Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

Iwk4 21:32, 26 mar 2019


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
TAR napisał(a)

tez sie napalilam na tego ambrowca i zdecydowanie wole mniejszego. taki 1,5 metrowy by mi odpowiadał. gdzie kupowalas? rozumiem, ze o gumballu rozmawiamy?

Aniu, u mnie Gumbal by nie pasował w miejsce, gdzie ma rosnąć. Tam musi być luźny pokrój, bo ma być osłoną od ludzkich oczu od strony drogi, a niedaleko buki kolumnowe rosną. Boję się tylko, ze przyjdzie coś niepozornego, ale ten nie był drogi. Jak nie będę zadowolona, to po kolejnego pojadę do szkółki. Gumbala mają w Bydgoszczy, ale to daleko od Ciebie ... Jak chcesz, to mogę ci dać namiar, dzwoniłam, szkółkę otwierają od 1 kwietnia.
W mojej zaprzyjaźnionej (bliżej mnie) nie mają niestety ...
____________________
Ogródek Iwony II
tulucy 21:33, 26 mar 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
uch uch Iwonko tysiączek !!!!
Gratulacje
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Iwk4 21:35, 26 mar 2019


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
TAR napisał(a)
my wertykulujemy co rok, mamy plodna glebe ale ciezka. po wertykulacji trawniczek dostaje kopniaka i po tygodniu wyglada jak od nowa ukladany

Namawiałam Zbyszka, ale nie chciał. U was glina, u nas piaski i trawa się dłużej zbiera, mam wrażenie, że połowę ziemi wyczesujemy przy okazji...
Muszę wybrać się po nawóz do trawy, chyba już można nawieźć w kwietniu ...
____________________
Ogródek Iwony II
TAR 21:35, 26 mar 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7294
na razie dziekuje, zobacze co maja w moich szkolkach. ambrowca chce ze wzgledu na wybarwienia jesienne ale byc moze zamienie go na grujeczniki, tez ladnie sie przebrwiaja. jesienia zaszalam i kupilam 4 jarzaby joseph rock tak mnie kolorami kupily i owockami dla ptakow
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Iwk4 21:41, 26 mar 2019


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Lawendę cięłam we wrześniu chyba i teraz nie wiem, czy znowu ją ciąć, czy tak zostawić, czy może lekką kulkę z niej zrobić?

Czosnki już spore, i mocno podzielone cebulki tulipanów... Na tej rabacie nie wykopywałam ich rok temu... Czosnki też się namnożyły ...

____________________
Ogródek Iwony II
TAR 21:47, 26 mar 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7294
ladna jest ja bym zostawila. a ma juz swieze przyrosty?
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Iwk4 21:49, 26 mar 2019


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
TAR napisał(a)
na razie dziekuje, zobacze co maja w moich szkolkach. ambrowca chce ze wzgledu na wybarwienia jesienne ale byc moze zamienie go na grujeczniki, tez ladnie sie przebrwiaja. jesienia zaszalam i kupilam 4 jarzaby joseph rock tak mnie kolorami kupily i owockami dla ptakow

Nooo, grujecznik też śliczny, tylko on bywa, ze się słąbiej wybarwia, albo gubi liści, zanim się wybarwi...
U mnie to już ostatnie chyba drzewo ... Też dla koloru go chcieliśmy
Zbyszek chciał takiego:
Ambrowiec amerykański 'Golden Treasure'
https://kurowski.pl/images/katalog/1100_900/Liqudambar_G_Treasure1_big.jpg
Ale on jest bardziej wrażliwy, szybciej może przemarznąć, konsultowałam go ze szkółkarzem i odradzał na mój teren...
Zatem stanęło na zwykłym balsamicznym Czekam na przesyłkę ...

____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 21:50, 26 mar 2019


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
TAR napisał(a)
ladna jest ja bym zostawila. a ma juz swieze przyrosty?

Tak, ma już przyrosty, dlatego się zastanawiam, ze chyba jej nie będę teraz cięła ...
____________________
Ogródek Iwony II
sylwia_slomc... 21:54, 26 mar 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Kompozycja w skrzyni sliczna na japonską modłę troszkę
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Iwk4 21:54, 26 mar 2019


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
tulucy napisał(a)
uch uch Iwonko tysiączek !!!!
Gratulacje

Uff, Łucjo, ja myślałąm, ze nie dotrę do tego 1000
Strasznie zwolnił ten mój wątek... I nawet postanowiene poprawy nie pomaga.
Jak był M w domu - tydzień urlopu, a potem 4 tygodnie chorobowego - marudził, jak za komputer albo telefon się brałam. Niby zły przykład dla młodego, niby uzależnieni jesteśmy, ha, ha
Przecież każdy ma jakiegoś bzika. Jedni komputer, inni książki, albo robótki itd...

____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies