Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

Flower1 23:38, 10 maj 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 2278
inka74 napisał(a)


Piekna ta rabata. Bzy też cudownie kwitna Ja juz czekam na swoj z niecierpliwościa,narazie tylko pączki.
____________________
Magda- Wyczaruję ogród*** Wizytówka
Zana 06:48, 11 maj 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Przypomniałaś mi o końskim oborniku, dzięki!
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
inka74 07:10, 11 maj 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Mira - moj eM jest niereformowalnie leniwy ogrodowo. 2 lata zajęło mu pomalowanie płotu. To niestety taki typ ogrodowy.

Madzia - w końcu udało mi się miks kolorowy zrobić na frontowej rabacie. Zobaczymy potem czy wersja letnia też będzie ładna. W ubiegłym roku całą tą rabatę przerabiałam i nadal mam mieszane odczucia. A bez rozwija sie momentalnie.

Ania - Koński obornik na OLXie facet z Radzymina sprzedaje po 5 zł za 30 kg.
A u mnie z rana czosnki się otworzyły po całości

I poduchy floksa coraz większe


Miłego dzionka
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
anbu 08:11, 11 maj 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Czosnki super. Ja też szukam obornika na OLX, czasem za darmo ktoś chce oddać
____________________
Ania Ogród Ani :)
inka74 10:10, 11 maj 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Ania/Anbu - ja właśnie dzięki dyskusji Twojej u Mirki poszukałam na OLX ) Tylko eM niereformowalny, ech. Z zazdrością podpatruję jak faceci tu się wypowiadają i ile pomysłów ciekawych mają a moja druga połówka, no cóż ma inne zalety i na tym muszę się skupić.

Niestety w okolicy nikt za darmo nie oddawał a przynajmniej nie taki odstany bo ja nie mam gdzie tego składować przez pół roku. Stary by mnie zamordował gdyby mu g..o śmierdziało pod oknem. U mnie w sumie działka nieduża, blisko też do sąsiadów. Nawet kompostownik ciężko było tak umieścić, aby nie przeszkadzał.

A ogólnie to Ogrodowisko to skarbnica ciekawostek. Ciągle nie mogę się nadziwić gnojówce z bananów. Ale teraz jak będę sadzić Pilgrimkę to jej skórkę od banana dołożę. Jak Magda przy jej takich pięknych wymuskanych roślinach to robi to znaczy, że działa - trzeba zgapiać dobre rady.


Czosnki w sumie wyszły 8 sztuk ale ponieważ 4 były z podziału to trochę widać za małe aby zakwitnąć, wyszły tylko 4 sztuki takie olbrzymy. Muszę poszukać jednej informacji - Dziewczyny czy czosnki się wykopuje czy zostawia w ziemi? Mam na innej grządce wersję mini czosnków i te ciągle mi siedzą w ziemi a te nie mam pojęcia co zrobić.

A za czosnkami już mi pierwsze lilie drzewiaste wyszły. Wsadziłam 4 i okazuje się, że chyba nawet za dużo. Strasznie się rozgałęziają. Nie mogę się ich doczekać
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 18:28, 11 maj 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Zana/Anula coś dla ciebie. Tak u mnie wybujała Nigra. Ma jakieś 3,5 roku u mnie. Ogólnie nie tnę jej tylko te gałązki które wychodzą za zarys korony zbyt mocno. Lubię ją taką lekko miotlastą szczególnie jak wiaterek powieje lekko. Rośnie sobie spokojnie bez większych problemów czy chorób.

____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Zana 18:31, 11 maj 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
ŁAŁ, super jest!.
Tak szybko, bo muszę lecieć. Dzięki bardzo!
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
inka74 18:43, 11 maj 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
To tak w ramach tego że szybciutko zakryją Twoje Nigry zabytek klasy zerowej szczególnie że 3 masz sztuki
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Toszka 19:08, 11 maj 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
tu informacje o czosnkach i pomnażaniu majątku
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
inka74 19:26, 11 maj 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Toszka ty to nieskończona skarbnica wiedzy ogrodniczej jesteś! Ogromne dzięki! Czy mogę wkleić u siebie twoją czosnkową instrukcję? Łatwiej mi potem będzie znaleźć tak się zastanawiam czy im trochę kompostu nie podsypać już teraz. Co prawda podlewam z humusem ale... Duże są to i dużo pokarmu potrzebują
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies