Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

Kasya 12:08, 10 paź 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41927
Cieszy mnie ze mam tylko z 10% tego co ty ale tez ze będzie co u ciebie ogladac
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Margerytka40 12:16, 10 paź 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Ja na razie ostrożnie cebulowo ale niech no mi się rabaty ustabilizują tak, że już na pewno będę wiedzieć, że tak ma być
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
inka74 12:27, 10 paź 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
Ja już jestem pewna moich rabat. Tak na 90% zmian nie uniknę bo np. wypadł mi teraz jeden z wilczomleczy i nie mam pojęcia dlaczego. Zastanawiam się czy podzielić tego co ma czy dać tam coś innego jednak. Albo rabata po zmianie fajna jest na wiosnę ale jesiennie strasznie kuleje.

Rozłożyłam na papierze wszystkie odmiany i powinno być ok. Nawet jak ubiegłoroczne nie zakwitną to i tak będzie ładnie. No taką mam nadzieję

dobra, kawa skończona. Bieremy się do roboty. Nikt za mnie 2 tys cebulek nie wsadzi ))
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
TAR 12:38, 10 paź 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7338
popdziwiam, ja mam moze z 50 cebulek wykopanych z innych miejsc i dogorywaja. nie lubie tego robic, najgorsze w ogrodzie. nie lubie tez wycinac suszkow. no i obrabiac krzakow truskawek a wlasnie to mnie dzis czeka
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Martka 20:33, 10 paź 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Inko, często spotykam na forum Twoje rady, by sadzić cebulowych setki jestem bardzo ciekawa efektu kolejnej wiosny
Czytałam właśnie na wątku Austinowym, że masz różę Desdemona, czy możesz coś powiedzieć o jej zimowaniu? Jak Ci się sprawuje po tych dwóch sezonach?
inka74 00:36, 11 paź 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
TAR napisał(a)
popdziwiam, ja mam moze z 50 cebulek wykopanych z innych miejsc i dogorywaja. nie lubie tego robic, najgorsze w ogrodzie. nie lubie tez wycinac suszkow. no i obrabiac krzakow truskawek a wlasnie to mnie dzis czeka
udało się z suszkami? Ja dziś pierwszą partię cebul posadziłam. Mniej niż chciałam bo oczywiście zachciało mi się sprzątać na rabacie i robić tetrisy
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 01:00, 11 paź 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
Martka napisał(a)
Inko, często spotykam na forum Twoje rady, by sadzić cebulowych setki jestem bardzo ciekawa efektu kolejnej wiosny
Czytałam właśnie na wątku Austinowym, że masz różę Desdemona, czy możesz coś powiedzieć o jej zimowaniu? Jak Ci się sprawuje po tych dwóch sezonach?
Martuś, ilość jest zależna od terenu. Ale nawet w małym ogrodzie sadzenie po kilka tulipanów tu i tam trochę mija się z celem. Po pierwsze mogą się odmiany mijać z terminem kwitnienia a wtedy takie pojedyncze kwiaty nie dają żadnego efektu. Owszem są urocze i tylko tyle. Jeżeli ktoś chce spróbować z cebulkami wystarczy 1-2 odmiany ale tak min. 30 a optymalnie 40-50 i w górę. I nie sadźcie tulipanów pod linijkę w jednym rządku, błagam. To wygląda co najmniej dziwnie.

Desdemona u mnie słabo kwitnie. Może ma za ciemno. Lub muszę poczekać na wzmocnienie krzaczka. Zachwyciła mnie zaraz po kupieniu jak była w doniczce.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Agatorek 01:54, 11 paź 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
inka74 napisał(a)
Martuś, ilość jest zależna od terenu. Ale nawet w małym ogrodzie sadzenie po kilka tulipanów tu i tam trochę mija się z celem. Po pierwsze mogą się odmiany mijać z terminem kwitnienia a wtedy takie pojedyncze kwiaty nie dają żadnego efektu. Owszem są urocze i tylko tyle. Jeżeli ktoś chce spróbować z cebulkami wystarczy 1-2 odmiany ale tak min. 30 a optymalnie 40-50 i w górę. I nie sadźcie tulipanów pod linijkę w jednym rządku, błagam. To wygląda co najmniej dziwnie.

.


No to chyba u mnie nie będzie źle to wyglądało, bo posadziłam 200 sztuk, po 100 na każdej rabacie przed domem (rabaty nie są za duże), i nie pod linijkę , nie w rządku.
Na każdej rabacie będzie 50 szt EE i 50 szt innych (3 różne odmiany, ale w podobnym odcieniu, różu)
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
inka74 07:29, 11 paź 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
EE kwitną bardzo wcześnie więc najpierw one będą królowały na rabacie. Jak wzięłaś odmiany wczesne w różu to powinny do nich dołączyć w którymś momencie. U mnie na razie tylko z Flamingami udało się zrobić zestawienie kwitnące na raz i mniej więcej tak samo zaczynające. Te różne pory kwitnienia niestety powodują, że robienie mixów tulipanowych jest bardzo trudne. Warto posiłkować się gotowymi zestawami patrzysz co producenci proponują razem i takie miksy powtarzasz u siebie z tych konkretnych odmian. Grupa 50 sztuk to już ładny akcent. EE nie musisz wykopywać. Będzie fajnie
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
hankaandrus_44 08:09, 11 paź 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7200
Ja swoje wykopuję, bo u mnie jest mało miejsca, żeby zostawić je na następny okres. Wolę wykopki i sortowanie latem. A miksy zawsze są wskazane. Przynajmniej monotonii w ogrodzie nie ma.

Uporządkowane rabaty właścicielom odpowiadają, ale oglądających nudzą. Rzucą okiem, i idą dalej. Szczególnie ci nie ogrodowi nie umieją docenić ani porządku, ani chaosu zamierzonego.

Wytrwałości w kompozycjach na najbliższe dni.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies