Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

Helen 05:41, 01 paź 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8309
Praca Kasi rewelacyjna, też się zastanawiam czy u Niej czegoś nie nabyć.

A zachody słońca to moje ulubione końcówki dnia, takiego dawno nie widziałam.

Dobrego dnia.
____________________
Helen - Hortensjowo
inka74 16:25, 06 paź 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
Początek października. Kalendarzowy początek jesieni już za nami ale w ogrodzie tak jakby jeszcze koniec lata. Mało przebarwień a jak już są to nieśmiałe. Połowa astrów jesiennych jeszcze w pąkach. Zdążą zakwitnąć? Mam całe mnóstwo cebulek tulipanów czekających na wsadzenie i na na razie leżą. Jest za ciepło. Za dużo jeszcze zieleni na rabatach, aby cebulki sadzić. Z drugiej strony boję się, że nagle przyjdą mrozy i zostanę z niczym. Hmmm... co robić? Pytanie retoryczne na razie. Oprócz tego mam trochę lenia ogrodowego. Powinnam kilka rzeczy pomalować ale... po prostu nie chce mi się. Ostatnio króluje u mnie koc, kominek, gorąca herbata lub lampka wina i dobra książka. Chyba się powoli hibernuję na zimę
Dobra, koniec marudzenia. Pora na materiał zdjęciowy z mojego bałaganiarskiego zieleńca.

Na tarasie i z tarasu

____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 16:37, 06 paź 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
Ilość jesiennych ozdób stale wzrasta. Dyńki, chryzantemy, wrzoścce, wianki...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 16:49, 06 paź 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
Rabata kuchenna sucha niemożliwie. Ciągle czegoś mi tam brakuje. O dziwo wiśnia Pissardii rośnie nadal w donicy. Czytałam, że donica dosyć skutecznie zahamowuje wzrost co by mi tu bardzo pasowało. Małe i bordowe "coś" bardzo mi tu pasuje. Czekam na przebarwienie jesienne.


Resztka bratków zamieniona na chryzantemy


Lilak Meyera Palibin i hortensja Sundae Fraise na pniu nabrały intensywnych kolorów. Kotki rozplenicy Magic z białymi ogonkami mnie rozwalają. Jak kita u lisa.

____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Margerytka40 16:55, 06 paź 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Palibin na żółto Ci się przebarwia? Moje są czerwone a chciałabym żółte
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
inka74 17:01, 06 paź 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
Kwitnie hakonka All Gold. Kiedyś się tego bałam - moi Panowie to alergicy. Ale nic się im nie dzieje.


Róże mają 3 tłoczenie. Wypuszczają straszne baty. O dziwo liście w większości sa na krzakach i zdrowe. Może to bardzo niskie cięcie w tym roku nie zrobiło im takiej krzywdy, a wręcz przeciwnie, pozbyłam się wszelkich patogenów grzybowych. hmmm...


Tojad postanowił zakwitnąć. Jeden z 4 odmian. Reszta nic. Dobrze, ze ich nie wypieliłam bo wygląda jak chwast. W realu ma kolor intensywnie niebiesko-granatowy. Na zdjęciu jakiś wypłowiały wyszedł. Widok na ścieżkę wzdłuż byłej rabaty owalnej z innej perspektywy - jak mini rzeczka z trawy.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 17:06, 06 paź 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
Astry i rozchodniki rządzą trochę ich uzbierałam. Część jeszcze totalnie w pąkach. Bzyki i motyle szaleją.

____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 17:13, 06 paź 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
EX Owalna w pełnej odsłonie. Katalpy tracą już liście.


Róże ciąg dalszy... Ballerina u mnie jakaś taka strasznie majtkowa. Na zdjęciach dużo jaśniejsza a ta moja Panty Pink w pełnej postaci. Bukszpany podjedzone i zagrzybiałe. Nie będę pryskać chemią. Na wiosnę zetnę na krótko.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 17:20, 06 paź 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
Rzut oka na wejście od strony tarasu


Judaszowiec Rising Sun świeci na rabacie. Nic go nie przypala. Ładnie się rozrasta. To był dobry zakup. Sama rabata - nic się tam teraz nie dzieje. Trzeba pomyśleć o zmianach tylko na jej tyłach nic nie chce rosnąć. Za dużo cienia. A front już zapchany.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 17:26, 06 paź 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
Okolice ogniska. Mariken łapie powoli kurczaczkowy kolor.


Świat odbity w lustrze inaczej wygląda
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies