Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 13:45, 17 lis 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Różom to normalnie pory roku się pomieszały. Hansestadt Rostock pąki otworzyła.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
daredevil 14:14, 17 lis 2021

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Mam maliny do tej pory wprawdzie średnio aromatyczne ale kury nie narzekają
nie było jeszcze mrozu, długo było ciepło i słonecznie... jak dla mnie niech tak będzie do marca

piękna ta róża
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
Margerytka40 15:11, 17 lis 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
inka74 napisał(a)
Z serii ciemierniki - cuchnący kwitnący od lata. Uparcie go nie tnę, niech uschnie a wcześniej może się rozsiać i parocja w końcu jakiś kolor pokazuje. Ta panna była na wiosnę zmarźnięta prawie po całości. Ładnie odbiła. Dobrze, że nie wyrzuciłam.



Ciemiernik teraz pewnie już nasion nie wytworzy, za zimno. Moje już wyworzyły pąki na kwiaty, zakwitną w styczniu, lutym. Zależy od pogody. W zeszłym roku zostawiłam by się wysiały i mam srylion malutkich. Wiosną powstanie poletko ciemiernikowe
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
inka74 15:49, 17 lis 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Karola, jeszcze z 10 róż u mnie kwiaty ma. Nie tak ładne jak te u HS ale nadal w kolorze

Asia, ten ciemiernik już dawno przekwitł. Jak się dobrze przyjrzysz to ma nasienniki. On nietypowo zakwitł w lato. I jak sprawdzałam to ma nowe kły w ziemi więc raczej powtórzy na wiosnę. Normalnie one kwitną od lutego do czerwca.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Helen 16:06, 17 lis 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8361
Iwonka, jestem pod wrażeniem, że co chwilę masz inne zainteresowania i to takie dla mnie prawie nieosiągalne. Teraz ten stolik, wow, pokaż koniecznie efekt końcowy.
____________________
Helen - Hortensjowo
Martka 16:11, 17 lis 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Zabawka - czad! Naprawdę niespodzianka. Ile to talentów drzemie na wątkach Czekam na efekt końcowy HR ma niesamowite osiągi. Listopad, a tu tak ciepło...
inka74 18:56, 17 lis 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Jak wyjdzie - pokażę ) pierwszy raz leję więc sama nie wiem jak to będzie. Ja z drewnem się od dawna bawię. I lubię rzeczy takie... trochę inne. Nie jakoś profesjonalnie ale potrafię zrobić np. szafkę na buty.
W sumie wolę projektowanie i drobniejsze prace craft typu wianki czy ozdoby świąteczne.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Gosiek33 19:41, 17 lis 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Podziwiam i zdolności i zapał do pracy
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Johanka77 06:55, 18 lis 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
inka74 napisał(a)
Z serii ciekawostki botaniczne - kupiłam listwę z kortenu do zrobienia obwódki takiej ładniejszej pod bukiem. Jakoś ta plasticiana mi nie pasuje. Dostałam wersje czyste, jeszcze nie pordzewiałe. Zostawiłam całe na wierzchu, bez wkopywanmia, celem ładnego nabrania barwy po całości. W ciągu tygodnia a właściwie już tego samego dnia pojawiła się rdza. W szoku totalnym byłam. Sam buczek się ładnie pod kolor wybarwił



a na deser moja ostatnia zabawka - żywicę czarną mam w weekend lać, pierwszy raz. Musze całość jeszcze przygotować do obróbki ale już się cieszę ))


Wszystko piękne!!!

Mój ciemiernik ma mnóstwo kwiatów. Przycięłam mu jeno liście, bo zarósł potwornie

Buk w tej barwie z kortenem - marzenie!

A stołeczek i jego podstawa! Brawo!

Sadzarkę na G muszę nabyć
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
inka74 10:34, 18 lis 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Gosiek33 napisał(a)
Podziwiam i zdolności i zapał do pracy
Gosiu, dziękuję. Ja dla wewnętrznego zadowolenia muszę coś tworzyć co przynosi mi satysfakcję.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies