Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

TAR 08:45, 08 paź 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7354
inka74 napisał(a)
Kasia, ostatnio jest huśtawka na zmianę z fotelem i zakątkiem za domem używana )) lenistwo pełne


no nie wierze

zdjecia piekne, ogrod tez. ale najbardziej spodobal mi sie tajemniczy kacik z lustrem i kwiateczek pieciornika nepalskiego
____________________
Ogrod nad bajorkiem
LIDKA 08:55, 08 paź 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7123
Cześć. Obejrzalam październikwe foty i tak:
1. Donicowo przy wejsciu i na tarasie SUPER
2. Rabatka z ławką EXTRA
3. hustawka - pokazałam mężowi i go teraz bedę męczyc o taką
4. Podoba mi sie ścieżka trawiasta ta wijąca się i rabaty wokół.

Cały ogród jest niebanalny i piękny.

Zagladam tu sobie od zimy i będę nadal.
Pozdrawiam Iwonko.

____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
inka74 11:21, 08 paź 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
daredevil napisał(a)
Uwielbiam Twój busz i mnogość kolorów, faktur, struktur... magię tworzysz Super musi być się zanurzyć w tę sielskość, przejść kawałek, ale mimo buszu panuje u Ciebie porządek i ład, i harmonia - zazdroszczę!

pozdrawiam serdecznie, miłego piątku!
no busz i przegląd ogrodniczego w pełnej wersji lubię tak, nic na to nie poradzę. Po eliminacji pewnych dysonansów kolorystycznych i paskudztw typu jałowiec, powtarzaniu roślin lub kolorów jest duuuużo lepiej. Ale może na stare lata w minimalizm pójdę ) na razie sadzenie pod linijkę kilkunastu roślinek wywołuje u mnie dreszcz na karku ale jak patrzę na zdjęcia u innych to mi się podoba. Bądź tu człowieku mądry
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 11:25, 08 paź 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
TAR napisał(a)
no nie wierze

zdjecia piekne, ogrod tez. ale najbardziej spodobal mi sie tajemniczy kacik z lustrem i kwiateczek pieciornika nepalskiego
uwierz, ostatnio nawet cisa nie chciało mi się wsadzić i stoi biedny. Podlewanie też kuleje.

To nepalski jest? Nie wiedziałam. Kupiłam jako pięciornik bylinowy. Nie zapowiadał się jakoś imponująco ale te kwiatki ma słodkie. Mam nadzieję że przetrwa zimę.

Kącik z lustrem bardzo lubię ))
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
TAR 11:32, 08 paź 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7354
inka74 napisał(a)
uwierz, ostatnio nawet cisa nie chciało mi się wsadzić i stoi biedny. Podlewanie też kuleje.

To nepalski jest? Nie wiedziałam. Kupiłam jako pięciornik bylinowy. Nie zapowiadał się jakoś imponująco ale te kwiatki ma słodkie. Mam nadzieję że przetrwa zimę.

Kącik z lustrem bardzo lubię ))


To chyba odm. Miss Willmott, przynajmniej u mnie taka byla karteczka a sa identyczne. pieknie liscie sie przebarwiaja jesienia

mi odwalilo i po wielu tygodniach tzw. nicnierobienia zamowilam ok. 15 doniczek z marcinkami w kolorach bordowych i wscieklego ciemnego bordo-różu. a co. najpierw je pooddawalam polowie lasek z forum a teraz znowu zamowilam.

i domawiam własnie chryzantemy wieloletnie. mezaty zabije mnie śmiechem
____________________
Ogrod nad bajorkiem
inka74 11:43, 08 paź 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
LIDKA napisał(a)
Cześć. Obejrzalam październikwe foty i tak:
1. Donicowo przy wejsciu i na tarasie SUPER
2. Rabatka z ławką EXTRA
3. hustawka - pokazałam mężowi i go teraz bedę męczyc o taką
4. Podoba mi sie ścieżka trawiasta ta wijąca się i rabaty wokół.

Cały ogród jest niebanalny i piękny.

Zagladam tu sobie od zimy i będę nadal.
Pozdrawiam Iwonko.

Lidka - dziękuję! Normalnie się zarumieniłam. Mój ogród jest tzw. wersją dla masochistów i fanatyków kolekcjonerów. Mega pracochłonny przy powstawaniu ale wbrew pozorom nie tak bardzo przy pielęgnacji. Czy wiesz że ja w tym roku tylko raz pielenie robiłam? A podlewam tylko przy 30 stopniach upału i braku deszczu ponad tydzień. Ale to wszystko to efekt 5 lat ciężkiej pracy, nauki, setek zmian i nabierania doświadczenia i znajomości swojego kawałka ziemi, zaprzyjaźnienia się z nią. Raczej jego kopii nigdzie nie znajdziesz bo tu nie zadziała opcja kopiuj-wklej ale dzięki temu nie da się go tak łatwo pomylić z innym ) pozdrawiam i bardzo się cieszę, że tu do mnie wracasz.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 11:49, 08 paź 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
TAR napisał(a)


To chyba odm. Miss Willmott, przynajmniej u mnie taka byla karteczka a sa identyczne. pieknie liscie sie przebarwiaja jesienia

mi odwalilo i po wielu tygodniach tzw. nicnierobienia zamowilam ok. 15 doniczek z marcinkami w kolorach bordowych i wscieklego ciemnego bordo-różu. a co. najpierw je pooddawalam polowie lasek z forum a teraz znowu zamowilam.

i domawiam własnie chryzantemy wieloletnie. mezaty zabije mnie śmiechem
Muszę go wygooglować. Buziak wielki za podpowiedź. Poczekam czy się przebarwi. Jakie marcinki zamówiłaś? Ja nie byłam do nich przekonana. W ubiegłym roku z 8 odmian zamówiłam ale nie wszystkie kwitną. Obawiam się że za mało słońca mają. Zobaczymy co dalej pokażą i czy zdążą bo dziś rano takie widoki miałam na spacerze o 6.30


Ogród przez to, że osłonięty był bez białej warstewki. Tylko na motorze była


W weekend zabieram się za sadzenie cebul.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
TAR 11:58, 08 paź 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7354
wiele marcinkow mam w cieniu i polcieniu, kwitna wszystkie, tylko sadze je w bardziej jalowy grunt, bo mam takie miejsca gdzie nic nie urosnie. marcinki przyjda takie:
aster bocznolistny "Lady in Black"
aster bocznolistny "Prince"
aster rozkrzewiony
aster krzaczasty "Jenny"
aster nowobelgijski "Royal Ruby"
aster nowoangielski "Alma Potschke"
aster nowobelgijski "Winston S. Churchill
aster nowoangielski "Cardinal Tarcisio Bertone
aster nowobelgijski "Crimson Brokade"
aster "Bahama"
aster "Mystery Lady Brigitte
aster krzaczasty "Starlight"
aster krzaczasty "Alice Haslam
aster nowobelgijski "Fuldatal"


ale chryzantemy chyba sobie odpuszcze, napisane maja w sklepie, ze sa kopane z gruntu i przyciete. moze wiosna. a moze w ogole.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
inka74 12:30, 08 paź 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
Tylko 3 z nich znam )
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 16:17, 08 paź 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
Wygooglowałam sobie je wszystkie - piękne! moje kolory!!!!
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies