Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

Kasya 11:27, 31 paź 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41919
Piekne kolorki w tym roku
Ale liści z roku na rok coraz więcej
Alez dzisiaj piekne słońce !

Tulipany wszystkie posadzone ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Magleska 16:10, 31 paź 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18443
Iwonka ślicznie

posadziłam 300 cebulek -w tym na jednej rabacie 250 -mam nadzieję ,że wiosną będzie ładnie choć na tej jednej
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
tulucy 17:43, 31 paź 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Kasia, jakie tulipany, to już???? Ja jeszcze cebulek nie tknęłam
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Martka 18:02, 31 paź 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Kojou-no-mai ma zachwycające listki, nie znałam. Piękne obrazki i kolory zdążyłaś tu przenieść 
Agatorek 18:57, 31 paź 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Cudnie u Ciebie . Uwielbiam takie jesienne barwy .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
inka74 08:09, 01 lis 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
Dziewczyny, zbiorowo bo jestem w niedoczasie.

Obserwując ogród to tych przebarwień, przynajmniej w czerwieni mam mało i trochę tego żałuję patrząc na ogród Madzi czy Kwarteta, które aż płoną i wyglądają bosko. U mnie sporo żółci i miedzi się pojawiło. Zadziwiają mnie ambrowce. Jak bardzo różnie się zachowują w zależności od odmiany. Bordowa wręcz w ubiegłym roku we wrześniu Rotundifolia - w tym roku jest nadal zielona i mocno trzyma liście. Delikatną czerwień pokazał za to Slender, po raz pierwszy od tych chyba 6 lat jak go mam w ogrodzie. Zawsze na żółto jechał z kolorem. Zwyklak za płotem jest bordowy. Najgorsze jest to, że muszę go przesadzić. Może dziś się uda. Worplesdon nadal w donicy stracił żółte liście i nie wiem czy go sadzić czy dołować. Gumball poszedł w bordo i to nie był efekt o jaki mi chodziło. Może uda mi się cyknąć zdjęcia potem to wstawię. Ale jakby teraz kazano mi wybierać między ambrowcami a grujecznikami to bym wybrała ambrowce. Grujeczniki są już całe łyse.

Cebulki - powoli jestem na finiszu. W sumie na najbliższy weekend zostanie mi już tylko rabata na froncie ale tam jest 500 sztuk do wsadzenia a nadal są liście na katalpie. Może coś z tego dziś mi się jeszcze uda wsadzić. Przynajmniej boki. Choć wątpię...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 08:23, 01 lis 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
Magleska napisał(a)
Iwonka ślicznie

posadziłam 300 cebulek -w tym na jednej rabacie 250 -mam nadzieję ,że wiosną będzie ładnie choć na tej jednej
Madzia, będzie ładnie. Brawo ty! Muszę podejrzeć jakie odmiany wybrałaś. Ja dopiero teraz po 5 latach notatek tulipanowych u siebie wiem mniej na więcej ile tulipanów potrzebuję na daną rabatę i gdzie dobrze się prezentują a gdzie nie ma sensu ich wsadzać. Na wiosnę zobaczysz czy efekt ci się podoba i potem podejmiesz decyzję czy chcesz się w to bawić czy nie. Ja co roku mówię sobie, że będą zabawę w dosadzanie robiła co 2 lata i co roku kupuję nowe cebule, wcale nie mniej niż rok wcześniej. Ech...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Rojodziejowa 10:17, 01 lis 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8474
inka74 napisał(a)
Madzia, będzie ładnie. Brawo ty! Muszę podejrzeć jakie odmiany wybrałaś. Ja dopiero teraz po 5 latach notatek tulipanowych u siebie wiem mniej na więcej ile tulipanów potrzebuję na daną rabatę i gdzie dobrze się prezentują a gdzie nie ma sensu ich wsadzać. Na wiosnę zobaczysz czy efekt ci się podoba i potem podejmiesz decyzję czy chcesz się w to bawić czy nie. Ja co roku mówię sobie, że będą zabawę w dosadzanie robiła co 2 lata i co roku kupuję nowe cebule, wcale nie mniej niż rok wcześniej. Ech...



Właśnie ja tak posadziłam trochę od czapy i ciekawa jestem efektu. Piszesz, że 5 lat Ci zeszło, to ja jeszcze chwilkę mam bo dopiero zaczynam
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Alija 10:18, 01 lis 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8757
inka74 napisał(a)
Udało się tylko jeszcze złapać wisienkę Kojou-no-mai i oczara Arnold Promise w jesiennych sukienkach


Przepiękne kolorki.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Kasya 11:00, 01 lis 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41919
U mnie tez slender się zaczerwienił ale tylko na czubku
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies