Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Skarbonkowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Skarbonkowy ogródek

Toszka 11:09, 16 kwi 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Joasiu, jesli masz tam tyle miejsca to może jakieś miniaturowe lub małe miskanty?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
MirellaB 11:11, 16 kwi 2018


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Asia czytam o azaliach. Ja widziałam u znajomych w ogrodzie magnolię podsadzoną azaliami, które kwitły w tym samym czasie co magnolia i to był niesamowity widok.
Musisz się zdecydować czy chcesz tak czy kwitnące później.

Cyprysik odmieniony nie do poznania, a kula bukszpanowa duża. Mam podobną jeszcze po dziadkach - duży i nie chorujący krzew
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
JoannaDe 11:24, 16 kwi 2018


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Toszka napisał(a)
Joasiu, jesli masz tam tyle miejsca to może jakieś miniaturowe lub małe miskanty?


Toszko, cala rabata ma prawie 4 metry szerokości. Te azalie Adonis z tego co znalazłam to rosną do wys. 50 cm. Podejrzewam ze szerzej tez nie będzie.

Myślałam żeby posadzić trzy sztuki. Dwie po bokach magnolii i jedna wysunięta do przodu. Wydaje mi się wiec ze spokojnie za nimi a przed żywopłotem zmieszczą się nieduże miskanty.

Wstawiam jeszcze raz wstępną koncepcje.Lewa strona jeszcze do zaprojektowania. Zamiast paproci miskanty



Tak czy inaczej będę musiała kupić coś na tyły azalii wiec byłabym wdzięczna jakbyś podała mi czego mam szukać.
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
JoannaDe 11:27, 16 kwi 2018


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
MirellaB napisał(a)
Asia czytam o azaliach. Ja widziałam u znajomych w ogrodzie magnolię podsadzoną azaliami, które kwitły w tym samym czasie co magnolia i to był niesamowity widok.
Musisz się zdecydować czy chcesz tak czy kwitnące później.

Cyprysik odmieniony nie do poznania, a kula bukszpanowa duża. Mam podobną jeszcze po dziadkach - duży i nie chorujący krzew


Chciałabym żeby na tej rabacie kwitło coś przed i po przekwitnięciu magnolii. Toszka zaproponowała Adonisa a on kwitnie później wiec spełnia te warunki.

Kula rzeczywiście ogromna, spadek po poprzednim właścicielu. Niestety w zeszłym roku złapała grzyba ale to moja wina bo miałam tam posadzona limke a miejsca mało.
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
anbu 11:31, 16 kwi 2018


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Toszka napisał(a)
Joasiu, jesli masz tam tyle miejsca to może jakieś miniaturowe lub małe miskanty?


Toszka a które małe miskanty polecasz? Ja szukam jakiegoś niewysokiego pod hortki anabellki. Nada się Adagio? Jak myślisz?


Joasiu sorki, że u Ciebie
____________________
Ania Ogród Ani :)
Toszka 11:32, 16 kwi 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Jesli tam tyle miejsca to sadź rozplenice. Będziesz zachwycona. Do tego mozna wkomponować i te niskie :Little Boy" lub Medium Boy. Lub podobne... Honey...

Dziś jestem na wylocie, muszę się pakować, ale pomyślimy. Czas na kupowanie traw to lipiec. Nie wiem czy ja bym tam nie dorzuciła hortek. Ale białych, nie przebarwiających się jak limki. Jesli tam ma być faktycznie biało.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Toszka 11:35, 16 kwi 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
anbu napisał(a)


Toszka a które małe miskanty polecasz? Ja szukam jakiegoś niewysokiego pod hortki anabellki. Nada się Adagio? Jak myślisz?


Joasiu sorki, że u Ciebie


Aniu, pytaj Polinki, bo ona bardziej na bieżąco w trawach wszelakich. Ewentualnie będę myśleć (i szukać) później. Dziś mam samolot i wreszcie będę w domku (o ile mnie cholera nie trzepnie po powrocie jak zobaczę ogrom do ogarnięcia )
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Toszka 11:35, 16 kwi 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
zdublowało się, to tylko wyjasnię swoje obawy - eM został sam z 5 psami... już mi mówił, że najchętniej by je zabił, gdyby ich tak nie lubił
No normalnie strach się bać
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
JoannaDe 11:40, 16 kwi 2018


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Aniu, pytaj do woli

Toszko, białe/ jasne bym chciała bo ta rabata trochę ponura w tej całej zieleni. Żywopłot bukszpanowy, wielka kula, magnolia po przekwitnięciu tez daje zielony, ciemny parasol. No biały/jasny tam widzę jak nic. Ale się nie upieram. Pewnie jak byśmy dodały innego koloru tez będzie dobrze. Pomyśl proszę.

Z rozplenicami to mnie ukochałaś. Chciałabym bardzo

Z tymi hortensjami tez trafiłaś Myślałam o tym ale obawiałam się czy nie za dużo wszystkiego będzie. Hortki po lewej?

Moze zrobić cala ta rabatę kwaśną? Łatwiej chyba będzie.


EDIT: Zmierzyłam jeszcze raz: od pieńka magnolii do tui po lewej stronie jest 4 metry. W stronę kuli bukszpanowej do chodnika tez 4 m czyli razem mam 8x4 m rabaty



____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
JoannaDe 11:44, 16 kwi 2018


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Toszka napisał(a)
zdublowało się, to tylko wyjasnię swoje obawy - eM został sam z 5 psami... już mi mówił, że najchętniej by je zabił, gdyby ich tak nie lubił
No normalnie strach się bać


Lo matko, a ja Ci tu głowę swoja rabata zawracam. Dziękuję ze znalazłaś czas żeby pogłowić się nad nią. Pakuj się kochana na spokojnie i wracaj bezpiecznie do domu a ja za ten czas przygotuje stanowisko

Mam nadzieje ze psiaki przeżyją (i eM tez )

____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies