Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

frezja 18:34, 28 sty 2017


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Widzę, że też szukasz wiosenki..
____________________
Ewa - Ogrodowy song
inka74 19:15, 28 sty 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Ewa szukam usilnie bo mnie już korci do kopania, cięcia.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 19:26, 28 sty 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Hortensje się sypią i latają po całym ogrodzie. Już bym je tak ciachnęła ale wiem, że za wcześnie.

Część róż kupionych jesienią przyszła w bardzo marnym stanie. Wątłe, bardzo krótko przycięte. To co się dało osłoniłam ale 5 sztuk jest pod wielkim znakiem zapytania. Po obsypaniu ziemią niewiele wystawały. Może odbiją. Są po części zielone. Ale już róż na All nie będę kupować. Szkoda pieniędzy i czasu.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 19:39, 28 sty 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Takie pączki lubię. Ambrowiec. W ubiegłym roku zawiódł. Nie przebarwił się. Nie przyrastał. Liczę, że w tym roku będzie miał już lepszy system korzeniowy i teraz zacznie się trochę rozrastać. Marzy mi się taki czerwony na jesieni. Nie wiem czy wy też tak macie, że drzewa u was po 2 - 3 latach od posadzenia jakby drożdży dostały zaczynają tak przyrastać.


Zakupiłam tyle róż już na wiosnę, że muszę sporo trawnika uszczknąć. Powstaną 2 nowe różane rabatki - narożna pod wiśnią i tamaryszkiem oraz długa choć wąska przed jałowcami. Ciągle się zastanawiam co do róż tam dodać, jakie byliny.


Chwila w słońcu oj tęsknię do grzebania w ziemi
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Krzysiek_97 19:45, 28 sty 2017


Dołączył: 27 gru 2016
Posty: 130
inka74 napisał(a)
Hortensje się sypią i latają po całym ogrodzie. Już bym je tak ciachnęła ale wiem, że za wcześnie.

Część róży kupionych jesienią przyszła w bardzo marnym stanie. Wątłe, bardzo krótko przycięte. To co się dało osłoniłam ale 5 sztuk jest po wielkim znakiem zapytania. Po obsypaniu ziemią niewiele wystawały. Może odbiją. Są po części zielone. Ale już róż na All nie będę kupować. Szkoda pieniędzy i czasu.

Witaj, mam identyczne hortensje i też już je bym wyciął ale jeszcze zostało ok. półtora miesiąca i do ogrodu w końcu na dobre Już się nie mogę doczekać wiosennego obsadzania skrzynek bratkami, stokrotkami
frezja 20:14, 28 sty 2017


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
inka74 napisał(a)


Zakupiłam tyle róż już na wiosnę, że muszę sporo trawnika uszczknąć. Powstaną 2 nowe różane rabatki - narożna pod wiśnią i tamaryszkiem oraz długa choć wąska przed jałowcami. Ciągle się zastanawiam co do róż tam dodać, jakie byliny.


Znasz? http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/178-kompozycje-z-rozami-w-roli-glownej
____________________
Ewa - Ogrodowy song
inka74 00:37, 29 sty 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Właśnie Krzysiu odbyłam spacer po twoim ogrodzie. Lubię takie smaczki jak u ciebie a szczególnie cieszy, że tak młody chłopak ma taką pasję.

Ewcia znam, znam i wracam często. Ja mam bardziej problem co wybrać bo tyle pięknych kompozycji jest. Wręcz za dużo. Ja ostatnio fanką Pinteresta jestem. Siedzę i oglądam i kombinuje co by tu do mnie przemycić z tego wszystkiego. Jakieś takie sielskie klimaty mnie ostatnio ganiają. Lilie, ostróżki, czarne malwy, lewkonie, cynie, dzwonki irlandzkie.. Maki i naparstnice. Mam trochę nasion. Spróbuję siać w tym roku. Zobaczymy co wzejdzie.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Ewik 03:01, 29 sty 2017


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
inka74 napisał(a)
Ewa szukam usilnie bo mnie już korci do kopania, cięcia.


Nie jesteś sama , mnie tez nosi , ogrodoterapia potrzebna
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
koliber 08:11, 29 sty 2017


Dołączył: 07 sty 2017
Posty: 3649
inka74 napisał(a)
Ewa szukam usilnie bo mnie już korci do kopania, cięcia.

Ojjj...jak mnie też korci
____________________
Zielona przestrzeń
frezja 09:02, 29 sty 2017


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Siedzimy wszystkie i czekamy; ale napięcie
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies