Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 11:53, 23 cze 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
popcorn napisał(a)
Mam to samo. Czekam aż drzewa urosną i dadzą cień. Cokolwiek nowegosadziłam jest poparzone. Wyjazd teraz równa się darowaniu sobie świeżo sadzonych roślin...

pozdrawiam
Dla mnie najlepszy czas na zmiany na rabatach to zaczyna być wrzesień-październik. Wstrzymuję się na razie z jakimikolwiek zakupami bo to bez sensu wydawanie kasy. No i jest problem z wyjazdem. Zaczynam się mocno zastanawiać nad zrobieniem nawadniania, takiego z systemem sterującym. Przynajmniej na część na froncie i z boku, tu gdzie jest najwyższa temperatura.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 11:55, 23 cze 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
mrokasia napisał(a)
O matko, dobrze że w sumie obyło się bez dużych zniszczeń. Trzymam kciuki za drzewo.
U nas tylko raz błysnęło, dwa razy zagrzmiało i trochę popadało - może z pół godziny takim raczej drobnym, równym deszczem. Przyznam, ze liczyłam na więcej.
Ja też widzę, że roszady na rabatach to tak do maja, potem rośliny cierpią. To co wsadzałam ostatnio poparzone, mimo, że dbam by miały wilgotno. Jedna rutewka mi kompletnie zżółkła, jarzmianki popalone, reszta raczej wegetuje niż rośnie.
U mnie rośliny głównie klapnięte. Firletkę to już dawno powinnam się nauczyć, że jak jest duża to już nie przesadzamy. Miałam ogromną sadzonkę i zrobiła klapen-dupen, raczej kwiatów nie zobaczę, może z jej córek się uda bo sporo się rozsiało.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 11:57, 23 cze 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
kami napisał(a)
Ja na ślimaki trutkę niebieska zamówiłam bo już mi nawet aksamitkę ogołociły. Nie mam siły zbierać już.
Deszcz przydałby się, nawałnica nie.
Nie daję trutek, nawet tych ekologicznych. Boję się o kota i o jeże, bo znowu są. Chodzę, zbieram głównie. Na razie jest mniej niż rok temu o podobnej porze.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 11:59, 23 cze 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
April napisał(a)
No i gdzie tu sprawiedliwość. U mnie, kawałek dalej, wiało bardzo, róże strzepane ale poza tym ok. Ale wody jak na lekarstwo. Popadało, owszem ale za mało. Nawet w misie nie uzupełniło tego co przez trzy dni wyparowało. Czyli susza dalej...
Szkoda drzewka, mam nadzieję że mocno korzeni nie naderwało i się szybko zregeneruje.
no niestety tak to bywa choć niedaleko od siebie jesteśmy. W sumie nie wiem czy byś była zadowolona z tego wiatru co drzewa przyginał do ziemi. Dziś jadąc do pracy widziałam mnóstwo połamanych gałęzi po drodze. dziś niby w prognozie burze od rana ale jeszcze nie bada a powietrze znośne. Zobaczymy do wieczora.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 11:59, 23 cze 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Kasya napisał(a)
No właśnie mysle ze niepotrzebnie narzekałam ze zimno
Długa zimna wiosna była zbawienna bo duzo się udało zrobic i przesadzić
Ja tam bym wolała, żeby wszystko było trochę bardziej "normalne" - aby były wszystkie 4 pory roku i bez anomalii non stop. Zobacz, teraz mamy co rusz jak nie zimę w marcu czy kwietniu nawet to w czerwcu za to afrykańskie upały i suszę zamiast w lipcu taka pogoda.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Juzia 12:48, 23 cze 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38875
No to się narobiło!
WOdy po kostki miałaś? A u mnie po burzy, a dalej sucho
Duże drzewa dają cień i klimat... ale pomyśl jakby takie duże drzewo Ci burza powaliła???
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
inka74 15:30, 23 cze 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Juzia, no wiem, o tym też myślę (tych połamanych konarach i pękniętych drzewach na pół). Ale jednak przewagi są znaczne. Może nie wiem jakiegoś dużego docelowo buka ani tulipanowca bym nie posadziła ale no nie wiem... Brakuje mi przestrzeni wkoło domu, niestety.

Wody na wjeździe było tyle, że Młody założył kalosze i brodził jak bocian wyłapując ślimaki, które pływały sobie ot tak. Mamy zrobiony spadek od wejścia do domu do bramy, gdzie jest odpływ zrobiony do zbiornika na deszczówkę. Ale wody było tyle, że nie mieściła się w rurze.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kasia_CS 15:31, 23 cze 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
O kurcze, to dobrze, że na tym się skończyło, bo w pierwszej chwili jak pisałaś, to trochę strasznie się zapowiadało. Żywioły są zupełnie nieprzewidywalne..
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
TAR 15:44, 23 cze 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7607
inka74 napisał(a)
Dla mnie najlepszy czas na zmiany na rabatach to zaczyna być wrzesień-październik.


ja tez jesli cos zaczne to moze na koniec sierpnia lub wrzesien, teraz i tak nie ma sensu przez susze. mialam tyczyc sciezke do lezakowni ale chyba kilofem, bo ziemia strasznie zbita.

Tez nie daje zadnych trutek, jakos ogrod bez chemii sobie znakomicie radzi juz ktorys rok.

Moze nie uwierzycie ale ja prawie nie mam slimakow w tym roku, co te ptaki wyczyniaja to az serce rosnie.A moze to jeze? w kazdym razie co kilka metrow na rabatach albo przy kamieniach znajduje porozbijane, pomiażdzone skorupy po slimakach w hurtowej ilosci. Same zapewne sie nie porozbijaly.
Za to cos żre mi wciaz buka i zabralo sie za Ginnala, obstawiam świerszczowatego jakiegos.

Iwonka wspolczuje zalewu deczowego, u mnie niestety nic nie popadalo. W samym 3-miescie cos kapalo ale mnie ominelo kilka czarnych chmur. Co zrobic, nikomu nie dogodzi.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Juzia 16:33, 23 cze 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38875
inka74 napisał(a)


Wody na wjeździe było tyle, że Młody założył kalosze i brodził jak bocian wyłapując ślimaki, które pływały sobie ot tak.



Wiem, że cała ta sprawa z zalaniem nie jest szczególnie śmieszna.... ale to mnie rozwaliło.

A z drzewami uważam tak samo. Ale są ludzie, którzy boją się sadzić drzewa właśnie z powodu burz i piorunów
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies