Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 11:26, 12 paź 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14993
nicol21 napisał(a)
Ogród cudnie się prezentuje, nawet ta nieśmiała jesien. Zmiany, mniejsze i większe na plus oczywiście.
Sadzenia tej ilości cebul współczuję. Swego czasu napychałam ogrom do mojego mini ogródka, ale od paru lat jestem obrażona na tulipany. No i sadzenie to masakra. Posadziłam z 60 ale w przedogródku. Do tego trochę krokusów, ale bez szalenstw. Będę podziwiać u Ciebie!

Dziękuję! Teraz przymroziło więc trochę sprzątania jest. Rdesty, begonie, niecierpki i dalie szlag trafił. Częściowo sprzątam rabaty przed zimą bo kompletnie nie mam jak wejść z cebulkami. Wczoraj kolejne 200 sztuk wsadziłam. Jak robię to na raty to ręka nie boli. Mam bardzo dobrą sadzarkę firmy na G - służy mi już chyba 4 czy 5 sezon. Jeszcze teraz wymyśliłam inny układ z kwiatami. Nie wiem czy mi to wszystko wyjdzie ale jak wyjdzie to będzie ładnie ))
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 11:35, 12 paź 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14993
Judith napisał(a)

To było ze 30 lat temu, byłam przejazdem w miejscowości przy granicy z Niemcami (nawet nie pamietam jakiej) i akurat trafiłam .
W Holandii przy szkółkach cebulkowych są "pola pokazowe". Na wiosnę warto oprócz ogrodu botanicznego odwiedzić jedną czy dwie takie farmy. Zerknijcie na https://www.tulipstore.eu/en/service/tulip-store-showtuin/
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Martka 14:32, 12 paź 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Oooo, nawet u nich można zamawiać wysyłkowo choć już nie ma dużego wyboru, co nie dziwi. Właśnie wczoraj wieczorem wzięło mnie na przeglądanie ofert cebulowych jakiegoś zagranicznego sklepu, powrzucałam do koszyka jakieś rarytasy i okazało się, że do Polski nie wysyłają... a tyle było deliberowania, jakie wybrać krokusy i iryski. Holandia jest na liście wycieczek, Angela zresztą też, ale jeszcze nie w przyszłym roku. Muszę się trochę "obkuć" w ogrodowych terminach, żeby bardziej skorzystać.


daredevil 14:50, 12 paź 2021

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
inka74 napisał(a)
och, normalnie zazdrość mnie zjada a tak serio to ja w ubiegłym roku miałam jechać, już nawet kwaterę miałam i lot wybrany ale niestety zaraza pokrzyżowała wszystkie plany


Jeszcze pojedziesz, może 2022 się okaże łaskawszy dla turystów? Też bym się chętnie wybrała
pozdrawiam serdecznie
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
inka74 09:36, 13 paź 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14993
Martka napisał(a)
Oooo, nawet u nich można zamawiać wysyłkowo choć już nie ma dużego wyboru, co nie dziwi. Właśnie wczoraj wieczorem wzięło mnie na przeglądanie ofert cebulowych jakiegoś zagranicznego sklepu, powrzucałam do koszyka jakieś rarytasy i okazało się, że do Polski nie wysyłają... a tyle było deliberowania, jakie wybrać krokusy i iryski. Holandia jest na liście wycieczek, Angela zresztą też, ale jeszcze nie w przyszłym roku. Muszę się trochę "obkuć" w ogrodowych terminach, żeby bardziej skorzystać.


Można, w lipcu chciałam zamówić to już wielu odmian nie było. Chyba trzeba to robić w czerwcu lub zaraz jak wystawiają ofertę. Jest drożej ale mają kilkanaście odmian cudnych, których u nas nie dostaniesz.
Anglia i jej ogrody też są na mojej liście ale teraz to tam trudniej się wybrać.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 09:38, 13 paź 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14993
daredevil napisał(a)
Jeszcze pojedziesz, może 2022 się okaże łaskawszy dla turystów? Też bym się chętnie wybrała
pozdrawiam serdecznie
wiesz, ja uparta jestem, jak coś sobie postanowię to dążę do celu. Nie po trupach i nie za wszelką cenę ale lubię mieć marzenia, które odhaczam jako zrealizowane a to jedno z takich marzeń jest
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
daredevil 10:06, 13 paź 2021

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Super I tak będzie
Podziwiam ile sadzisz cebul, ja się nie mogę zmobilizowac do odchwaszczania nawet, jak jest zimno, a po pracy jest godzina światła i ciemno. A będzie jeszcze gorzej
Książka, dobry film, do ogrodu wrócę bliżej kwietnia
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
daredevil 10:08, 13 paź 2021

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
inka74 napisał(a)

Anglia i jej ogrody też są na mojej liście ale teraz to tam trudniej się wybrać.


Wycofali testy które były obowiązkowe jeszcze w sierpniu kiedy tam byłam, więc jest coraz łatwiej polecieć

Może w maju będzie Chelsea Flower Show i uda się zorgaizować i jechać? Wynająć mieszkanie na dwie-trzy noce i jeden cały dzień spędzić na Chelsea? Jedziesz? zmontujemy grupę ogrodowiskową i fru
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
inka74 15:39, 13 paź 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14993
Chelsea Flower Show teraz we wrześniu był Marzenka z Wrocławia (Marzenie Ogrodnika) była. Tu się już nie pokazuje ale na Insta i Facebooku owszem. Ja z przyjemnością na następny pojadę, jeszcze w takiej grupie Ogrodowiskowej. Jest w maju, 24 - 28, to środek tygodnia. Może jeszcze by tak zrobić z 1-2 ogrody przy okazji. Jak wcześniej się zaplanuje to i taniej można tematy ogarnąć. Tylko bardzo proszę nie zmuszajcie mnie do prowadzenia tam samochodu . Próbowałam i to nie dla mnie ale w miarę możliwości mam obcykany transport miejski łącznie z pociągami na środek kraju bo ja tam mam firmę.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
daredevil 15:58, 13 paź 2021

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572


wolałabym też nie prowadzić. I też jestem za transportem komunikacją miejską, zwłaszcza po Londynie (kto o zdrowych zmysłach zapuszcza się tam samochodem i płaci, płaci). I cierpi bo zaparkować nie ma gdzie.

Zacznę lukać na loty, zobaczymy co nam się uda załatwić
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies