Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

sarenka 17:21, 17 maj 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
A gdzie Ty takiego słodziaka znalazłaś?
____________________
Magda W samym sloncu
Agatorek 18:26, 17 maj 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
inka74 napisał(a)

Przy okazji. Buczka płaczącego kupiłam, podobno 7 letni. Miniaturka. Ciemne liście ma mieć. Zobaczę czy w donicy da radę.
]


Ładny .
Jeśli to miniaturka, to powinien dać radę.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Monia81 18:33, 17 maj 2021


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8006
Buczek miniaturka ładniutki, kurczę nawet nie wiedziałam, że w formie miniaturowe są... ach człowiek cały czas czegoś nowego się dowiaduje pomyłek tulipanowych nie zazdroszczę, bo szkoda i kasy i czasu na sadzenie, a efekt później nie zadawala, przykre to, że sprzedają takie pomyłki... widoczki górne Iwonko bardzo fajne, widać pełny zarys ogrodu i nasadzeń, pięknie... buziaczki
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Johanka77 19:22, 17 maj 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Buczek jak bonsajek
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
mirkaka 20:21, 17 maj 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
inka74 napisał(a)
Trzecich tulipanów typu frills czerwonych z żółtymi koncówkami nie mam na zdjęciach. Oddałam tulipany mamie do wazonu a cebulki na razie są na rabacie. Te to ubiegłoroczny nabytek. Zapomniałam co mam do sadzenia i tym sposobem były wkopane ponownie zamiast oddane. Niestety powtórzyły kwitnienie.

Jeszcze jedne czekają w kolejce żółto pamarańczowe, które miały być Dordogne a są nie wiem czym ale na pewno nie tym co rok temu miałam pod tą nazwą. Ładnie wyglądają na rabacie ale jako wycinek a nie jako element całości. Taki wiecie, dysonans jak patrzysz na boki od rabaty.

Mam wrażenie że się wybredna zrobiłam, strasznie.


Przepiękne te tulipany
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
inka74 07:15, 18 maj 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Johanka77 napisał(a)


No ja to samo. Mam czerwone Salomon parroty!
I to jedyny kolor, którego w ogrodzie nie chcę
to bardzo podobnie jak ja, czerwony mi nie gra w ogrodzie. Bordo tak.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 07:18, 18 maj 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Ania111 napisał(a)



Fajny , on będzie rósł w donicy ?
A co z zimowaniem ?
zadołuję go. Ja go mam wsadzonego w plastiku o wymiarach dopasowanych do tej glinianej donicy. Wyjmę więc jako całość.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 07:22, 18 maj 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
April napisał(a)


Spokojnie da radę przez parę lat. Ja zwykłego Atropunicea, który jest wielkim drzewem, trzymałam trzy lata w doniczce i stał się drzewkiem karłowym, nie przyrastał szybko a przy tym, nie było po nim znać że cierpi. Teraz dopiero posadziłam na miejsce docelowe i ciekawa jestem czy się rozbudzi i ruszy z przyrostami.
to mnie pocieszyłaś. Na kilka lat byt zapewniony więc ma potem zobaczymy. Wiecznie coś w ogrodzie wypada więc może znajdzie miejsce w ziemi.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 07:33, 18 maj 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Kasia_CS napisał(a)
Mam mszycę... i trochę próbuję strząsać, z nadzieją wypatrzyłam jaja biedronki pod którymś z listków - na pewno nie jedyne. Szczytowe listki na agreście aż całe poskręcane od mszy. Ćma u mnie już grasuje, zbieram pojedyncze egzemplarze ręcznie, ale czekam zwyczajnie z opryskiem na koniec tego deszczowego tygodnia. Miodunka już też zaliczona...
że też to robactwo nie da sobie spokoju...

Byłam wczoraj na Głębockiej. Róże przywieźli, piękne krzaczki, normalnie aż mi serce uradowały i... musiałam 3 sztuki przygarnąć angielek. Szczególnie że 2 poszukiwałam od kilku sezonów. Także do kolekcji mam Harlow Carr, Gertrudę Jekyl i bardzo ładną sadzonkę Emmy Hamilton, którą co prawda mam już na ogrodzie ale jakiś słaby egzemplarz, który dobiłam przesadzaniem. Normalnie cieszę się jak dziecko )) szczególnie jak porównuję krzaczki ledwo po zimie odbijające od ziemi. Przynajmniej coś będzie kwitło bo zapączkowane są na maksa.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 07:36, 18 maj 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Gosiek33 napisał(a)
Takiego buczka bym przygarnęła

Mszyce - na razie poskręcane liście na kalinach widzę. Za to mam zatrzęsienie malutkich nagich ślimaków.... wrrr

Takie maleństwa ciężej zobaczyć
Lucy też tak mówi... Będę w szkółce to zobaczę czy jeszcze coś ma i zadzwonię. Tylko uprzedzam, że to jest jego własny eksperyment. Kaliny też mam już opanowane. I rzędy mrówek ogarniające kolonie.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies