Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 06:53, 28 kwi 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Miejsce do zmiany kulek i cisowe zakupy. Jeszcze jedna sztuka przy domu stoi.


To jest od razu przy wejściu, szlak komunikacyjny furtka-dom. Przy okazji widać, jak mocno brudzi się żółta kostka mimo corocznego mycia. Obiecałam sobie że w tym roku pomaluję tą część choć nadal nie wiem na jaki kolor -szary czy brąz.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 07:00, 28 kwi 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
I stan moich kul bukszpanowych. 4 są do wymiany. 2 jeszcze wyglądają dobrze i te na razie zostaną.


Te, które wykopię zamierzam jeszcze próbować odratować. Raczej nie mam złudzeń ale może... Jak mocniej zetnę...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kasya 07:00, 28 kwi 2023


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42298
Cisowe kulki piekne…. Kule nie kulki
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
mrokasia 07:37, 28 kwi 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18147
Czyli jednak będzie wymiana . Ładne sztuki upolowałaś choć ceny faktycznie powalają.
Przy okazji - jakie my mamy różne upodobania - ja właśnie lubię takie bardziej rozwichrzone formy .
Jeśli chodzi o kostkę to pociągnęłabym dalej ten szary, który już masz koło tarasu.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Helen 07:42, 28 kwi 2023


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8362
Piękne kule upolowałaś, ale ceny faktycznie mocno przesadzone w szkółkach.
Też bym pociągnęła dalej szarość, będzie spójnie Jak Ci się sprawdza kostka wcześniej malowana, jednorodnie trzyma kolor czy się wyciera na szlakach komunikacyjnych?
____________________
Helen - Hortensjowo
Wiolka5_7 08:18, 28 kwi 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20650
Piękne kuleczki cisowe

Cisy zawsze były w cenie ,ale teraz to już w ogóle

A ja swoje baccaty uwielbiam i są gęste przez częste cięcie
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Makao 09:09, 28 kwi 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4363
Ja kupiłam cisy hicksii 50 cm po 12zł. W brico były rok temu. No ale nim się zagęszcza w niski murek to ze dwa sezony muszę poczekać.

Niestety w ogrodnictwie to albo trzeba mieć dużo cierpliwości albo gruby portfel. Po środku jest tylko upartość w poszukiwaniu okazji
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
inka74 09:43, 28 kwi 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Kasya napisał(a)
Cisowe kulki piekne…. Kule nie kulki
dlatego je wzięłam )
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 09:51, 28 kwi 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
mrokasia napisał(a)
Czyli jednak będzie wymiana . Ładne sztuki upolowałaś choć ceny faktycznie powalają.
Przy okazji - jakie my mamy różne upodobania - ja właśnie lubię takie bardziej rozwichrzone formy .
Jeśli chodzi o kostkę to pociągnęłabym dalej ten szary, który już masz koło tarasu.
no, niestety. Nie mogę już patrzeć na buksy.
Ceny poszalały. Złapałam więc te mniejsze bo za cenę 1 tanszej baccaty większej o 10 cm - mam 3 z drobnolistnego.

Fajnie że mamy tak różne upodobania. Każdy ogród przez to jest inny, unikalny.

No właśnie kostka - przy tarasie mam ciemny brąz i on mnie korci bo podjazd jest duży.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 10:01, 28 kwi 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Helen napisał(a)
Piękne kule upolowałaś, ale ceny faktycznie mocno przesadzone w szkółkach.
Też bym pociągnęła dalej szarość, będzie spójnie Jak Ci się sprawdza kostka wcześniej malowana, jednorodnie trzyma kolor czy się wyciera na szlakach komunikacyjnych?
wyszłam z założenia, że mogę poczekać na większy rozmiar

Z tą szarością - ten podjazd jest duży na 3 samochody lub 2 plus komunikacja. Teraz jest żółty i szary i az tak nie rzuca się w oczy. Boję się że jak pociągnę całość szarym to będzie straszne "lotnisko". Farba do kostki bardzo się sprawdza. Nic się nie wyciera, nie zmienia koloru.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies