Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 06:43, 25 maj 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Ładnie zaczyna kwitnąć mini bez meyera tu w połączeniu z czosnkami. Niedaleko zakwitł maleńki goździk

____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
basia3 14:16, 27 maj 2016


Dołączył: 03 maj 2013
Posty: 1329
Weszłam do ciebie , no i pięknie aż chce się popatrzeć, bardzo zadbany ogród pozdrawiam.
____________________
JEST DOBRZE :D
basia3 14:38, 27 maj 2016


Dołączył: 03 maj 2013
Posty: 1329
inka74 napisał(a)
No właśnie sama chyba się mobilizuję aby tą wierzbę zlikwidować. Może jeszcze ten nieszczęsny migdałek wyfrunie... Który nie chce się wgrać już 3 raz



Migdałek po przekwitnięciu choruje zaraza ogniowa, należy wyciąć porażone pędy i spalić, odbiją nowe szybko i ładnie. Przed pojawieniem sie liści zastosować oprysk nie wiem jaki niestety...
____________________
JEST DOBRZE :D
inka74 08:01, 29 maj 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Witaj Basiu. Dziękuję za miłe słowa. Lubię ten mój mały zieleniec mimo iż dużo mu brakuje do ogrodów pokazowach. Z migdałkim masz świętą rację. Zaraza jak nic. Teraz sobie wątek o tym poczytałam. Ja go intuicyjnie chyba obciachałam. Za rok go wcześniej topsinem potraktuję zanim pąki wystartują i po kwitnieniu. Dzięki!!!!
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 08:03, 29 maj 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Teraz już lepiej wygląda
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Mazan 12:46, 29 maj 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Inka74

Migdałek podlega takim samym jak brzoskwinia metodom ochrony. Zresztą na te same choroby choruje, zapylanie również jest możliwe między tymi roślinami.
Topsinu na zarazę ogniową nie używaj, gdyż to fungicyd, a zarazę wywołuje bakteria, dlatego tak często jesienią i wczesną wiosną, czyli w okresie bezlistnym jest stosowany Miedzian. Migdałka bardzo lubi monilioza, a że kwitnie dość wcześnie i obficie to grzyb Monilinia ma ułatwione zadanie, jako że infekuje przez kwiaty i podczas kwitnienia trzeba go bronić przed infekcją choćby Topsinem.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Flower1 16:39, 29 maj 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 2278
Super widoczki ogrodowe, ciekawa jestem jaka bedzie decyzja a propos poszerzenia rabaty, ja tez poszerzam, oszaleć można z ta trawa )
____________________
Magda- Wyczaruję ogród*** Wizytówka
frezja 16:57, 29 maj 2016


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Mazan napisał(a)
Inka74

Migdałek podlega takim samym jak brzoskwinia metodom ochrony. Zresztą na te same choroby choruje, zapylanie również jest możliwe między tymi roślinami.
Topsinu na zarazę ogniową nie używaj, gdyż to fungicyd, a zarazę wywołuje bakteria, dlatego tak często jesienią i wczesną wiosną, czyli w okresie bezlistnym jest stosowany Miedzian. Migdałka bardzo lubi monilioza, a że kwitnie dość wcześnie i obficie to grzyb Monilinia ma ułatwione zadanie, jako że infekuje przez kwiaty i podczas kwitnienia trzeba go bronić przed infekcją choćby Topsinem.

Pozdrawiam


Dołączę do dyskusji. Mój nie zakwitł w tym roku...miał tylko kilka listków. Mąż chciał już wykopywać i nie dałam...widzę, że gałązki żyją, czyli nie są uschnięte..nie dotyczy wszystkich. Co powinnam zrobić ? podlewać i przeczekać ?
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Zana 20:42, 29 maj 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Iwonka, ale pokaż te umbry. Zaintrygowało mnie takie coś co wygląda jak UFO w białym żwirku. Czy to drugie ciurkadełko? Fajnie wygląda.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
anbu 21:21, 29 maj 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Super ten Twój mały zieleniec
____________________
Ania Ogród Ani :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies