Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

Iwk4 22:01, 26 mar 2019


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
sylwia_slomczewska napisał(a)
Kompozycja w skrzyni sliczna na japonską modłę troszkę

Sylwia, nawet nie pomyślałam o tym w ten sposób.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 22:02, 26 mar 2019


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Kupiłam nasionka, posiałam stipę, paprykę i pomidorki. Pomidorki wykiełkowały jak szalone, wyszły chyba wszystkie. Nawt te, co zbierałam ze swoich: Avatar, Malinowy, Maskotka ...


Jeszcze muszę wysiać kwiaty, popikować pomidory, chyba będę rozdawać, tyle ich wyszło ...Pokazały drugi liść, to chyba na nie czas.

I zamówiłam obornik, wczoraj była dostawa. Zażegnywałam się, ze w tym roku nie chcę, ale do kompostu chcę dodawać warstwami ...
____________________
Ogródek Iwony II
mirkaka 07:38, 27 mar 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9541
Iwk4 napisał(a)

Mireczko, poduchy są przyniesione ze spaceru. Zbyszek zabrał mnie w takie tajemnicze miejsce, gdzie całe łany takich poduch były. Przezimowały i bardzo mi się podobają, więc kompozycje będę uzupełniać sezonowymi kwiatami. Nie wiem tylko, czy dadzą radę w upały, ale tam jest półcień ...
Zimą miałam wrzosy


W donicy faktycznie rośnie buk. Zbyszka kolega, który ma leśny ogród, podarował nam go, chował go z małej siewki. jest taki pokraczny, dwa razy go przycinałam, bo chcę, by był mały. Widziałam buki prowadzone w stożki, w kule, ten się tak nie da, bo taki bezkształtny, więc na ten moment będę go przycinać na mini drzewko. Zobaczę, czy coś mi się z niego uda wykrzesać. Najbardziej uwielbiam w nim młode listki i ten kształt ...


Krzysiu od Ewy pomógłby Ci ukształtować go na niwaka
Ale próbuj, ja też mam sadzonki buka tylko większe, myślałam żeby posadzić w ogrodzie, ale boję się bo to ogromne drzewa rosną, a i system korzeniowy mają silny i rozległy, więc pod nimi nic nie urośnie.
Może posadzimy je w firmie eM, albo za swoim płotem
Ale taki malutki buczek jak u Ciebie nęci mnie, żeby się nim pobawić w kszałtowanie i nacieszyć listeczkami

Iwonko, kiedy go tniesz ?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
eda 00:41, 28 mar 2019


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Iwk4 napisał(a)
W nocy strasznie wiało, dzisiaj też, a ja miałam zaplanowaną pracę w ogrodzie, więc trochę popracowałam w części, gdzie mniej wiało w zaciszu. Pogodynka pokazywałą 39 km/h w nocy. Wczoraj kupiłam kilka bratków i zostawiłam na zewnątrz na stole. Pół nocy się martwiłam, czy ich nie wywiało po ogrodzie. O czwartej nie wytrzymałam, ubrałam się i wyszłam na dwór. Bratki nadal były na miejscu, ale zabrałam je do domu. Wreszcie mogłam spokojnie zasnąć...




Zmarzłam, ale coś tam zrobiłam. Posprzątałam kolejną rabatę, przycięłam hortensje Vanilia Fraize, kilka traw. Reszta czeka w kolejce...
Żonkile niedługo będą kwitły



Witaj Iwonko piękna wiosna i pomysły dekoracyjne Skrzynia robi wrażenie żonkile wymiatają będzie szał u mnie jeden w takim samym stadium buziam serdecznie
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
mamuska1980 11:39, 28 mar 2019


Dołączył: 24 sty 2016
Posty: 981
Bardzo fajnie się prezentuje ta donica z bukiem
____________________
ogród zapracowanej mamuśki
asiak 12:08, 28 mar 2019


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Piękna wiosenka Widzę, że już działasz Iwonko. Ja planuję w weekend iść na działkę, oczywiście jak pogoda pozwoli
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Iwk4 21:01, 02 kwi 2019


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
mirkaka napisał(a)


Krzysiu od Ewy pomógłby Ci ukształtować go na niwaka
Ale próbuj, ja też mam sadzonki buka tylko większe, myślałam żeby posadzić w ogrodzie, ale boję się bo to ogromne drzewa rosną, a i system korzeniowy mają silny i rozległy, więc pod nimi nic nie urośnie.
Może posadzimy je w firmie eM, albo za swoim płotem
Ale taki malutki buczek jak u Ciebie nęci mnie, żeby się nim pobawić w kszałtowanie i nacieszyć listeczkami

Iwonko, kiedy go tniesz ?

Mireczko, myślałam o Krzysiu, ale to daleko, nie chcę go fatygować, chyba, że przy okazji. Krzysiu złota rączka jest przecież
Buczek rośnie od zeszłego roku, najpierw był mizerny, jesienią, jak upały ustąpiły go podcięłam pierwszy raz. Nie mam instrukcji obsługi. Będę eksperymentować...
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 21:18, 02 kwi 2019


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
asiak napisał(a)
Piękna wiosenka Widzę, że już działasz Iwonko. Ja planuję w weekend iść na działkę, oczywiście jak pogoda pozwoli

Pracuję Asiu w kratkę. Czas goni, bo ogród się budzi, ale raz zimno, raz wieje, innym razem sto innych obowiązków, i na dzień obecny nie ogarnęłam jeszcze w całości wiosennego ogrodu...
Tu już uporządkowałam, wysypałam kompost na rabatę


Ta część ogrodu jeszcze na mnie czeka


____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 21:22, 02 kwi 2019


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
eda napisał(a)


Witaj Iwonko piękna wiosna i pomysły dekoracyjne Skrzynia robi wrażenie żonkile wymiatają będzie szał u mnie jeden w takim samym stadium buziam serdecznie

Cześć Edytko, już zakwitły pierwsze
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 21:23, 02 kwi 2019


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
mamuska1980 napisał(a)
Bardzo fajnie się prezentuje ta donica z bukiem

Dziękuję
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies