Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 07:06, 13 maj 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
I kielichowec sie zabiera do kwitnienia - jak to dobrze że przezimował
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 15:34, 15 maj 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Odchód włości - fotorelacja
Tulipany w większości przekwitły ale kilka piękności zostało

____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 15:42, 15 maj 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Magnolia Genie dostała drugiego kwiatka chyba trzeci się szykuje. Jakieś liście ma pozwijane nie wiem czemu bo żadnego szkodnika nie widzę. Bez pod ciężarem kwiatów sie położył

Zakwitły pierwsze rododendrony i różanecznik japoński
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 15:47, 15 maj 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Zakwitły orliki, Kalina angielska i konwalie. Rozwinął sie czosnek miniaturowy
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 15:52, 15 maj 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Pierwszy raz od posadzenia (po dwóch latach) zakwitł cytrynowiec chiński. Takie malutkie, niepozorne kwiatki


____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 16:00, 15 maj 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Głogi rozpoczynają kwiatowy spektakl - powoli rozwijają sie ich różyczki ale jeszcze większość w pączkach.

Wracam na pole do pracy. Jest mega zimno, wczoraj mieliśmy ulewę i nas normalnie fizycznie zalało. Jak to eM określił -mieszkaliśmy na wyspie.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
anbu 19:14, 15 maj 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Pięknie, kolorowo Aż miło się ogląda
____________________
Ania Ogród Ani :)
inka74 23:01, 15 maj 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Aniu a ja mam wrażenie że nic nie kwitnie i nie podoba mi się. Zmieniam i też mi nie pasuje. Dziś pół dnia na ogródku i efektu nie widać. Wsadziłam jabłonkę Royalty i... nie podoba mi się. Przy okazji wyrzuciłam dwa ogromne szczypiorki - na marginesie może ktoś potrzebuje bo tu na 10 sadzonek będzie. Wyrzuciłam miliny bo mi nie kwitły po 4 latach, mam dosyć czekania na 1 kwiatek a tylko na długość rosły. Judy przesadziłam na ogródek przy wejściu, tu może na długość sobie rosnąć, sąsiada przynajmniej zasłoni. Jejku jakie to ma korzenie dziadostwo. A tu wywalanie wierzby. Efekt końcowy rabaty mizerny. Muszę się z tym przespać. Jeszcze na dodatek od sąsiada leci mi fura nasion mniszka. Wczoraj pół rabaty miałam w tym świństwie. Chyba muszę szczelny płot założyć bo skończy się znów pieleniem przez miesiąc. Nie wiem już jak to zwalczyć. Ech nie podoba mi się to wszystko. Idę zobaczyć co u was o ile O będzie chodzić na tyle normalnie żeby zdjęcia można było obejrzeć.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 10:36, 16 maj 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Rabata po zmianie. Na dole jeszcze będzie obwódka ze smagliczki. Kurczę no nie podoba mi się ta jabłonka tu. Wiem że urośnie ale na razie straszy. Chyba się po prostu przyzwycziłam do poduchy z wierzby i brak mi jej strasznie.

Z ciekawszych widoków - głóg szaleje. Połowa kwiatków przez noc się otworzyła.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Mira104 11:34, 16 maj 2016


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Jabłonka musi podrosnąć mi się wydaję że za dużo się tam na dole dzieje i ona się gubi w tych roślinach tym bardziej, że jest mała. Wierzba miała większą koronę i w ostrzejszym kolorze. Zauważ, że wysokie kwiaty jeszcze bardziej zmniejszają drzewko.
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies