Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 21:15, 13 maj 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Agatorek napisał(a)
Zdjęcia z góry dają całkiem inny obraz ogrodu.
Zresztą teraz zupełnie inaczej wygląda, niż tydzień temu .
Wszystko wybujałe, kolorowe, soczyste.
To wilczomlecz ten limonkowy?
dwa dni słońca dosłownie było potrzebne, nieprawdopodobne. To zielono kwitnące to wilczomlecz purpurowy czyli odmiana PURPUREA. Jedyny, który bez szwanku przetrwał mi zimę. Kolor kwiatów mnie zachwyca. Uwielbiam taką limonkę. Żeby było śmieszniej to na koniec kwitnienia kiedyś jego kwiaty zrobiły sie różowe. Raz tylko, nie wiem od czego to zależy.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Agatorek 21:25, 13 maj 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13276
Bardzo efektowny jest, przyciąga wzrok
Tulipany oczywiście są gwiazdami, ale on też niczego sobie .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Gruszka_na_w... 21:57, 13 maj 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085
Piękne te nowe donice.
Wciąż zachwycam się tym buczkiem. Mimo zeszłorocznych jeszcze liści bardzo atrakcyjnie wygląda.
Te kolorowe ciemierniki zawsze kwitną tak długo?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Kasya 22:09, 13 maj 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42074
inka74 napisał(a)
się zastanów nad tymi lilakami. Z tego co kojarzę to nie chcesz wersji szczepionych. A te mają jeden ale bardzo podstawowy feler, który spowodował eksmisję jednej sztuki, jaką miałam w wersji krzaczastej. One BARDZO się rozłażą od korzeni. w sensie mają dużo nowych odnóżek co roku i bardzo, bardzo mocny system korzeniowy. I tak jak róża wiele krzywdy nie zrobi bo ona idzie z korzeniem w głąb tak lilak po 4 latach u mnie miał zbitą bryłę korzeniowa większą niż sam jego obwód a przyrósł na ponad metr. Ja bym nie dawała Palbinów obok magnolii chyba, że to będzie min. metr od jej pnia. One wbrew pozorom duże rosną na szerokość i wysokościowo też nie małe. Jak tniesz - ograniczasz ilość kwiatów. Zana 2 metrowy krzak eksmitowała.

Mam 7 palibinow krzaczastych i żaden nie daje odrostów
Mam 1 stary na pniu, jakiś czas cos mu wyrastało, ale nie było uciążliwe a potem przestało
Mam jeszcze kilka bloomerangow i jakieś inne drobnolistne, nic nie wyrasta
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Kasya 22:11, 13 maj 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42074
A ten buk to jeszcze ci nie puścił listków ?
U mnie z 4 tylko 1 otworzył listki i w dodatku zielone a jest czerwony
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
inka74 22:17, 13 maj 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Piękne te nowe donice.
Wciąż zachwycam się tym buczkiem. Mimo zeszłorocznych jeszcze liści bardzo atrakcyjnie wygląda.
Te kolorowe ciemierniki zawsze kwitną tak długo?
donice porządne są. Mam nadzieję, że na długie lata. Wszystkie ciemierniki kwitną u mnie dosyć długo. Pozwalam im zaschnąć. Tak mi się wydaje, że pod koniec maja lub nawet w czerwcu suszki wycinałam. Ten rok jest zimny, mam wrażenie że to wydłuża ich kwitnienie w wersji kolorowej.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
mrokasia 22:24, 13 maj 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18052
Kasya napisał(a)

Mam 7 palibinow krzaczastych i żaden nie daje odrostów
Mam 1 stary na pniu, jakiś czas cos mu wyrastało, ale nie było uciążliwe a potem przestało
Mam jeszcze kilka bloomerangow i jakieś inne drobnolistne, nic nie wyrasta



Aaaaa, dajesz mi nadzieję . Bo nie ukrywam, że bardzo się przywiązałam do swojego pomysłu .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
inka74 22:26, 13 maj 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Kasya napisał(a)

Mam 7 palibinow krzaczastych i żaden nie daje odrostów
Mam 1 stary na pniu, jakiś czas cos mu wyrastało, ale nie było uciążliwe a potem przestało
Mam jeszcze kilka bloomerangow i jakieś inne drobnolistne, nic nie wyrasta
nie mów, że krzaczasty ma u ciebie taką samą ilość gałązek wyrastających z ziemi co w chwili zakupu... Ale, że co w ogóle ci nie przyrasta? Nie mówimy o wypuszczaniu odrostu pół metra dalej. My mówimy o sytuacji, gdy z ziemi wyrasta kilkanaście gałązek. Potem jest to kilkadziesiąt. Chyba, że masz szczepienie przy samej ziemi robione, zobacz, czy korona wyrasta z jednej gałązki czy jest ich więcej. Też taką wersję widziałam teraz w sklepie. Z tego typu jest szansa, że nic od dołu nie wyjdzie i bardziej będą rosły jak kulki.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 22:31, 13 maj 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Kasya napisał(a)
A ten buk to jeszcze ci nie puścił listków ?
U mnie z 4 tylko 1 otworzył listki i w dodatku zielone a jest czerwony
ale te zielone listki u czerwonego to normalne. U u takich, które cień mają. Tak mi w szkólce pokazywali. Ta sama odmiana rosnąca w słońcu i w cieniu inny kolor mają. Ten formowany powolutku otwiera pąki. Bardzo późno u mnie startuje. Równy jest pod tym względem katalpie.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 22:32, 13 maj 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
mrokasia napisał(a)



Aaaaa, dajesz mi nadzieję . Bo nie ukrywam, że bardzo się przywiązałam do swojego pomysłu .
proponowałyśmy ci z Jolą szczepiony na 1-2 cm pniu, nie chciałaś
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies