Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

Gosiek33 16:39, 16 maj 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Faktycznie spokojniej. Nie dziwię się - wydajesz kupę kasy, oczekujesz wymarzonego efektu a tu wszystko nie tak. Do tych tulipanów może czarne by pasowały, tyle, że to zupełnie inny pokrój.

Widziałaś u Danusi? wszystko pasuje, chyba, że pomyłki wycina. Zadałam pytanie jak zdobywa cebule bez takich niespodzianek. Czekam na odpowiedź.

____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
inka74 16:44, 16 maj 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Trzecich tulipanów typu frills czerwonych z żółtymi koncówkami nie mam na zdjęciach. Oddałam tulipany mamie do wazonu a cebulki na razie są na rabacie. Te to ubiegłoroczny nabytek. Zapomniałam co mam do sadzenia i tym sposobem były wkopane ponownie zamiast oddane. Niestety powtórzyły kwitnienie.

Jeszcze jedne czekają w kolejce żółto pamarańczowe, które miały być Dordogne a są nie wiem czym ale na pewno nie tym co rok temu miałam pod tą nazwą. Ładnie wyglądają na rabacie ale jako wycinek a nie jako element całości. Taki wiecie, dysonans jak patrzysz na boki od rabaty.

Mam wrażenie że się wybredna zrobiłam, strasznie.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Gosiek33 16:48, 16 maj 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Przy takich mega nasadzenia nie dziwię się

____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
inka74 16:52, 16 maj 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Gosiek33 napisał(a)
Faktycznie spokojniej. Nie dziwię się - wydajesz kupę kasy, oczekujesz wymarzonego efektu a tu wszystko nie tak. Do tych tulipanów może czarne by pasowały, tyle, że to zupełnie inny pokrój.

Widziałaś u Danusi? wszystko pasuje, chyba, że pomyłki wycina. Zadałam pytanie jak zdobywa cebule bez takich niespodzianek. Czekam na odpowiedź.

no niestety. Na różance tarasowej miały być pudrowe róże, kremy i biele. A mam żółty jak u kurczaka i neon pink. Plus jakieś tam kremy. Te żółte też bym usunęła ale biały-żółty-niebieski jeszcze zniosę.

Danusia myślę, że ma tego tyle, że może nie pokazywać tego co jej nie pasuje. Drugi aspekt - u niej jest duży teren. Inny jest odbiór całości niż u mnie gdzie rabata jest obok rabaty.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 17:01, 16 maj 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
wiklasia napisał(a)
Iwonko - dojrzałam, że masz komplet wypoczynkowy od szwedzkiego producenta. Zadowolona jesteś?
Jak tam z poduchami - trzeba je chować pod dachem? czy może poranna rosa im nie szkodzi?
Wilkasiu mam potrójny układ, chyba trzeci sezon teraz będzie. Nic się z nimi nie dzieje. Wygodne są. Do siedzenia i do leżenia. To typowy wypoczynek a nie zestaw obiadowy. Zestaw mam na krytym tarasie. Poduchy tu leżą non stop. Te z huśtawki chowam. Nie zostawiam na deszcz. Trudno mi jest powiedzieć czy by wytrzymały. Rosa im nie straszna ale to kryty taras. Jak wystawiłam zestaw za dom to serce mi się kroiło, że deszcz pada. Trochę kolor się odbarwił. Ale po odnowieniu bejcą z tego samego sklepu jest jak nowy. Podpytaj Kasyi, ona ma też ten zestaw na otwartym tarasie.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 17:05, 16 maj 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Magleska napisał(a)
Fajnie z tymi skrzyniami jest gdzie lampkę wina postawić przy okazji
lampkę wina, oprzeć się, poduszki i kanapa na się nie rozjeżdża bo nie łączyłam modułów. Same plusy. ))
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 17:06, 16 maj 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Kasya napisał(a)

Które to tulipany ? Kolor brzmi ładnie
Pokaz ?
Ale wyrywasz cebule ?
same jako takie są ok ale nie jako element całości
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 17:15, 16 maj 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Anda napisał(a)
Może znajdziesz odbiorców na te cebulki?
Ewcia, to to spokojnie. Te peoniowe może wsadzę na tyłach z drugimi w tej samej tonacji - omiana Piękna Polka. Natomiast papuzie i czerwone już znalazły chętnych. Mam dwie sąsiadki, które z przyjemnością przyjmują to co mi nie pasuje z różnych względów. I mam 2 przyjaciółki, które też z chęcią wezmą. Jedna ma duży teren i dopiero robi ogród. Więc każda roślinka jest cenna. Druga ma mały ogród ale nie ma czasu ani funduszów na jego ulepszenie. I jest jeszcze jedna, ta się cieszy jak cokolwiek jej urośnie więc wiesz, nic się absolutnie nie zmarnuje. Rozdzielam według gustów i potrzeb
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kasia_CS 17:19, 16 maj 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
inka74 napisał(a)

Mam wrażenie że się wybredna zrobiłam, strasznie.

Bez przesady Iwonko - nie można oczekiwać zadowolenia po tyle znaczących pomyłkach - co innego pomylona paczka w partii, a nie całość - tez bym nie zdzierżyła. Raz widziałm dziewczynę zbukietem tulipanów - róż, żółty i biel - nie myślałam, że to połączene się będzie tak ładnie i energetycznie prezentować - może gdyby były równomiernie przemieszane, a nie w pasmach, to byłoby zjadliwie, ale tak faktycznie nie bardzo. Ja pamiętam jak był szał na tulipany Angelique, ale poza tym, że piękne to chyba nikomu nie udało się zaznać ich powtórzenia kwitnienia. Jakoś zniknęły.

Ty to pracowita pszczółka jesteś, jak wymieniasz liczbę wykonanych prac danego dnia, to Ci szczerze zazdroszczę i mnie zżera zazdrość

Superowe donice!
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
inka74 17:33, 16 maj 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Kasiu, sobota niedziela takie pracowite. W tygodniu nie ma jak. Ale trzeba przystopować bo rodzina kręci nosem. Jak tylko będzie można wyjechać gdzieś to jedziemy.teraz tez leżę na tarasie, popadało, nie chce mi się ruszyć. A robota nieruszona na dziś. Trudno. Nie ucieknie, może. Tylko owalną częściowo uprzątnęłam. Donice i doniczki nadal czekają...

Jak sobie pomyślę ile tu jeszcze będzie pracy jak z tydzień czy dwa zetnę tulipany do końca... Cały owal do obsadzenia. Stipy i rozchodniki poszły w siną dal, reszta nie wiadomo czy się zgra... No zobaczymy, będziemy wsadzać nowe...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies