A paprocie nieinwazyjne zapytaj się Anki_. Swego czasu wgryzała się w ten temat i na pewno podpowie. Uzupełnieniem kwitnąco na biało mogą być byliny jednoroczne jak np. margerytki, begonie etc. Koszt coroczny zakupu wysoki nie jest, a efekt np. z begoniami może być spektakularny jak u Alis.

Edit. Odnośnie kulek i łysienia. Nie wiem jak u innych, ale u mnie i u Tess sąsiedztwo kulek=łysienie i łapanie grzyba.


Toszenko, Ciebie zostawiłam na końcu bo mam pytanie odnośnie carexow właśnie.

Wczoraj poobcinałam swoje no i nie wyglądają za dobrze. Wychodziły cale źdźbła, oblepione jakimiś kuleczkami które łatwo dawały się zgnieść ale nic ze środka nie wypływało. Poza tym środek tez nie wyglądał najlepiej.






Akcja usuwania kamyków trwa

To ze muszę je w tym roku podzielić jest dla mnie jasne. Ale te plamy i zawilgocony i jakby podgniły środek mnie martwi.

A wracając do reszty:
o paprocie nie będę męczyć bo aż tak mi na nich nie zależy. Mam u siebie to myślałam żeby je dać za azaliami. Ale to nie muss. No chyba ze stwierdzicie ze to faktycznie dobrze będzie wyglądało to wtedy tak.
Chciałabym żeby pod ta magnolia trochę ruchu tez było. Jak nie paprocie to co? Jakieś niewysokie trawy ale takie które będą zza azalii widoczne?
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
JoannaDe 09:04, 16 kwi 2018


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Makusia napisał(a)
O żesz Ty! Zdolna jesteś! Takiego cyprysika wyprowadzić! Szacun!


A dziękuję dziękuję
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
Toszka 09:53, 16 kwi 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Jeśli uda ci się kupić Adonisa to będa to prawdopodobnie nieduże sadzonki. Bo to nowość. I dlatego myslę, że jakieś carexy możesz za nimi dać.

Duzo traw bardzo lubi próchniczną ziemię i rosną bez problemów.

Evergoldy teraz koniecznie wykop. Poczyść starannie, podziel, skróć korzenie. Sadź.
Ta lepka maź to mogą byc jaja ślimaków lub równie dobrze skupiska grzyba... Tak czy siak poczyść. Co kilka lat wszystkie rosliny trzeba odmładzać. To dobra okazja.

Dodatkowo starsze carexy w środku kępy mają tendencję do wybrzuszania się, a to oznacza środkowe kępki praktycznie w powietrzu, słabo ukorzenione w ziemi. Widzę, że to dużą kępa. Dobrze jej podział zrobi.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
JoannaDe 10:11, 16 kwi 2018


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Toszko, a możesz podpowiedzieć jakie carexy/ trawy nadawałyby się za azalie?

Z tymi jajami to tez podejrzewałam jaja slimorów bo kilka znalazłam w środku. A niby sypałam w zeszłym sezonie niebieskie kulki.

Nic to, lista ToDo na ten ten tydzień rośnie w zastraszającym tempie
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
Toszka 10:23, 16 kwi 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Nie mam pomysłu na nowe trawy/carexy....
Ja zazwyczaj uzywam to co mam na stanie.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
JoannaDe 10:26, 16 kwi 2018


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
hmm, ja na stanie mam tylko evergoldy, stipy i gracki.

Gracki mi się tam nie zmieszczą, stipy i evergoldy za male.

A co masz na stanie?
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
Kawa 10:41, 16 kwi 2018


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
hejjjj Asikkkk

wow ale szalejesz
magnolia już pewnie w rozkwicie

kulki masz sliczne a niwak to wow!
masz rękę do cięcia
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
JoannaDe 10:49, 16 kwi 2018


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
A ja właśnie u Ciebie

Magnolia zaczyna, ale jeszcze jej do pełnego rozkwitu brakuje. Myślę ze do końca tygodnia będzie cudna.

Niwak dziękuje
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies