Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

Johanka77 07:21, 27 kwi 2023


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
To jest prześliczna kompozycja! Ja w tym roku odkryłam tulipany Sunlover. I pomarańcz mi w przypadku tulipanów nie przeszkadza

inka74 napisał(a)



Patrząc na to zdjęcie stwierdzam, że napadłaś na ogrodniczy! Morze tulipanów!

inka74 napisał(a)
Różanka tarasowa
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
April 07:33, 27 kwi 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10310
Iwona, bardzo dobre zdjęcia, widać że już rozkminiłaś aparat Bardzo miło się ogląda.
I bardzo podoba mi się połączenie maślanych hiacyntów z niebieskimi szafirkami. Normalnie zgapię - naśladownictwo najwyższą formą uznania
Piękna ta biała magnolia. A ja swojej Elizabeth kwiatów nie zobaczę, kolejny rok coś przegryza pąki na pół
____________________
April April podbija las Mazowsze
inka74 09:07, 27 kwi 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Martka napisał(a)
Porcja zdjęć do porannej kawy, apetyczny Powsin, piękne u Ciebie tulipany i magnolie. Efekty pracy z obiektywem i nad „guziczkami”ustawień - świetne. Zachwycają idealne dawki światła wpuszczone do obiektywu To nie jest rok tulipanów, tym bardziej cieszy to co pokazuje urodę.
Płaski jajowaty ekran - brzmi ciekawie będę śledziła. Dobrego dnia!
z tymi tulipanami to źle nie jest. Szybciej zakwitły te zostawione w ziemi i jak się okazuje jedyne żelazne pewniaki Exotic Emperor i Flaming Purissima. Jakbym do tej rabaty dosadzała nowe to całość kwitła by dłużej bo nowe cebulki rozwijają się kapkę później a tak wszystko w jednym czasie przekwitło i już zostało ścięte by nie wiązały nasienników.
Dzisiejszy urobek złapany telefonem i rabata po cięciu


Guziczkologia w miarę opanowana. Buziaki, cieszę się że się komuś to podoba bo napędza do zrobienia więcej. Teraz uczę się innego spojrzenia na świat. Choć dokumentacyjne kadry, mimo lampy na dworze, też są
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 09:13, 27 kwi 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Johanka77 napisał(a)
To jest prześliczna kompozycja! Ja w tym roku odkryłam tulipany Sunlover. I pomarańcz mi w przypadku tulipanów nie przeszkadza

Patrząc na to zdjęcie stwierdzam, że napadłaś na ogrodniczy! Morze tulipanów!
ja miałam sporo pomarańczowych w poprzednich latach. Polecam Orange Emperor i Princess Irene.

Te tulipany to zlepek z kilku lat. Co roku sporo cebul dokupuję ale już mniej jak w poprzednich. Ceny robią swoje i już aż tak bardzo mi się nie chce z tym bawić. Bo zabawy jest a u mnie z czasem krótko
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 09:20, 27 kwi 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
April napisał(a)
Iwona, bardzo dobre zdjęcia, widać że już rozkminiłaś aparat Bardzo miło się ogląda.
I bardzo podoba mi się połączenie maślanych hiacyntów z niebieskimi szafirkami. Normalnie zgapię - naśladownictwo najwyższą formą uznania
Piękna ta biała magnolia. A ja swojej Elizabeth kwiatów nie zobaczę, kolejny rok coś przegryza pąki na pół
a zgapiaj, zgapiaj co sobie chcesz ja też podpatrzyłam w Holandii. Jeszcze jest tam kapka bieli ale na zdjęciu się nie załapała.

U mnie Sunsation kwiatów nie ma ale podejrzewam efekt przesadzenia i tego, że dłużej się odbudowuje. Bo żyć żyje, marnie, bez nowych przyrostów i tylko pąki liściowe są.

Aparatem się bawię i pogłębiam wiedzę. Łatwe to nie jest ale sprawia mi frajdę jak cokolwiek wychodzi. Buziaki
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Makao 11:49, 27 kwi 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4363
A to takie świeżo przekwitłe tulipany ścinasz? Nie zostawiasz liście aż zżółkną żeby cebule mogły się napaść słońcem?
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
ryska 11:57, 27 kwi 2023


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11651
Mnie też to połączenie szafirków z hiacyntami zachwyciło. I też zgapię ale odwrotnie kolorystycznie. Rosną sobie u mnie smutne samotne białe szafirki i smutne samotne niebieskie hiacynty a razem byłoby im tak dobrze jak u Ciebie
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
inka74 14:37, 27 kwi 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Makao napisał(a)
A to takie świeżo przekwitłe tulipany ścinasz? Nie zostawiasz liście aż zżółkną żeby cebule mogły się napaść słońcem?
Ania, zostawiam po 1-2 liściach do cebulki. Widać je na zdjęciu nr 2 w rabacie podsypuję trochę obornikiem i tak sobie są przez ok. 2-3 tygodnie. Nie lubię tulipanów tylko z takimi kikutami po obcięciu samego kwiatu. A trzeba to zrobić w miarę szybko bo potem nasienniki zabierają całą moc.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 14:41, 27 kwi 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
ryska napisał(a)
Mnie też to połączenie szafirków z hiacyntami zachwyciło. I też zgapię ale odwrotnie kolorystycznie. Rosną sobie u mnie smutne samotne białe szafirki i smutne samotne niebieskie hiacynty a razem byłoby im tak dobrze jak u Ciebie
jak hiacynty w mocnym kolorze to dodała bym delikatnej niezapominajki.
Te moje hiacynty są fajne bo takie delikatnie maślane. Ta kapka żółtego sporo daje.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 14:43, 27 kwi 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Słuchajcie, poszaleli z cenami. Kulki cisowe 30-40 cm po 350 zł. A mi jeszcze min. 3 brakuje na wymianę. Muszę jakoś inaczej te rabatki przy chodniku zagospodarować...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies