Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z uśmiechem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z uśmiechem

Anda 11:05, 13 maj 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33775
Ja bym chyba po policję dzwoniła.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
jolanka 11:09, 13 maj 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16499
Oni już prawie skończyli swoją akcję. Nie widziałam tego od początku, zorientowałam się dopiero pół godziny temu jak podjechała tym sprzętem obok mojego ogrodzenia.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Anda 11:10, 13 maj 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33775
Mimo to są to działania niezgodne z prawem. Ja pewnie zadzwonilabym się dowiedzieć, czy wydane zostało pozwolenie na wycinkę w czasie lęgu
http://bip.pgw.pl/m,4953,wydzial-ochrony-srodowiska-rolnictwa-i-lesnictwa.html
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
jolanka 11:11, 13 maj 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16499
Ewo, nic nie zrobią bo to tylko „czyszczenie” a nie wycinka. Zakaz obejmuje drzewa a krzaki to nie drzewo. Jeśli wycinają przy okazji takie cienkie samosiejki to też mogą. Już rozmawiałam
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Anda 11:15, 13 maj 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33775
Serio? U nas nic nie można wycinać. Jednak ochrona środowiska działa tu lepiej. Jest tu też parę organizacji pozarządowych aktywnie działających na rzecz ochrony przyrody. Czas na jakiekolwiek wycinki jest od listopada do lutego.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kasya 11:15, 13 maj 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42628
No masakra. Ja bym szukała dalej gdzie zgłosić
Niedozwolone takie akcje w czasie lęgu ptaków
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
inka74 11:18, 13 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
z tego co kojarzę to niestety chyba mają prawo w prywatnym lesie wyciąć krzaki, z drzewami trochę trudniej. Wszystko zależy od tego czy w papierach w gminie jest to teren leśny czy rolny zalesiony czy może zmienili zagospodarowanie terenu i przygotowują do sprzedaży. To, że są drzewa nie znaczy się, że to jest traktowane jako las.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
mrokasia 11:23, 13 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18255
Z jednej strony dobrze, bo zlikwidują chwastowisko a z drugiej ptaków szkoda .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
jolanka 11:27, 13 maj 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16499
Płakać mi się chce, one tu miały raj. Te „moje” w tujach, świerkach, w budkach siedzą cicho, najbardziej ucierpiały kosy bo one budują gniazda nisko
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Makao_J 13:30, 13 maj 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Wycinanie krzaków jest dozwolone. Zwłaszcza na własnym terenie. Pozwolenie potrzebne jest na wycinkę drzew o ile mają ileś tam średnicy na wysokości. Nie pamiętam dokładnie ile 50cm?

To są dość rozsądne przepisy. Mogliby tylko unormować termin takiego czyszczenia np. taki jak u Ewy od listopada do lutego a nie teraz jak jest sezon wylęgowy. A może jest taki zapis gdzieś? I go złamali.

No nie znam wszystkich szczegółów.

Ps. Mam
Gdy obwód pnia drzewa mierzonego na wysokości 5 cm od ziemi przekracza:

80 cm – w przypadku topoli, wierzb, klonu jesionolistnego oraz klonu srebrzystego;
65 cm – w przypadku kasztanowca zwyczajnego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego;
50 cm – w przypadku pozostałych gatunków drzew.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies