Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

Iwk4 12:34, 24 mar 2019


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Kochani, poszukuję ładnego Ambrowca. Jesli ktoś wie, gdzie szukać, proszę o priv. Niedaleko mnie w szkółkach nie ma. Muszę szukać dalej..
____________________
Ogródek Iwony II
GorAna 20:12, 24 mar 2019


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Iwonko, przed chwilą sprawdziłam, w B , ogrodnik u którego kupuję krzewy ma ambrowce
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Iwk4 20:44, 24 mar 2019


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Aniu, wielkie dzięki za namiary.
____________________
Ogródek Iwony II
mirkaka 08:46, 26 mar 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9541
Iwonko, w tej skrzyni masz jakiegoś buka? Chcesz go prowadzić na niwaka?

Fajnie wyglądają poduchy z mchu, kupiłaś takie wielkie? Gdzie?
U mnie mech pojawia się tam gdzie ja nie chcę, a tam gdzie bym chciała to trudno go zaszczepić


____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
TAR 08:54, 26 mar 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7295
Iwk4 napisał(a)
Kochani, poszukuję ładnego Ambrowca. Jesli ktoś wie, gdzie szukać, proszę o priv. Niedaleko mnie w szkółkach nie ma. Muszę szukać dalej..


hej Iwonko
prawdopodobnie bede w weekend w szkolce na kowalach po jarzaba i pare innych krzakow to sprawdze czy maja ambrowce, jesienia mieli wiec nie sadze by sie wyprzedały. konkretna wielkosc?

na kazdym watku kuszenie ciemiernikowe chyba w koncu zaszaleje i tez kilka kupie
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Iwk4 21:09, 26 mar 2019


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
mirkaka napisał(a)
Iwonko, w tej skrzyni masz jakiegoś buka? Chcesz go prowadzić na niwaka?

Fajnie wyglądają poduchy z mchu, kupiłaś takie wielkie? Gdzie?
U mnie mech pojawia się tam gdzie ja nie chcę, a tam gdzie bym chciała to trudno go zaszczepić



Mireczko, poduchy są przyniesione ze spaceru. Zbyszek zabrał mnie w takie tajemnicze miejsce, gdzie całe łany takich poduch były. Przezimowały i bardzo mi się podobają, więc kompozycje będę uzupełniać sezonowymi kwiatami. Nie wiem tylko, czy dadzą radę w upały, ale tam jest półcień ...
Zimą miałam wrzosy


W donicy faktycznie rośnie buk. Zbyszka kolega, który ma leśny ogród, podarował nam go, chował go z małej siewki. jest taki pokraczny, dwa razy go przycinałam, bo chcę, by był mały. Widziałam buki prowadzone w stożki, w kule, ten się tak nie da, bo taki bezkształtny, więc na ten moment będę go przycinać na mini drzewko. Zobaczę, czy coś mi się z niego uda wykrzesać. Najbardziej uwielbiam w nim młode listki i ten kształt ...
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 21:15, 26 mar 2019


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
TAR napisał(a)


hej Iwonko
prawdopodobnie bede w weekend w szkolce na kowalach po jarzaba i pare innych krzakow to sprawdze czy maja ambrowce, jesienia mieli wiec nie sadze by sie wyprzedały. konkretna wielkosc?

na kazdym watku kuszenie ciemiernikowe chyba w koncu zaszaleje i tez kilka kupie

Aniu, ciemierniki kwitną długo. ja mam te zwykłe, część jest siewkami i pierwszy raz kwitną u mnie. Fajnie wyglądają w masie.

Właśnie zamówiłam Ambrowca. Znalazłam pięknego, 3m wysokiego. Cena tez niemała. M chciał się dorzucić. I wtedy zaczęliśmy analizować: koszt transportu i problem, bo w auto się nie zmieści... 100 km dalej są w szkółce, ale jak przewieźć?
A jak przemarznie? Wrażliwe są, nim się zadomowią. Rozsądek wygrał z marzeniami. Zeszliśmy na ziemię. Zamówilismy małe drzewko, 1,5m. Dostawa kurierem. I teraz czekamy. Mam nadzieję, że nie będę żałować, że mniejszy. Cena też konkurencyjna, tylko na efekt będzie trzeba czekać...


____________________
Ogródek Iwony II
TAR 21:21, 26 mar 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7295
Iwk4 napisał(a)

Aniu, ciemierniki kwitną długo. ja mam te zwykłe, część jest siewkami i pierwszy raz kwitną u mnie. Fajnie wyglądają w masie.

Właśnie zamówiłam Ambrowca. Znalazłam pięknego, 3m wysokiego. Cena tez niemała. M chciał się dorzucić. I wtedy zaczęliśmy analizować: koszt transportu i problem, bo w auto się nie zmieści... 100 km dalej są w szkółce, ale jak przewieźć?
A jak przemarznie? Wrażliwe są, nim się zadomowią. Rozsądek wygrał z marzeniami. Zeszliśmy na ziemię. Zamówilismy małe drzewko, 1,5m. Dostawa kurierem. I teraz czekamy. Mam nadzieję, że nie będę żałować, że mniejszy. Cena też konkurencyjna, tylko na efekt będzie trzeba czekać...



tez sie napalilam na tego ambrowca i zdecydowanie wole mniejszego. taki 1,5 metrowy by mi odpowiadał. gdzie kupowalas? rozumiem, ze o gumballu rozmawiamy?
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Iwk4 21:27, 26 mar 2019


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Gdy tylko dopisuje pogoda, wychodzę po pracy do ogrodu. W tym tygodniu, niestety zimno, zima wróciła.
Ale w sobotę było pięknie. Oczyściłam w zeszłym tygodniu kolejne rabaty. W sobotę opróżniłam jedną komorę kompostu, piękny ten kompost. Wyściółkowałam nim całą rabatę.

Przycięłam tuje, by wyrównać górą... Zbyszek wygrabił trawnik. Wertykulację robiliśmy rok temu, czyli kolejna za rok ...



Sesleria Heufleriana - nie cięłam jej, tylko wyskubałam suche źdźbła, bo już zaczynała kwitnąć ...

____________________
Ogródek Iwony II
TAR 21:29, 26 mar 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7295
my wertykulujemy co rok, mamy plodna glebe ale ciezka. po wertykulacji trawniczek dostaje kopniaka i po tygodniu wyglada jak od nowa ukladany
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies