Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 15:17, 09 maj 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
już prawie przekwitła. Ciemno bordowe prawie purpurowe kwiaty. Listki ciemno zielone od spodu a na wierzchu bordowe. Jak kupowałam były 4 sztuki - każda inna pod względem układu. Ta była najprostsza z nich wszystkich bo reszta jakaś pokręcona a i tak muszę ją upalikować i wyprostować
) może my 2 różne odmiany mamy. Wklejałaś zdjęcie swojej na wątku? Ostatnio szukałam i nie widziałam ale mam zaległości przez to, że forum wieczorem praktycznie u mnie nie chodzi dopadam z doskoku rano i w trakcie obiadu jak teraz.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Mira104 15:22, 09 maj 2016


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Zrobię mojej dziś zdjęcie, bo wcześniej to był patyk Widzę że mamy nawet te same tulipany elegant lady pewnie też kupiłaś w Biedronce
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
inka74 15:36, 09 maj 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
oczywiście Biedra i Lidl. Weszłam po owoce a wyszłam z 2 torbami tulipanów i innych cebulowych. Na owoce nie starczyło. W tym drugim kupiłam cały wór ze 2 kg ciemno różowo fioletowych. Po raz pierwszy tulipany tak długo mi się trzymają. Od połowy kwietnia kwitną (w sensie się otwierały a nie tylko zielona główka) i nadal bardzo dobrze się trzymają.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Zana 06:59, 10 maj 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Tulipanów mix kolorystyczny superenergetyczny u Ciebie. Energia aż bucha. Lubię wiosną taką feerię kolorów. Do magnolii w skrzyni nic już nie dosadzaj, róże się rozrosną i będzie dobrze.
Piękne te lilaki, szczególnie ten ciemny bardzo mi się podoba. Moje się na mnie poobrażały i po trzech latach wreszcie pokazały kilka kwiatostanów. Jabłonka super zakup, na Pilgrima też się czaje, a piwonii bardzo ciekawa jestem jak zakwitnie.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
inka74 11:37, 10 maj 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
Twoje miksy tulipanowe też mi się bardzo podobają - do zgapienia na następny rok )). Pilgrima kupiłam w Radzyminie po 49 zł - z certyfikatem. I ładny, duży i zdrowy egzemplarz. Jak będziesz chciała napisze na maila gdzie, jest nowy ogrodniczy nieduży ale mają takie właśnie ciekawostki. Tam też magnolie Gienie kupiłam.

A ze skrzynią - mów mi tak jeszcze!!! Korci mnie strasznie aby coś tam wsadzić, choć wiem, że to głupota bo będę usuwać.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Zana 11:44, 10 maj 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
No to mówię jeszcze raz: Nic Do Skrzyni Nie Dosadzaj. Namiary ogrodniczego z Radzymina chętnie na priv przygarnę. Dzięki!
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
inka74 16:49, 10 maj 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
Nie dosadzę Info o sklepach wysłałam na mail Ogrodowiskowy.

Właśnie kupiłam najdroższą kupę - koński obornik pod kwasolubne - 24,99 zł za 10 litrów. No normalnie szał ciał - tylko konia hodować i bobki zbierać. Miał być granulat a tu normalne g..no po otworzeniu. Wydawało mi się, że granulat to takie małe twarde kuleczki a nie normalne miękkie duże placki. No i tak to jest jak to eMa wysłać na zakupy. Nie chciało mu się 20 km pojechać do Radzymina to kupił po drodze w markecie. Ech...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Mira104 17:23, 10 maj 2016


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Ja kupiłam w obi po 19,99, na olx zobacz może ktoś sprzedaje taniej
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
inka74 22:30, 10 maj 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
Oczywiście że sprzedaje po 5 zł za 3 razy wiecej, nawet adres mężowi wysłałam ale mu się 20 km nie chciało jechać a nawet mniej. Ech, nic tam przeżyje ale za to 3 niecierpki by były które mi są potrzebne
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Mira104 23:34, 10 maj 2016


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Ty no to weź sposób na chłopa
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies