Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 06:17, 23 maj 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Poranna kawa i rozmyślania czy dobrze zrobiłam kupując różanecznika. On i kilka jeszcze innych kwiotków czeka na wsadzenie. Plan jest ale jeszcze po zagonie z nim biegam.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Zana 06:22, 23 maj 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Dzień dobry w poniedziałkowy poranek! Podglądałam w ubiegłym tygodniu, nie zazdroszczę sąsiedzkiego chwastowiska. Srebrne kulki fajnie pasują w tym miejscu, a Gienia widzę bardzo długo kwitnie. Oj muszę ją nabyć! Jakie to są te dwa drzewka przy nowym płotku panelowym? Ładny masz ten zakątek z ciurkadełkiem, planuję coś podobnego w kamyczkach. U mnie będzie przy tarasie, ale na razie mam tam jeszcze łagodnie mówiąc nieporządek. A u Ciebie przy huśtawce, super można się zrelaksować.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
frezja 09:21, 23 maj 2016


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
inka74 napisał(a)
Ewa masz rację co do rabatki ). Mam co do niej niecne plany bo tam w rogu trawa nie chce rosnąć a małżonek powiedział że sama mam se tam kosić jak tak wymyśliłam. Tylko na razie pomysłu mi brak jak to zgrabnie wykonać/połączyć szczególnie że tam są w obwódce dosadzone buksy z innego źródła i okazało się że trochę inne albo może nie w szklarni pędzone były.


Może tak ? ile miejsca na nowe nasadzenia...)



Buksy można przesadzić np. po dobrym deszczu...tak mi się wydaje, tym bardziej, że z maleństwami nie powinno być kłopotu.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
anbu 09:23, 23 maj 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
inka74 napisał(a)
A to prezent imieninowy od męża srebrne kulki... Do ogrodu
I


Super kulki
____________________
Ania Ogród Ani :)
inka74 10:38, 23 maj 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Zana napisał(a)
Dzień dobry w poniedziałkowy poranek! Podglądałam w ubiegłym tygodniu, nie zazdroszczę sąsiedzkiego chwastowiska. Srebrne kulki fajnie pasują w tym miejscu, a Gienia widzę bardzo długo kwitnie. Oj muszę ją nabyć! Jakie to są te dwa drzewka przy nowym płotku panelowym? Ładny masz ten zakątek z ciurkadełkiem, planuję coś podobnego w kamyczkach. U mnie będzie przy tarasie, ale na razie mam tam jeszcze łagodnie mówiąc nieporządek. A u Ciebie przy huśtawce, super można się zrelaksować.

Gienka podobno w sierpniu jeszcze kwitnie. Te dwa drzewka to katalpy. Ja je uwielbiam a na O nie są polecane z czym nie mogę się zgodzić ale są gusta różne. Miały być dwie takie same katalpy nana a okazało się po czasie że metka przy jednej była pomylona i jest jedna aurea a jedna nana. Za późno się zorientowałam, teraz to mają duże korzenie,nie będę przesadzać. Wady - późno startują w maju, u mnie są 3-4 lata i nie przemarzły ale podobno potrafią. Aby nie miały grzyba na liściach wystarczy je mocno przerzedzać z bocznymi gałązkami bo dużo maja liści co też oznacza że śmiecą jesienią. Zalety: jedna z moim zdaniem najpiękniejszych odmian naturalnie jajowatych - nana.Taki naturalny parasol. Piękne i ogromne liście długo się utrzymujące. Aurea mnie nie zachwyca, choć kwitnie. Ma luźniejszy pokrój korony.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 10:43, 23 maj 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Ewcia kusisz a ja miałam się za drugi koniec działki zabrać ))
Myślałam o odrobinę mniejszym ścięciu i przesadzeniu hortensji bliżej kamyczków.

Aniu - też mi się Bardzo podobały więc wysłałam link mężowi z prośbą kup na imieniny Teraz co rano na nie patrzę z tarasu pijąc kawkę. Jeszcze tylko jedną różyczkę Fairy muszę pomiędzy berberysami dołożyć bo nie przeżyła i będzie miodzio.
Ale to już nie w tym miesiącu, fundusze się wykończyły chyba, że od cioci na imieniny dostanę. O, to jest pomysł warty realizacji )

Miłego poniedziałku Dziewczyny, wracam do pracy
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
frezja 13:27, 23 maj 2016


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
inka74 napisał(a)
Ewcia kusisz a ja miałam się za drugi koniec działki zabrać ))
Myślałam o odrobinę mniejszym ścięciu i przesadzeniu hortensji bliżej kamyczków.


Mniejsze może być, na żywo inaczej się odbiera
____________________
Ewa - Ogrodowy song
inka74 22:04, 24 maj 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Słonko świeciło a kielichowec słodko pachniał czekoladą. Coraz bardziej mi się on podoba. Niby niepozorny krzak ale coś w sobie ma. Bardzo bym chciała aby był już duży a to jego pierwszy spędzony rok u mnie.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 22:11, 24 maj 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Ogólne widoczki ogrodowe. Bukszpany dostały czuprynki. Tulipany już przekwitłych, trzeba wyłamać. I tak długo bardzo się trzymały.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 22:18, 24 maj 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Perukowiec ma pełno przyszłych peruczek - przynajmniej mam taką nadzieję. Ambrowiec wypuścił listki.

A na morwie pojawiły się zalążki owoców. Pyszne są mniam oczywiście jak dojrzeją.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies