Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

Agatorek 17:44, 27 kwi 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Ło matko. Chyba komuś się pomieszało z tymi cenami. Masakra.

Ps. Portrety roślin cudowne . Modele i modelki również .
Także rób to, co robisz, bo robisz to bardzo dobrze !
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
inka74 20:16, 27 kwi 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Aga, udało mi się kupić po 120 zł 2 ładne sztuki takie koło 35 cm i jedną 40 cm za 135 zł. Chciałam większe ale nie dam 400-500 zł za sztukę. Trudno, te też kiedyś dorosną. A może to i lepiej, że mniejsze będą.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Martka 20:43, 27 kwi 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Nawet szkoda ryzykować. Kiedyś kupiłam większy egzemplarz cisa, jakieś 80 cm, ceny jeszcze były bajeczne), nie zajrzałam do donicy, a w domu okazało się, że urąbany korzeń z pola i wsadzony do ziemi wymieszanej z korą. Musiałam radykalnie przyciąć i z 80 zrobiło się 30. Siedzi już trzeci sezon, morduje się z dobudowaniem bryły i nie wiem, czy ostatecznie poradzi sobie, czy nie.

Agatorek 21:22, 27 kwi 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
inka74 napisał(a)
Aga, udało mi się kupić po 120 zł 2 ładne sztuki takie koło 35 cm i jedną 40 cm za 135 zł. Chciałam większe ale nie dam 400-500 zł za sztukę. Trudno, te też kiedyś dorosną. A może to i lepiej, że mniejsze będą.


Już trochę znośniej.
Z ciekawości sprawdziłam cenę kulki ze szkółki w Pęchcinie (mam ich cennik) i za kulę 60-80 cm (wielka donica C43) podana jest cena 350 zł. Tylko taki rozmiar kulek jest w tym cenniku.

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Magleska 21:40, 27 kwi 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18741
Ceny w tym sezonie oszalały szkoda ,że nie idą do góry razem z wypłatami

Kolejna porcja zdjęć z przyjemnością obejrzana

fajny sposób na tulipany -też tak obetnę swoje

połączenie hiacyntów z szafirkami bardzo udane
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Makao 22:15, 27 kwi 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4363
inka74 napisał(a)
Ania, zostawiam po 1-2 liściach do cebulki. Widać je na zdjęciu nr 2 w rabacie podsypuję trochę obornikiem i tak sobie są przez ok. 2-3 tygodnie. Nie lubię tulipanów tylko z takimi kikutami po obcięciu samego kwiatu. A trzeba to zrobić w miarę szybko bo potem nasienniki zabierają całą moc.

Aaa okej. Myślałam że do zera ścinasz. To tyle to i ja zostawiam. Też nie lubię tulipanów po kwitnieniu.

Cena kulek to masakra. Niestety rośliny mocno poszły do góry. Ja bym na twoim miejscu sama je zrobiła skoro ci brakuje. Wystarczy wsadzić 3 sztuki jakiegoś cisa np. hilii lub hicksii razem i przyciąć. One w 2-3 lata stworzą ładną kulkę.

Ja tak kostki sobie zrobiłam. Po trzech latach mają 60x60x60
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
inka74 22:52, 27 kwi 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Martka napisał(a)
Nawet szkoda ryzykować. Kiedyś kupiłam większy egzemplarz cisa, jakieś 80 cm, ceny jeszcze były bajeczne), nie zajrzałam do donicy, a w domu okazało się, że urąbany korzeń z pola i wsadzony do ziemi wymieszanej z korą. Musiałam radykalnie przyciąć i z 80 zrobiło się 30. Siedzi już trzeci sezon, morduje się z dobudowaniem bryły i nie wiem, czy ostatecznie poradzi sobie, czy nie.

w ten sposób to wiem, że w budowlanych marketach formowane bukszpany sprzedają. Jak mała doniczka (a tam liczy się powierzchnia wystawowa) to wiadomo, że może być słabo.
Mam nadzieję, że twój się odbuduje.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 23:04, 27 kwi 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Agatorek napisał(a)
Już trochę znośniej.
Z ciekawości sprawdziłam cenę kulki ze szkółki w Pęchcinie (mam ich cennik) i za kulę 60-80 cm (wielka donica C43) podana jest cena 350 zł. Tylko taki rozmiar kulek jest w tym cenniku.
U mnie są dostępne kulki z różnych odmian cisów. Ja wolę takie z odmian o drobnych igłach, wolniej rosą, są bardziej zwarte. Ale te są przez to droższe. Z Baccaty kul nie lubię. Ale mają tę przewagę, że szybciej osiągają duże rozmiary. Za to są takie rozlazłe, luźne w pokroju.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 23:06, 27 kwi 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Magleska napisał(a)
Ceny w tym sezonie oszalały szkoda ,że nie idą do góry razem z wypłatami

Kolejna porcja zdjęć z przyjemnością obejrzana

fajny sposób na tulipany -też tak obetnę swoje

połączenie hiacyntów z szafirkami bardzo udane
No niestety, na cokolwiek nie patrzę to cena kosmos.

Jeszcze sporo zdjęć nieobrobionych mam czasu brak
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 23:12, 27 kwi 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Makao napisał(a)
Aaa okej. Myślałam że do zera ścinasz. To tyle to i ja zostawiam. Też nie lubię tulipanów po kwitnieniu.

Cena kulek to masakra. Niestety rośliny mocno poszły do góry. Ja bym na twoim miejscu sama je zrobiła skoro ci brakuje. Wystarczy wsadzić 3 sztuki jakiegoś cisa np. hilii lub hicksii razem i przyciąć. One w 2-3 lata stworzą ładną kulkę.

Ja tak kostki sobie zrobiłam. Po trzech latach mają 60x60x60
Mam u siebie tak samodzielnie robione kulki, stożki i wielopniowe formy na tyłach. Niestety tu wymieniam ostatnie bukszpany, największe i na frontowej rabacie, zaraz przy wejściu do domu więc sama wiesz... no nie wypada. Trudno by mi było znieść czekanie na uformowanie się kształtu a i cena wcale nie byłaby dużo niższa. Niestety, mazowieckie, blisko stolicy. Nawet wypierdek cisowy 20-30 zł kosztuje. A cis do formowania kulki 60-100 zł.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies