Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

15:42, 12 gru 2018
Ooo przegapiłabym dekoracje u ciebie, pięknie ci wyszły
sylwia_slomc... 15:48, 12 gru 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Dekoracje superowe
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Dorota123 20:55, 12 gru 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Wianek adwentowy bardzo ładny, no i ta dekoracja na oknie jest piękna.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Ewa777 08:52, 13 gru 2018


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18446
Śliczne dekoracje, Iwonko
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Iwk4 23:56, 13 gru 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Taką osłonkę wymyśliłam

Zbyszek przywozi mi różne odpady na opał, a ja wybieram i kombinuję, co z tego zrobić. Tym razem wiaderko po kapuście kiszonej. Trochę klocków okrągłych, włóczka, szydełko... Chciałam do sypialni mini choinkę, ale ta wersja tańsza też mi się podoba, hi, hi
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 00:04, 14 gru 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Dziewczyny, dziękuję za pochwały. Na zewnątrz zimno, to choć w domu powoli do świąt trzeba podziałać. Pierogi zamrożone, bigos też, prezenty przyjechały, trzeba popakować, firany pachną, niemal wszystkie okna pomyłam. W dzień nie zawsze czasu starcza, zmrok też dobry na mycie, hi, hi
powoli wystawiam dekoracje.
Ja w tym roku poszłam w stare złoto, granat i naturalne dodatki: szyszki, orzechy, w stroikach dodałam kawałki kory, a podstawki z kawałków dębu... i sporo zielonego: gałązki, poduchy z mchu do tego światełka, świece...

Pierniki zjedzone, pora zrobić kolejne.
Pierniki Nawigatorki:
znalezione i skopiowane od Asi
https://www.ogrodowisko.pl/watek/5397-typografia-ogrodu?page=628

1.

1,5 kg maki
3 łyzeczki sody oczyszczonej

razem wymieszać

2.

0,5 kg miodu
0,5 kg margaryny
0,5 kg cukru
rozpuscic i zagotować

3.

2 łyzki kakao
paczka prztyprawy piernikowej (np Prymat)
2 łyzki dżemu lub marmolady
6 jaj

Do rozpuszczonej, zagotowanj masy dodać kakao, przyprawe, dżem. Całość wlać do kaki z sodą i rymieszać. dodać całe jaja i znów wymieszać. Wstawic na 12 h do lodówki. cisto bedzie wydawało się trudne do wyciągniecia z miski ale tak ma byc. wyciągaćpartiami, rozwałkować na ok 0,5 cm (nie trzeba podsypywać mąką) wykrawać pierniki. Piec ok 8 min w 190 stopniach. powstaje 200-300 sztuk w zalezności od foremek i wałkowania.

ja trzymam je czasem i do nastepnych świat w słoiku i są zawsze pycha. nie trzeba ich wcześniej wyciągać itp.

LUKIER biały gęsty: 1 białko utarte z 1/1 i 1/2 szklanki cukru pudru - taka gęstą mase wkładam do tuby zrobionej z papieru do pieczenia, odcinak czubeczek i wyciskam na pierniki. ręce bolą ale efekt jest super.

polecam smaczenego

I jeszcze miodownik polecony od Ewy bacowej. Buziaki Ewa, linkuję, aż ślinka cieknie
https://www.domowe-wypieki.pl/przepisy/ciasta/677-marlenka
Chyba go za tydzień w piątek zrobię
____________________
Ogródek Iwony II
basia3012 01:00, 14 gru 2018


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9482
Witam się Iwonko u Ciebie. Przyszłam zobaczyć dekoracje świąteczne. Piękne, wszystkie. I donice z mchem i las w słoikach i wieniec i stroiki. A ogródek w listopadowej odsłonie cudny. Pewnie i w innej odsłonie też ale muszę pooglądać wszystko. Na razie zaznaczam do obejrzenia w weekend.
pozdrawiam.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Iwk4 07:13, 14 gru 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Cześć Basiu.
Po świętach planuję podsumowanie roku. Zdjęcia miesiącami wstawię. Łatwiej będzie ogarnąć ogród.
Pozdrawiam serdecznie.
____________________
Ogródek Iwony II
GorAna 17:44, 14 gru 2018


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Iwonko, piękne świąteczne dekoracje
Domki naj, naj
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Piotr_ 13:49, 15 gru 2018


Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 2987
Witam i tak podziwiam te dekoracje i tą osłonkę z szydełkowym dodatkiem cudnie wygląda
____________________
Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu / Wizytówka-Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu Pozdrawiam Piotrek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies