Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

kamila66 10:41, 12 mar 2018


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Ja mam dwa tarasy jeden słoneczny, na którym stoją teraz te donice i drugi na płd- zach stronie, ten drugi ma zadaszenie i jest opatulony dookoła pnączami kiwi i winoroślą, radzą sobie na nim funkie
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
Mira104 21:20, 12 mar 2018


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Inka, tak czytam i weltykulator, pierwsza myśl dotycząca trawnika. Naprawdę fajna sprawa. W tamtym roku kupiłam i się bardzo zdziwiłam, jak z małego kawałka trawnika 2 worki się zapełniły filcem, mchem i starą trawą. Po 1 koszeniu może pożycz od kogoś, masz mało trawnika. Co do donic bardzo fajne, takie porządne, a stylizacja na kartce (połączenie donic) bardzo mi się podoba.
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
Zana 21:30, 12 mar 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Doczytałam o kosztach trawnika z rolki, no załamka totalna! Chyba bym się zawzięła na samodzielnie siany. Pamiętasz jak Jolanka i Beata z New Life (niestety już jej nie ma na O.) zakładały trawniki? Dasz radę.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
inka74 00:07, 13 mar 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Kamilka - będę testować nasadzenia w skrzyniach - zobaczymy co przetrwa lato i zimę. Właśnie, kiwi może byłoby fajne. 2 w jednym - coś zielonego i smacznego a słońca tam dosyć. Muszę poczytać. Na ten rok zaplanowany mam taras do urządzenia tak tip top. Nowe donice, przepierzenie z listewek i moje marzenie - fotel taki wiszący bujany. Już ciepła nie mogę się doczekać i picia porannej kawy na tarasie co rano. Bardzo mi tego brakuje. Ja przecież specjalnie w tym celu wstaję o pół godziny wcześniej! ))

Mirka - wróciłaś! Jak fajnie! Zaglądałam do ciebie ale cisza była na wątku. Mam wertykulator z aeratorem i wykorzystuję go już chyba od 4 lat rok w rok. Bardzo pomaga. Fakt, mnóstwo siana i mchu wyciąga. Zielsko niestety zostaje Mnie dosyć mocno sąsiad co piękne żółte kwiatki mniszka uwielbia i zapomina je ściąć zanim zakwitną i się rozsieją co roku załatwia.
Donice są takie mega porządne. Zadowolona z nich na razie jestem.

Anula - koszt znaczny i chyba skończy się jednak na sianiu. Mimo całej piękności trawnika z rolki i wielkiego mojego ach i ech to chyba na tym ach i ech się skończy. Po prostu droga jest ta warszawska okolica. Rękawy trzeba będzie zakasać i trawniczek odnowić i zasiać. eMa sprytnie i skutecznie zmobilizować do pomocy. Zobaczymy jeszcze tylko kiedy - czy teraz na wiosnę czy może dopiero w sierpniu. Wszystko przede mną. Zawsze mogę potraktować to jako fitness za darmo
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kasya 05:48, 13 mar 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41957
Ja po pierwszych wysiewach stwierdziłam ze nie ma sensu z rolki
Trawa tak szybko urosła ze po 3 tyg był już trawnik
Zagluszyla perz a inne chwasty i tak się wysieją
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
inka74 07:24, 13 mar 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Gdyby w kwietniu byla ładna pogoda można by było siać. Albo poczekam po komunii. Koszt jest mikroskopijny w stosunku do rolki. Razem z ziemią i piaskiem bo trzeba trochę zdrenować nie więcej jak 1000 zł. A pewnie mniej.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 13:22, 18 mar 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Zima ciągle trzyma...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
AgataM 13:28, 18 mar 2018


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4904
Iwonko, donice - rewelacja.Świetny pomysłNa jaki kolor pomalujesz?.
U ciebie odrobina śniegu, u mnie zaspy......
____________________
AgataM Przedziwny Ogród
jolanka 13:41, 18 mar 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16465
Iwonka, ta zima umiaru nie ma. Złośliwa jakaś
Ja mam już róże z F. Cieszyć się czy nie?
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
JoannA 13:44, 18 mar 2018


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
jolanka napisał(a)
Iwonka, ta zima umiaru nie ma. Złośliwa jakaś
Ja mam już róże z F. Cieszyć się czy nie?

F. wysyła już róże?
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies