Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

Juzia 17:19, 17 lip 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38869
Przyszłam podglądnąć kostkę i nic nie ma
Za to ogród piękny jest z kółkami i rondami!!!

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
inka74 17:53, 17 lip 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
greg66 napisał(a)
Iwonko i to jest kolejny ogród, który z radością i przyjemnością bym odwiedził (kiedyś), bardzo ładnie
zapraszam
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 17:57, 17 lip 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Juzia napisał(a)
Przyszłam podglądnąć kostkę i nic nie ma
Za to ogród piękny jest z kółkami i rondami!!!

Ogród jest z kółkami, ma rondo - podobnie do ciebie tylko taki wiesz kilka razy mniejszy ) trawnik jest choć ubywa go a z tyłu całkowicie został zlikwidowany. na poprzedniej stronie drugi post od góry podałam Magdzie linki do mojego malowania i preparat
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Juzia 18:03, 17 lip 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38869
inka74 napisał(a)
Ogród jest z kółkami, ma rondo - podobnie do ciebie tylko taki wiesz kilka razy mniejszy ) trawnik jest choć ubywa go a z tyłu całkowicie został zlikwidowany. na poprzedniej stronie drugi post od góry podałam Magdzie linki do mojego malowania i preparat


Hahaha!
Nie wiem jak ja to przeoczyłam!
Chyba całą jedną stronę pominęłam

Już widziałam.
Brąz wcale nie ciemny. Mam podobny. Lepszy niż róż

Szary faktycznie za niebieski był, a grafit w sam raz.
Malowałaś dwa razy wszystko? Czy tylko tym grafitem po szarym?

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
alis 18:35, 17 lip 2020


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
inka74 napisał(a)
Bodziszek Rozanne rośnie w siłę. A to taki mikrus był kupiony. Tyły z innej perspektywy


Iwonko, jestem pod wrażeniem Twojego ogrodu, tajemniczych zakątków. Pamiętam, jak pracowałaś nad rabatą przy ścieżce, cudowne miejsce stworzyłaś, aż chce się przysiąść. To są dopiero Instagramowe kadry
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
inka74 07:55, 18 lip 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Juzia napisał(a)


Hahaha!
Nie wiem jak ja to przeoczyłam!
Chyba całą jedną stronę pominęłam

Już widziałam.
Brąz wcale nie ciemny. Mam podobny. Lepszy niż róż

Szary faktycznie za niebieski był, a grafit w sam raz.
Malowałaś dwa razy wszystko? Czy tylko tym grafitem po szarym?

Kostkę na brązowo raz malowałam ale są miejsca gdzie trzeba poprawić. Grafit 2 warstwy bo na jasnej bazie gorzej z intensywnością koloru. Na razie u mnie efekt jest taki, jakbym tę kostkę w takim kolorze kupiła. Nie widać, że jest malowana, nie ściera się, nie ma powłoki. Brudzi się tak samo jak poprzednia ale myjką ciśnieniową boję się pojechać
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 08:09, 18 lip 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
alis napisał(a)

Iwonko, jestem pod wrażeniem Twojego ogrodu, tajemniczych zakątków. Pamiętam, jak pracowałaś nad rabatą przy ścieżce, cudowne miejsce stworzyłaś, aż chce się przysiąść. To są dopiero Instagramowe kadry
Ala, dziękuję Rabaty cieniste na tyłach domu faktycznie są bardzo udane i na dodatek prawie bezobsługowe. Tylko ślimaki trzeba hurtowo zbierać minimum raz dziennie bo zjadą mi hosty, szałwie i co im jeszcze wpadnie w paszczę. Trochę pracy przy nich było bo ciężko jest przeskoczyć pewien sposób myślenia typu muszę mieć trawnik i nie dam sobie rady z większą rabatą. Okazało się że można. Tylko czasu mi to więcej zajęło.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
alis 11:05, 18 lip 2020


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
inka74 napisał(a)
Ala, dziękuję Rabaty cieniste na tyłach domu faktycznie są bardzo udane i na dodatek prawie bezobsługowe. Tylko ślimaki trzeba hurtowo zbierać minimum raz dziennie bo zjadą mi hosty, szałwie i co im jeszcze wpadnie w paszczę. Trochę pracy przy nich było bo ciężko jest przeskoczyć pewien sposób myślenia typu muszę mieć trawnik i nie dam sobie rady z większą rabatą. Okazało się że można. Tylko czasu mi to więcej zajęło.


Bardzo klimatyczne zakątki <3

Iwonko, odezwij się do mnie na Insta
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
inka74 17:08, 18 lip 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Miałam dziś przyjemność zobaczyć po ponad roku ogród Kasyi. Powiem tak, chylę czoła przed ilością włożonej pracy i kompozycjami. Kasia wykorzystała idealnie metraż. Tam jest wszystko co potrzebne do odpoczynku i delektowania się ogrodem. Basen, taras, pergola z miejscem do siedzenia otoczone rabatami. To jest ogród, w którym z ogromną przyjemnością się przebywa. Do tego udało nam się dziś spotkać w większym gronie babskim-tylko dwóch rodzynków eMowych, przy pysznym jedzonku. Objadłam się, nasyciłam oczy, uśmiałam. To było bardzo miło spędzone przedpołudnie. Kasiu, dziękuję za zaproszenie i zamówienie pogody
Zostawiam poniżej kilka smaczków z ogrodu Kasi ku pamięci. Dziewczyny zrobiły zdjęcia profesjonalne. Ja tylko telefonem, jak zwykle
Klon Esk Sunset, na zdjęciach w necie nie zachwyca a na żywo ma piękny, delikatny kolor. Podobno bardzo wolno rośnie. Od dołu liście lekko różowe, góra w tonacji, hmm... Takiego różowego złota z szarością, brązem. Kolor jest bardzo szlachetny i niezwykły
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 17:19, 18 lip 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Drugą ciekawostką jest rozplenica Karley Rose - już kwitnie!!!


I na szczególną uwagę zasługuje robinia Twisty Baby - niewielkie drzewko soliterowe idealne do zrobienia wielopniowej wersji. Ma genialnie poskręcane gałęzie i bardzo delikatnie wyglądające listki. Nie zrobiłam dobrego ujęcia ale to drzewko jest absolutnie urocze. Nawet w zimę stanowi piękny akcent w ogrodzie. Tu widać go w tle. Ach żałuję że nie zrobiłam zdjęcia z miejsca gdzie siedziałam. Piękne jest. Mnie to by ciągnęło do podkrzesania go i odsłonięcia dołu

____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies