Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

Monia81 08:51, 09 maj 2018


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8023
Fajnie Iwonko wyszła Wam ta ławeczka, wpasowała się idealnie pomidorki już wsadzone, moje jeszcze czekają, jakoś zabrać się nie mogłam za nie, ale w tym tygodniu mus wsadzić, ja też prowadziłam pomidorki po sznureczku, w tamtym roku miałam kilka do drewnianych podpórek przywiązanych i jakoś mi to się bardziej odpowiadało i w tym, sezonie wszystkie pomidory będą miały drewniane tyczki buźka
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
AgataP 09:02, 09 maj 2018


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Iwona ławka wyszła piękna Podziwiam ile rzeczy zrobiłaś w majówkę, napracowałaś się bardzo, muszę brać przykład z Ciebie jak podzielić czas na pracę i przyjemność
Idę jeszcze raz obejrzeć ławkę
____________________
Z Pszenicznej...
Makao_J 09:23, 09 maj 2018


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Moje pomidorki też mają jasny kolor. Podlałam nawozem bo nie chcę robić gnojówki w tym roku. Za bardzo śmirdzi i mam przesyt.

Nie słyszałam nic na temat zostawiania 6 owoców na krzakach. Normalnie mi rosły rok temu. Wszystkie. To co dojrzało zerwałam i zjadłam. I tyle.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Annak 09:25, 09 maj 2018


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Jednak sporo udało Ci się zrobić, mimo majówkowych gości i zamieszania. Ławeczka w moim guście, a przesadzona trawka ładnie się wkomponowała.
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
bacowa 13:08, 09 maj 2018


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Też nie słyszałam że 6 pomidorów na gronie się zostawia.
Zostawiasz tyle ile fabryka dała.
Ja to bym jeszcze do tej foli trochę pomidorów wcisnęła i ze 2 ogórki szklarniowe.

Iwk4 07:30, 11 maj 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Aniaaa napisał(a)
...
Używam też drewnianych palików jako podpory.Piszę o pomidorach w gruncie.
A sznurek? Myślałaś o podwiązywaniu w szklarni sznurkiem?


W szklarni pomidorki podwiązałam sznurkiem. Ale dostawiłam drugi rząd mniejszych sadzonek i tym chyba dam kijki. Jeszcze nie wiem do końca. Rok temu używałam kijków na rabacie w ogrodzie. Pomidorki trochę się z nich zsuwały...

bacowa napisał(a)
Też nie słyszałam że 6 pomidorów na gronie się zostawia.
Zostawiasz tyle ile fabryka dała.
Ja to bym jeszcze do tej foli trochę pomidorów wcisnęła i ze 2 ogórki szklarniowe.


To sposób ze szklarni holenderskich, aby były większe pomidorki. Szwagier tam pracuje przy pomidorach, więc syn jego przeszkolony. I czasami sprzedaje jakieś mądrości - a że on ma ładniejsze pomidorki w swojej folii, to go słucham (chłopak 20 lat, pasjonata ogródka. Przez chwilę miał nawet wątek na O, ale jak dziewczyny chciały mu pół ogrodu przekopać, to się wycofał, hi, hi ) Ostatnio rzucił mi tekstem: Ciocia, a jaki masz sznurek do pomidorów? Bo przy jednym, tym, co ja mam - pomidorki owijamy w prawą stronę ze wskazówkami zegara, a przy białym w lewą stronę. Szczęka mi opadła, nie wiedziałam o co mu chodzi i dlaczego? Więc żeby długo się nie zastanawiać, wzięłam sznurek od niego i zaprosiłam na szkolenie z podwiązywania pomidorów. najpierw u niego, potem przyszliśmy do mnie. Kolejne zrobiłam już sama, hi, hi
Ewa, słyszałaś o prawoskrętnym lub lewoskrętnym podwiązywaniu? Bo ja nie. Może to chodzi o splot sznurka?

____________________
Ogródek Iwony II
bacowa 07:54, 11 maj 2018


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Iwona domyśliłam się że redukcja zawiązków pomidorów ma spowodować to że pozostałe owoce będą większe. Ale o okręcaniu w prawo lub w lewo nie słyszałam.

Ty się zapytaj szwagra o obrywaniu liści pomidorów, jak to robić poprawnie. Z moim G zawsze mam odmienne zdanie na ten temat .
Iwk4 08:01, 11 maj 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
asiak napisał(a)
Iwonko widzę, że szklarnia już zapełniona. Masz już wsadzone te pomidorki z donicami?
Iwonko, w jakim celu te butelki w donicach?
Ślicznie u Ciebie w ogrodzie
Ja swoje już raz podlałam pokrzywą

"Po posadzeniu sadzonek pomidora na miejsce stałe rośliny intensywnie podlewamy, a przez kolejne dni skąpo, po to aby dobrze się ukorzeniły. Później przestrzegajmy zasady że pomidora najlepiej podlewać rzadko i obficie, a nie często i skąpo. Pomidory najwięcej wody potrzebują w okresie zawiązywania i dorastania owoców." - do tego Asiu mam butelki. Wlewam wodę do odwróconej butelki, wiem, ile pomidor dostał wody lub nawozu. Ponieważ pomidor jest w kołnierzu, woda nie wyleci na grządkę, tylko do pomidora. Jak ziemia jest wilgotna, woda szybko nie zlatuje do pomidora, stoi w butelce. Jak pomidor ma mało wody, pobiera dość szybko wodę z butelki. Pomidorki podlewam obecnie co 2-3 dni, było bardzo gorąco...Dostały już jedno podlanie pokrzywą dwa dni temu. Jest zasada, która mówi, że ziemia powinna być wilgotna na dłoń ... Ciekawe, jak to sprawdzić?
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 08:06, 11 maj 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
bacowa napisał(a)

Ty się zapytaj szwagra o obrywaniu liści pomidorów, jak to robić poprawnie. Z moim G zawsze mam odmienne zdanie na ten temat .

Ewa, na razie wiem, ze jak zaczną owocować, to obcinamy liście poniżej owoców, ale co kilka dni jeden liść, nie więcej. Żeby pomidor nie doznał szoku. Będę co tydzień porównywać moje pomidory i Daniela, i będę się podpytywać. Oczywiście tam jest na bieżąco inspekcja przez telefon. Hi, hi... No i temperatura: 20-30 stopni, nie więcej. Podlewanie lepiej rano, bo przed nocą niedobrze. Niestety, ja rano nie mam na to czasu... Zrobię w sobotę fotki w jego tunelu. Daniel zrobił nawadnianie kropelkowe.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 08:08, 11 maj 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Makao_J napisał(a)
Moje pomidorki też mają jasny kolor. Podlałam nawozem bo nie chcę robić gnojówki w tym roku. Za bardzo śmirdzi i mam przesyt.

Nie słyszałam nic na temat zostawiania 6 owoców na krzakach. Normalnie mi rosły rok temu. Wszystkie. To co dojrzało zerwałam i zjadłam. I tyle.

Aniu, podlałam gnojówką, nie śmierdzi w środku folii. Ale przy rozlewaniu do konewki, owszem...
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies