Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

Kasia_CS 11:18, 25 lut 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Coś w końcu wymyśliłaś z różyczkami nowymi? Bo nie pamiętam, czy w koncu zmniejszasz trawnik, czy jednak w miejsce tych, które myślisz, że Ci wypadną posadzisz?

Tez taką zimę lubię I nawet ten mróz mnie tak nie "boli" jakos jak wychodzę z domu
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
gosika67 11:39, 25 lut 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Cześć u nas też tak było z trawnikiem, sialiśmy bez dobrej ziemi bardzo dawno dawno temu , nie mając pojęcia co i jak. Potem chcieliśmy go wzmacniać i nic.
Mieliśmy siano, w końcu podjęliśmy decyzję,że profesjonalna firma to zrobi i nie żałujemy, póki co trawnik ma się dobrze, chodzę nad nim chyba więcej jak nad roślinami. Co prawda są to jakieś koszty , ale my wcześniej też je ponieśliśmy i bez efektów. Zawsze jest coś za coś.Pozdrawiam Iwonko
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
gosika67 11:43, 25 lut 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Iwonka u mnie też już mało miejsca na rabaty, to by się jeszcze chciało i tamto. A donice to z jakiego materiału kupiłaś?
Ja znalazłam w garażu wannę, wiadro i wyciągnę to , ale jeszcze nie mam koncepcji co posadzę,
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
JoannA 13:24, 25 lut 2018


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
A ja jestem ciekawa nowych donic drewnianych. Uchyl rąbka tajemnicy bo też chcę kupić takie drewniane na zioła.
Coś tam znalazłam w necie co by mi pasowało, ale wydaje mi się że cena zbyt wysoka.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
inka74 13:46, 25 lut 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Kasiu myślę nadal. Ale chyba poszerzę tą rabatę na froncie bo nic innego nie wymyślę. Tam jest bardzo dobre miejsce na róże. Na razie ponieważ tam są tulipany to róże w donice pójdą.

Gosiu - no widzisz ja już dojrzałam do wymiany trawnika bo ratowanie nic nie daje. A ładny trawnik bardzo dużo zmienia. To taka wisienka na torcie Co mi z tego, że lubię moje rabaty jak trawnik psuje ten widok. U mnie jeszcze za rok może dwa będzie do zrobienia rabata cienista z tyłu domu jak huśtawkę zlikwidujemy. Ale tam dla róż nie ma warunków. Może hortensje sobie poradzą.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 15:10, 25 lut 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Joasiu - donice są w trakcie malowania. 4 sztuki. 2 małe 50x50 na iglaki i 2 duże o szerokości 100 cm na przepierzenie. Do tego mam deseczki jeszcze na pergolę. Wyglądają na razie tak.


A docelowo układ ma być tego typu. Jedna donica będzie obok przy kolumnie na tarasie.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
JoannA 16:06, 25 lut 2018


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Świetne te donice Iwonko. I jaki ładny projekcik narysowałaś.
A co planujesz na perolę puścić?
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Monia81 16:25, 25 lut 2018


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8027
Iwonko donice super pozdrawiam cieplutko, bo na dworze zimnoo...
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
inka74 17:05, 25 lut 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
W donicę małą od strony słonecznej idzie iglak aurea nana - mam potwora i bardzo go lubię. W dużą niską róża Spirit of freedom z rozchodnikami i ipomeą jasną, może uda się po bokach dołożyć petunie lub jakąś trawę. Od strony tarasu jest 2 skrzynia wyższa wąska i ona będzie za pergolą więc tam będzie ciepło ale cienisto. Myślałam o hortensjach ogrodowych ale nie mam ich jeszcze. Ogrodowe kwitnące na jednorocznych pędach 2 sztuki. I może bluszcz ale to wyjdzie w praniu czy miejsca będzie. I to tyle a co wyjdzie - zobaczymy w praniu.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
JoannA 17:25, 25 lut 2018


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Aż musiałam sprawdzić tę Spirit of freedom i muszę przyznać że piękna i ma dobre recenzje. Zestawienie impomea jasna i petunia gdzieś już widziałam i naprawdę świetnie się te rośliny ze sobą komponowały. Zapowiada się ciekawy kącik wypoczynkowy.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies